Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megfélemlítéssel szerzett...

Megfélemlítéssel szerzett falkavezérség az igazi falkavezérség?

Figyelt kérdés

Apának furcsa elképzelései vannak a kutyaneveléssel. Amikor sétálunk és a kutya elkezd ugrálni és ugatni a többi kutyára az utcán akkor apa egy ideig rángatja a szöges nyakörvet majd a kutyát két lábra felhúzza a nyakánál fogva vagy még két lába is alig éri a földet. Ha az egyik kutya egy kicsit is nem hallgat rá az udvaron neki vág egy követ. Így az lett belőle, hogy a kutyák ha meglátják a helyükre mennek és nem tudok velük mit kezdeni ha éppen játszottunk. Mert akkor rám már nem hallgatnak. Legalább is az egyik. A másik az én kutyám és igazából kár is volt többesszámban írni eddig mert én sose hagytam, hogy az én kutyámmal így bánjon. És én tudom is az enyémet még nyakörv nélkül is sétáltatni. Nem rohan egy kutya után ha nem engedem és vissza tudom fordítani ha már elkezd rohanni utána. Ellenben a másik kutya mit ő "nevelt" a folyót is átússza egy kutya miatt. Nem igazán lehet normális nyakörvvel sétáltatni és nem igazán szófogadó kutya. Apával. Én tudom szöges nyakörv nélkül sétáltatni.Velem nem lesz ideges a kutya. És ha apával ketté válunk engem követ mindkét kutya. Igazából nem tudom eldönteni melyikünk a falkavezér mert kapun kívül én simán sétáltatom apa a fent leírtak szerint. Viszont az udvaron fülét farkát behúzva száját nyalogatva ül a helyén még ha közben egy nevelés közepén voltunk. Akkor ez most mi?? Ez az, hogy apám a falkavezér? Vagy milyen kapcsolat van apa és az ő kutyája között?


Szóljatok ha valamit zavarosan írtam le és akkor szívesen válaszolok.



#kkutya
2012. júl. 12. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

Apád nem falkavezér, hanem egy brutális állatkínzó aki börtönt érdemelne.

A kutyák egyszerűen csak tartanak tőle.

2012. júl. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Apád egy degenerált majom, akivel ugyanezt kellett volna csinálja az anyja, mikor gyerekkorába odarohant más gyerekekhez. Ha ezt csinálná az apám egy kutyával, lehet hogy még fel is jelenteném, nem érdekelne, hogy az apám. Miért hagyod ezt neki? És hogy lenne már ő falkavezér? Egy vezér higgadt, nyugodt és határozott, nem egy dühöngő őrült.
2012. júl. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Inkább félnek tőle csak. Apukád nem akar változtatni a nevelésén? Azt gondolom látja,hogy rád jobban figyelnek,meg ahogy írtad sétánál is ha külön váltok utánad mennek. Nehogy az legyen,hogy egyszer rátámadnak apukádra,nemtudom milyen fajta kutyákról van szó,de nem jó ez így. Félelemből könnyen átmehetnek agresszív támadodó magatartásba apukád felé.

Ha téged követnek és bármikor vissaztudod hívni őket,elvehetsz tőlük bármit(csont,bot,akármi) téged tekintenek falkavezérnek.

2012. júl. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

#1

Sajnos igen. Nem értem, az ilyen ember miért tart háziállatot?

Kérdező, miért nem beszéled meg apáddal, hogy másképp kellene nevelnie a kutyákat?

2012. júl. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%
Nekem is volt egy labradorom, vadabb típusú. Odáig fajult a viselkedése, hogy kiszedte az ember kezéből az ételt, és morgott a vendégekre. Elvertem lánccal, onnantól nem voltak magatartási problémái. Néhány kutyának meg kell mutatni, hogy ki az úr a háznál, de ez nem általánosan érvényes. A faterod ezzel dominálta őket, ezután ő az úr.
2012. júl. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem jelentem fel mivel az apám és ezért képtelen lennék rá. Rászólok, hogy ne csinálja és akkor abba hagyja. Mert ő úgy képzeli el ezt az egészet, hogy a kutya majd automatikusan amikor ő félévente egyszer úgy gondolja, hogy sétálni viszi majd megy mellette szépen. Mellettem se megy rendesen mert 12 éves voltam amikor apa vette és isten adta volna, hogy idősebb legyek mert akkor normális kutyát tudtam volna nevelni én belőle, de akkor még semmit se konyítottam a kutya neveléshez. Szóval ami tőlem telt neveltem a német juhászunkat .Mondjuk amúgy se a legértelmesebb és legfigyelmesebb kutya a világon de a herélés után mégjobban szét esett és fegyelmezhetetlenebb lett így mostanában megpróbálom visszafogni és már normálisabb mint volt ezért apa se csinálja már ez. Pontosabban még mindig megrugdossa a kutyát ha az nem hallgat rá. És ezt nekem is tanácsolja. Na mindegy. Én amúgy is szét OFFoltam a saját eredeti kérdésem, úgyhogy arra is válaszolna néhány válaszoló??
2012. júl. 12. 16:07
 7/9 VBeata81 ***** válasza:
100%
A kérdésedre a válasz: Te falkavezér vagy. Az apád nem. Neveld a kutyádat úgy, ahogy eddig.
2012. júl. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Oké, köszi :DD
2012. júl. 12. 20:58
 9/9 anonim válasza:

az én apukám, is kiskorába úgy nevelte hogy hamissá váljon, ütötte, de nem véresre meg stb, hanem úgy hogy tudja ki az úr háznál. A miénk is tart tőle, be megy a házába ha meg kihívja akkor kúszva megy oda. Régen így nevelték a kutyákat, meg ha nem engedelmeskedik akkor az óljának vág valamit, volt már olyan, hogy hogy be is pisilt tőle, de volt olyan is, hogy még az ürülékét vette volna el megtámadta apát, akkor aztán jól megverte, eléggé nyüszített is.


De sokszor igaza van, mert elég rossz kutya és mással nem nagyon lehet fegyelmezni apám meg sose volt a türelem mestere, elég idős és a kor is úgymond tönkretette szóval nem nagyon tűrik ha valaki főleg a kutya nem azt csinálja amit akar.

2012. aug. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!