Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért végez az egyik kutyám...

Tyler913 kérdése:

Miért végez az egyik kutyám hágó mozdulatokat a másikon?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy ez a dominancia kifejezése lenne elvileg,de itt egy kan takcsóról és egy amstaffról van szó.Egyértelmű,hogy az amstaff a főnök,ő eszik először,az ő akarata érvényesül,mégis, a kicsi időről időre megpróbálja megmászni.De máskor is észrevettem már, hogy kis termetű kanok sutyrák módon megpróbálják megmászni a nagyobbat olyankor, mikor pl. fekszik és nem figyel oda. Mi ennek az oka?
2012. júl. 13. 23:32
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
buzcsi
2012. júl. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Na erre én is kíváncsi lennék, mert nálunk is ilyesmi a helyzet és mindenki izél, hogy dominancia... pedig rohadtul nem mert a mi, lassan 8 éves szuka kutyusunk mindig rámászik a másik kettőre pedig azok egyértelműen felette állnak a ranglétrán.
2012. júl. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ez rohadtul dominancia. Az nem számít, hogy amúgy a másik a főnök, mert ez nem egy statikus állapot. Attól még a másik próbálkozhat!
2012. júl. 14. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És azt mivel magyarázod, hogy csak akkor csinálja, amikor tüzel a másik? Szerintem ez inkább berögzült viselkedés nála.
2012. júl. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a staffordod az "alfa", nem jelenti azt, hogy ez egy végérvényes állapot. A másik kutya időről időre megpróbál fölé kerekedni.

Egyszer dolgoztam 2 kutyával néhány évig. Az egyik 9 éves volt, a másik 3. Amikor az idősebbik szemmel láthatóan elkezdett öregedni, és betegeskedni, a fiatal (aki amúgy alatta volt a rangsorban) azonnal átvette a helyét. Megérezte, hogy lehetősége van rá. A Te tacsid is próbálkozik.

2012. júl. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De ennyire sunyin? Amikor a másik fáradt, nem akar játszani, nagyjából le se sz.rja a kicsit, és ő olyankor elkezdi mászni? Ennek mi értelme van? Vagy ennyire nem látja át az erőviszonyokat?
2012. júl. 15. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!