Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám rettenetesen vedlik....

A kutyám rettenetesen vedlik. Normális ez?

Figyelt kérdés

Nemrég hoztunk a menhelyről egy fiatal kutyát. Szinte biztos hogy szamojéd, az állatorvos is azt mondta.

Sokat olvastam róla, hogyan kell ápolni a szőrét, és szerettem volna ezt a gyakorlatba is beültetni, de valami nem stimmel... Ahogyan fésülöm, úgy lehet kihúzni a szőrét, mint egy madzagot, és sok helyen úgy jön belőle, mintha lenne rajta vagy 5 tonna szőr...

Én jóhiszeműen azt hittem jól csinálom, úgyhogy szépen elkezdtem kézzel kihuzigálni a szőrét, hiszen úgy gondoltam, hogy ha kijön, akkor miért kéne otthagyni...?

Csakhogy már a kutya oldalán is voltak kétségeim, de amikor a gallérjához értem, abbahagytam a fésülést, mert szinte eltüntettem az egész aljszőrzetét... Látni a kutya bőrét, anélkül hogy széthúznám a szőrét, holott a hátán akárhogyan fésülgetem, nagyon nehezen látni meg... Úgy érzem, kiszedtem a kutya összes szőrét... Nem tudom, hogy az aljszőrzetet-e vagy a fedőszőrzetet, de eltűnt a gallérja, szegénykém most úgy néz ki mint a kopasz nyakú kakas... Természetesen van ott szőr, csak olyan kevés, és az egész kutya távol áll azoktól, amik a képeken vannak...

Még csak nem is hasonlít :(.

Fésülni már egyáltalán nem merem, nem akarok tovább rontani a helyzeten...

Mi lehet ennek az oka? Kérlek segítsetek, beteg a kutyus? A viselkedésével semmi baj, játékos és vidám...

Elnézést a hosszúra nyújtott magyarázatért, remélem azért érthető volt!



2012. júl. 13. 15:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Szerintem eltúlozza. Ha annyira aggódik miért nem vitte már orvoshoz? Mi itt látatlanban csak tippelni tudunk.
2012. júl. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
www.kepfeltoltes.hu ide tudsz képet feltölteni és a linkjét másold be..
2012. júl. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

1. Azért nem vittem még orvoshoz, mert ma fésültem ki.

2. Elolvastam egy cikket, neten is olvasgattam, mind azt írták, ilyenkor teljesen elhullatja az aljszőrzetét, így szinte biztos, hogy természetes a dolog.

3. Az állatorvostól kértem időpontot. Jövő hét szerdán megyünk.


Azért kérdeztem itt, mert reméltem egy-egy jó tippet, amit meg is kaptam a belinkelt cikk formájában, és örültem is neki. Mindenesetre az orvos valószínűleg tud majd okosat mondani. Azért köszönöm a segítő szándékú kommenteket.

2012. júl. 13. 21:04
 14/17 anonim ***** válasza:
Nincs annak a kutyának semmi baja. A cikket is én linkeltem, de hiába próbáltalak nyugtatni, már teljesen bebeszélted magadnak, hogy baja van a kutyának. Nem írtad, hogy túlzottan vakarózik, vagy foltokban kihullott volna a szőre, vagy sebes lenne, stb., ebből arra következtetek, hogy csak vedlik. 1-1,5 hét hét alatt ki fog hullani az összes aljszőre, fésüld minden nap! Az én kutyámnál is így van. Azért majd írd meg mit mondott a doki!
2012. júl. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Így lesz! :)

Köszönöm a cikket, tényleg nagyon hasznos volt, utána még néhány helyen is ugyanazt olvastam.

Orvoshoz amúgy is el kellett mennünk a közeljövőben oltás miatt.

A tápot mindenesetre lecserélem, és vitamint is veszek neki, hogy gyorsabb legyen az aljszőrzet visszanövekedése.

:)

2012. júl. 13. 21:22
 16/17 anonim ***** válasza:
Semmi gond. Az én kutyám vedlés után borzalmasan nézett ki, mert minden héten alaposan kifésültem a kilazult szálakat. De éppen ezért, mivel szinte egyszerre szabadult meg az összes fölösleges szőrtől, most olyan gyönyörű és egységes bundát növesztett vissza, hogy öröm ránézni. A te kutyád is ideiglenesen csúnya, de ha jó tápot kap a jelenlegi helyett, hamarosan megszépül.
2012. aug. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Amúgy vitaminból a Caniprem-et ajánlom.
2012. aug. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!