Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki kutyusomat vihetem...

Yorki kutyusomat vihetem magammal repülöre ugyhogy mellettem maradjon az ülésen? Kell neki külön jegyet venni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 12. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Viheted, nem kell neki külön jegy, de fizetni kell érte. És egy gépen csak egy kutya/macska lehet.
2009. júl. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A Malév honlapján találtam ezt. Az adott légitársaságnál kell érdeklődni.

Felvihetek állatot a fedélzetre, vagy azt minden esetben fel kell adnom poggyászként?


Állatot - fedélzeten kizárólag kutyát és macskát - csak a IATA (International Air Transport Association – Légifuvarozók Nemzetközi Szövetsége) előírásoknak megfelelően, a Malév előzetes hozzájárulásával, és az alkalmazandó túlsúlydíj megfizetésével lehet szállítani. Az állat fuvarozásával kapcsolatos igényeket helyfoglaláskor jelezni kell. 4 óránál hosszabb repült idő esetén, illetve egyes repülőgéptípusokon nem lehet állatot a fedélzeten szállítani. Anglia és Írország esetében a helyi állategészségügyi előírások miatt állatot kizárólag cargoként lehet szállítani.

Az állatok szállítóeszközéről és a szükséges okmányok beszerzéséről minden esetben az utasnak kell gondoskodnia.

Az utastérben kizárólag olyan kisméretű kutya vagy macska szállítható, amelynek szabályos hordozóeszközével és ételével együtt mért mérete és tömege nem haladja meg a tarifális szabályokban meghatározott méret- és súlykorlátokat.

2009. júl. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az utastérben általában 4kg az a határ ami alatt vihető az állat, és ebben benne kell legyen a szállítóeszköz is. Egy normál méretű yorkie nem biztos, hogy belefér ebben, inkább boxban kellene szállítani. Ha nem bírja az utazást, akkor előtte lehet neki enyhe nyugtatót/altatót, így nagy valószínűséggel átalussza az egész utat. Az állat szállítását minden esetben előre be kell jelenteni, és plusz pénzbe kerül. A bejelentés legkésőbbi időpontja, és az ár légitársaságonként változó. Nagyon fontos, hogy az olcsó "fapados" légitársaságok 99%-a egyáltalán nem vállal állat szállítást, így maradnak a drága, nemzeti társaságok.
2009. júl. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!