Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A herélés megoldás lenne?

A herélés megoldás lenne?

Figyelt kérdés

A másik kutyánkat here rák veszélye miatt kellett kiheréltetni. A mostanit pedig azért szeretném, mert eléggé agresszíven viselkedik a többi kutyával az utóbbi időben. Pedig senki nem mondhatja, hogy ezt a kutyát születése óta kutyákhoz szoktattam. Ha akármilyen kutya a közelünkbe került játszottunk vele egy kicsit. De mostanában nem játszik. Odamegy megszagolja és morogni kezd rá majd ha sokáig baszogatja a másik kutya neki megy. Amit nem hagyok annyiba nyilván. Ketten vannak az udvaron is, de annyit morog a kicsi a nagyra, hogy az hihetetlen. Most hozott egy kölyköt barátnőm megmutatni és a nagy (amelyik már ki van herélve) olyan boldogan csaholt körülötte, hogy öröm volt nézni. A kicsi meg savanyú pofával odament és elkezdte morogni. Be is takarítottam a házába. Nem tetszik mostanában a viselkedése. Állandóan jelölget ha sétálunk. a 1 méterenként van fa akkor 1 méterenként jelölget. Hiába rántom el az ösztön még ott van.


A baj, hogy félek, hogy olyan szétszórt lesz tőle. A másik kutyánk is ilyen de őt még fél évesen heréltettük ki. Szóval kell ilyen utóhatásoktól tartanom?



2012. júl. 13. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Én ivartalanítás párti vagyok, minden kutyánál, de főleg a kanoknál. Szerintem sok balesetet előzhetnének meg vele, és a kóbor kutyák száma is lényegesen lecsökkenne. Amik megjegyzem már engem is támadtak meg lakott területen!


Hány éves a kutyád?


Nekem is felnőtt korában lett ivartalanítva a kan kutyám, de nem lett szétszórt tőle, sőt szerintem fegyelmezettebb lett.


A szukáknál tapasztaltam negatív hatását, félénkséget főleg, de kanoknál még nem. Persze nem kizárt.

2012. júl. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
3 éves kb. a kutyám. Szerinted megoldás lenne? Megállítaná ezt a kezdődő agresszív viselkedését? Meg is szüntetné?
2012. júl. 13. 12:25
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

problémás viselkedésre a megoldás a tudatos és következetes nevelés, nem az ivartalanítás, mert ez önmagában nem oldja meg a problémát!

"A másik kutyánk is ilyen de őt még fél évesen heréltettük ki"- szintén nevelni kéne!!!

2012. júl. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sokat segít az agresszív viselkedés kezelésében, de valóban nem mindig elegendő "csak" ennyi. Mindenesetre én agresszív viselkedéstől függetlenül elvégeztetném az ivartalanítást.


Egyébként más kutyákkal szemben is jobb, mert nem érzik rajta a kanszagot, ezért kisebb az esélye, hogy más agresszív kanok megtámadnák.


Amúgy ha kistestű kutya, akkor egyáltalán nem meglepő, a "kicsik" sokszor erőszakosabbak.


Személy szerint javaslom az ivartalanítást.


A táplálásra kell utána figyelni, mert az ivartalanított kutyák hajlamosabbak a hízásra. Nem vészes, ha eleget mozognak és megfelelő mennyiségű kaját kapnak, nem lesznek zsírgépek.

2012. júl. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szétszórt igen, de neki más története van. Csak nem tudom hogy ez a szétszórtság összefügg-e a heréléssel. Az én kutyám tökéletes nevelést kap tőlem. Én az agresszív viselkedéséről nem tehetek, de a személyiségét nem tudom megváltoztatni, mert attól még, hogy rászólok és ő összehúzza magát attól még morog arra a kutyára és ezt már akárhány rászólással pofonnal sem tudom megszüntetni, mert a kutyák közötti nézeteltérésbe nem tudok beleszólni.


Igen mindenképpen gondolkodtam már rajta én is, hogy kiherélem. Az elhízás nem fenyeget minket, mert inkább hízna egy kicsit, mert ráférne. Merthogy úgy eszik, hogy egészbe nyeli le a tápot, és így kevés marad meg benne :) Éléggé örökmozgó kutya ami remélem nem változik, mert sokszor hallottam, hogy a kutya lustább lett a heréléstől. Ettől félek a legjobban. Mert nem akarom ezt az egyébként örömteli, örökmozgó kiskutyát lustának a sétálások során... :) :/

2012. júl. 13. 15:12
 6/6 Matkó Attila válasza:

Sziasztok!


A herélésről olvasgatok gondolkozok, 3 hete a 2 boxer kanim (apa 8 éves és fia 3) elkezdtek összeveszni komoly sérüléseket szenvedett az idősebb és ő támad, valszeg rangsorváltás lenne.Ma kennelen keresztül mivel külön zártam 2 napja őket, egy kis résen a papa megint neki ment a fiának és állatorvoshoz kellett vinnem , altatta , úgy tudta összefoltozni.Beszélgettem az orvossal a herélésről, arra gondoltam mindkettővel elvégeztetném, de ahogy olvasgatom és a doki szavaibol is azt vettem ki nincs rá garancia hogy ez megoldás lesz a veszekedésre.Kérem aki járt már hasonló cipőben ossza meg a véleményét tapasztalatát! Imádom őket eddig semmi gond nem volt velük, most nagy lett , különzárva vannak épp de ez nem megoldás, a fiát szerettem volna meghagyni magnak mert tökéletes de már ez sem érdekel csak nem szeretném 8 évi boxer tartás után hogy tragédia legyen a vége.Van még az anyjuk utolsó fialásából egy kicsi szintén kani ő még csak 7 hónapos, őt később ivartalanítanám, ha kell.

2014. aug. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!