Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csak a törzskönyves...

Miért csak a törzskönyves kutya a jó?

Figyelt kérdés

Nézegettem csivavákat, Törzskönyveseket nézegettem, mert mindenki azt mondja hogy aminek nincs törzskönyve az már beteges és ideggyenge stb...

Nekem van egy huskym aki nem tks, egy husky keverékem, és egy más keverékem is, aki már öreg és soha nem volt semmi baja. Mindkettő életvidám kutyus. Itt a faluban is mindenkinek keveréke van egyébként.

A lényeg, hogy láttam gyönyörű csivavákat, de sajna azok mind olyanok, akik nem törzskönyvesek. Nem tűnnek egyáltalán betegesnek sem, stb...miért kéne az törzskönyv? Törzskönyves kutya is ugyanúgy lehet beteg, lehet gyenge az immunrendszere. Ha megkapja az oltásokat mivel lenne hátrányosabb mint bármilyen más kutya? Én egy kutyát szeretnék akit szerethetek, nem akarok semmilyen versenyre járni vele. Választhatnék bármilyen keveréket, de nekem a csivava tetszik. Engem nem érdekel h nincs tk-ve, minek nekem az. Az egyébként nem gáz ha valakinek keverék kutyusa van, pl. husky-németjuhász...de az igen ha fajtatiszta tk nélküli!? Én nem értem....



2012. júl. 12. 14:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Örökletes betegségekről van szó, nem hasmenésre vagy vírusra, vagy bármire, ami összefügg az immunrendszerrel, az örökletes betegségekre a tenyésztők szűrik, a szaporítók nem szűrik a kutyákat. Továbbörökítik a betegséget a kölykökbe, te pedig majd fizethesz az állatorvosnál vagyonokat. Ha szeretnél tőlük venni, senki nem tiltja meg, de számíts rá, hogy nem nézik az idegrendszert sem, csak orrba-szájba szaporítják őket, ezért sok az ideggyenge, beteges csivava, akinek a szocializációját amúgy is baromi könnyű elcseszni. Szóval egyrészt jó helyről szabad venni, másrészt neked is nagyon résen kell lenned, hogy ne egy törpeterrorista legyen belőle.
2012. júl. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
17%
Ne foglalkozz ezzel. Azért mondják, hogy fizesd ki a valag lóvét a pedigrés kutyusra.
2012. júl. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
8%
Ki mondta, hogy csak a törzskönyves kutya jó? A jó kutya egészséges, barátságos, kajában nem válogat, nevelhető ill. szófogadó, gazdiját elfogadja falkavezérnek és még számos dolgot sorolhatnék. Ne mások véleménye, hanem a saját ismereteid és TAPASZTALATAID alapján dönts. Mert úgy látom, van már kutyás tapasztalatod. Te elhatároztad, hogy milyen kutyát szeretnél. Ha törzskönyv nélkül egészséges kutyust találsz, nyugodtan vedd meg.
2012. júl. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%
Én nem értek hozzá, de olyanokat olvastam, hogy csak tenyésztőtől szabad venni fajtatiszta kutyát (akiknek van törzskönyvük), mert vannak nem hivatásos kutyaszaporítók is, akik hozzáértés és elkötelezettség nélkül szaporítják a kutyákat, sokszor nem megfelelő körülmények között, csak a pénzre mennek.
2012. júl. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
78%
Minden kutya jó. De pénzt csak törzskönyvesért szabad adni. Ha valakinek egy bizonyos fajta tetszik, akkor tisztelje meg annyival azt a fajtát, hogy csak törzskönyveset vesz és nem támogatja a szaporítók munkáját. Ha meg nincs rá pénze, akkor gyűjtsön. Legrosszabb esetben is max 2-3 év alatt összejön az ára.
2012. júl. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

A törzskönyv az olyan mint neked a személyi igazolványod!

Némelyik hajléktalannak nincs!

( hasonlításképpen írtam )


A kiskutya a minőségtől lesz drágább és nem a törzskönyvtől.

A törzskönyv az csak 5500.-Ft.-ba kerül a chippel együtt.

Akkor kérdezem én miért ne vennél törzskönyves kutyát???

A szaporítók rögtön rávágják, hogy 20-30-40 ezer forinttal drágább ha kell a törzskönyv, hogy minél több pénzt tudjanak kihúzni belőle !

