Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám rettenetesen vedlik....

A kutyám rettenetesen vedlik. Normális ez?

Figyelt kérdés

Nemrég hoztunk a menhelyről egy fiatal kutyát. Szinte biztos hogy szamojéd, az állatorvos is azt mondta.

Sokat olvastam róla, hogyan kell ápolni a szőrét, és szerettem volna ezt a gyakorlatba is beültetni, de valami nem stimmel... Ahogyan fésülöm, úgy lehet kihúzni a szőrét, mint egy madzagot, és sok helyen úgy jön belőle, mintha lenne rajta vagy 5 tonna szőr...

Én jóhiszeműen azt hittem jól csinálom, úgyhogy szépen elkezdtem kézzel kihuzigálni a szőrét, hiszen úgy gondoltam, hogy ha kijön, akkor miért kéne otthagyni...?

Csakhogy már a kutya oldalán is voltak kétségeim, de amikor a gallérjához értem, abbahagytam a fésülést, mert szinte eltüntettem az egész aljszőrzetét... Látni a kutya bőrét, anélkül hogy széthúznám a szőrét, holott a hátán akárhogyan fésülgetem, nagyon nehezen látni meg... Úgy érzem, kiszedtem a kutya összes szőrét... Nem tudom, hogy az aljszőrzetet-e vagy a fedőszőrzetet, de eltűnt a gallérja, szegénykém most úgy néz ki mint a kopasz nyakú kakas... Természetesen van ott szőr, csak olyan kevés, és az egész kutya távol áll azoktól, amik a képeken vannak...

Még csak nem is hasonlít :(.

Fésülni már egyáltalán nem merem, nem akarok tovább rontani a helyzeten...

Mi lehet ennek az oka? Kérlek segítsetek, beteg a kutyus? A viselkedésével semmi baj, játékos és vidám...

Elnézést a hosszúra nyújtott magyarázatért, remélem azért érthető volt!



2012. júl. 13. 15:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne egy vérképet csináltatni, valószínűleg valami vitamin hiány.

Hiszen a kutyák nem kopaszodnak meg csak úgy, annak valami van a hátterében.

2012. júl. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ja és ugye vissza fog nőni a szőre? Olyan bűntudatom van miatta :(
2012. júl. 13. 15:43
 3/17 anonim ***** válasza:

tudsz róla képet mutatni???


amúgy nyugi,vissza fog nőni a szőre,de mivel menhelyi kutyus volt és előtte gondolom nem evett megfelelően,így vitamin hiány alakulhatott ki, egy vizsgálattal kideríthető,de akár ha minőségi tápot adsz neki és 1-2 hónap múlva lehet,hogy elmúlik neki illetve egy szőr és bőr tápláló vitamint vehetsz neki pluszba ,azzal ártani nem ártasz és lehet,meg is oldja a problémát :)

2012. júl. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, hogyan tudnék képet mutatni... :(

2 hónapja hoztuk a menhelyről, azóta darling tápon él. Arról úgy tudom, jó táp (rosszul tudom? :S)

2012. júl. 13. 16:24
 5/17 anonim ***** válasza:
Ki fog hullani az összes aljszőre, télre újat növeszt. Az én kutyám is így vedlik minden évben, igaz nem szamojéd. Rendes tápot kap, gondosan van tartva. A baj akkor van, ha foltokban nincs szőre, se aljszőr, se fedőszőr, erre figyelj!
2012. júl. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A Darling nem jó táp, vegyél helyette Joserá-t vagy Brit-et. Árban szinte ugyanannyiba kerülnek és lenyegesen jobb minőségűek!
2012. júl. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nézd mit találtam?!

[link]

2012. júl. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
A cikk szerint akkor teljesen normális... Nem is tudom... Nekem még mindig nem tűnik annak... :/
2012. júl. 13. 18:03
 9/17 anonim ***** válasza:
Akkor vidd el dokihoz.
2012. júl. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
az én kutyám is rendesen vedlik, de ha egésznap fésülnem sem jönne ki annyi aljszőr, hogy lássam a nyakán a szőrét! Lehet, hogy valami atkája van, vagy tetve (bár az utóbbit észrevennéd).
2012. júl. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!