A többségük csak azért van, hogy eltartsa a gazdát, még a Tenyésztő komoly munkát beletesz a fajta javításáért!

2012. júl. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem nem csak a törzskönyves kutya a jó de nyilván ha kiállításra akarsz vele járni vagy tenyészteni vele akkor ez elengedhetetlen. Ha biztos vagy benne, hogy nem akarsz vele kiállítani vagy tenyészteni akkor egy törzskönyv nélküli példány is remekül megfelel. Igaz szaporítók azokat akik kis ketrecekben szaporítanak nem törődnek a kutyák egészségével, egyfolytában kapható náluk kölyök stb..... Az, hogy valaki törzskönyves kutyát ad el és van kennel neve még koránt sem biztos, hogy valódi tenyésztő. Nem egy olyan van aki törzskönyves, szűrt kutyákat ad el, van kennel neve és a hirdetésében vagy a kennel honlapján a következő áll: "Kölykök folyamatosan kaphatók..." Na ez is szaporító hiába törzskönyvez, szűrve adja el a kutyákat és még kennel neve is van. A rendes tenyésztő az aki garanciát vállal a kutyára, nem kapható egyfolytában kölyök, a törzskönyv nem opció, a tőle kikerült kutyákat nyomon követi, szűrtek a kutyai, egészségesek és ugye van kennel neve. Ha valóban van egy fajta ideálod amit valóban meg szeretnél kapni akkor menj el egy tenyésztőhöz aki garanciát vállal arra, hogy a pénzedért tényleg aszt kapsz amit akarsz és erre ő garanciát válla. Ily esetben viszont azt se ajánlom, hogy olyan tenyésztőhöz menj aki a serlegek száma alján tenyészti tovább a kutyáit annak ellenére, hogy szűreti. Ilyen kennelt szem ajánlok mert itt csak a kutya külleme a fontos a fajta belső értékei helyett. Én azt tartom, hogy aki valóban fajtatiszta kutyát akar és azt, hogy a kutyája minél jobban hasonlítson belső tulajdonságaiban a fajtaleírásban szerepeltekhez ami miatt megfogott a fajta és hozzád illik akkor keress fel egy olyan rendes tenyésztőt aki a kutyái a küllem, belső tulajdonságok és egészség alapján tenyészti tovább és az az érdeke, hogy a fajta minél jobban őrizze meg tulajdonságait is és ne csak a küllemét!

Persze vehetsz kutyát törzskönyv nélkül is olyantól aki törzskönyves kutyáitól hozott le egy almot de nincsen a kicsiknek törzskönyve. Azok is lehetnek egészségesek és betegek is egyaránt úgy mint a tenyésztőtél vásárolt társaik. De nincsen rá garancia, hogy a pénzedért aszt kapsz amit szeretnél. Szóval onnan veszel kutyát ahonnan akarsz senki sem fog megakadályozni benne de ne csodálkozz ha egy törzskönyv nélküli szülőpártól 20.000Ft-ért egy keveréket kapsz és csak fajtatisztának néz ki.... De persze vannak normális "szaporítók" is de azok olyan ritkák mint a fehér holló. Na de száz szónak is egy a vége onnan veszel kutyát ahonnan szeretnél és olyat amilyet akarsz és annyit adsz érte amennyit csak akarsz. És azt senki nem mondja, hogy egy törzskönyves kutya jobb lenne bármelyik másik kutyatársánál....

2012. júl. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

14:49-es vagyok, lemaradt:

Ha törzskönyv nélküli kutyát veszel nem a kutyát mented meg hanem a szaporítót támogatod!

Sajnos sokan sajnálatból vesznek kutyát mert jaj szegény milyen körülmények között van...

De ha nem vennék meg tőlük és 10-20 kiskutya elpusztulna, vagy a nyakán maradna akkor legközelebb nem fedeztetné be a szukákat mert nem lesz rá kereslet és nem tud ebből megélni.

Lehet gondolkodni!

2012. júl. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Én leszarom az szaporítókat, tk-sat akarok, de mit tegyek ha csak (számomra) ronda csivit adnak tksba? Csomót néztem, 1 szép sincs!!!!!Megtaláltam álmaim csivaváját, de sajnos ő tk nélküli..Hát akkor mit tegyek.:(

[link]

2012. júl. 12. 15:29
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor megveszed és vállalod a kockázatot, hogy egy beteg, ideggyenge kutyád lesz.
2012. júl. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!