Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutyánál honnan tudjam...

Szuka kutyánál honnan tudjam mikor tüzel?

Figyelt kérdés
Egész nap szabadon van a kertben,estére kennelbe van. - Nem akarom, hogy véletlen bemásszon hozzá egy kan, amikor tüzel. Az a helyzet, hogy sose vesszük észre nála, mert le szokta nyalni magának, és nem csöpög! Ősszel biztosan tüzelt. Hamarosan ivartalanítani akarom, csak nem tudom nála mikor tüzel. Hogyan vehetném észre?
2012. júl. 14. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Van kutyaknal egy inencio ami olyan mint a fogamzas gatlo kicsit megvaltozik va szor szine
2012. júl. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Es felevia 2g nem lesz kutya 2000-2500 ft
2012. júl. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem akarok feleslegesen beadni neki semmit! Ha nem tüzeé, akkor tök hülyeség lenne bármit is adni neki. Én csak azt kérdeztem, hogy honnan tudom mikor tüzel, ha nem csöpög a vér, és ugyanúgy viselkedik mint előtte. Ha tüzelne, akkor nem engedném ki a kenelből, csak naponta pár órárára. És pórázon sétáltatnám.
2012. júl. 14. 20:44
 4/7 A kérdező kommentje:
úgy látom nem értitek a kérdést! :)) Talán nem érthető? :) 2. nem értem a válaszod, lehet én vagyok hülye, de mit akartál ezzel??
2012. júl. 14. 20:45
 5/7 anonim ***** válasza:

De néha azért látsz vér nyomokat a lehetséges tüzelési szakaszban, ugye? Szóval csak arra vagyok kíváncsi, hogy nem rejtett tüzelésről van-e szó.

Egyébként már a tüzelés elején megduzzad a péraajk, ebből azonnal lehet következtetni.


Vagy ha más nem, akkor a szokásos napi sétánál (mert lévén, hogy erre természetesen szüksége van a kutyáknak, akkor is ha tüzelnek, így nyilván naponta viszed sétálni) látod, hogy mikor jeleznek be jobban a kanok. Amúgy ha már van egy szuka kutyád, kicsit jobban is utána nézhettél volna az ilyen dolgoknak.

2012. júl. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem eddig csak szuka kutyáim voltak, és igen is tudom mik a jelei, de mivel rajta semmi nem látszódik, így nála nagyon nehéz észrevenni! A kutya egy tanyán van, a környéken nem sétáltatják a kutyájikat az emberek, tehát nagyon nehéz nála észrevenni. Csak azért , hogy megtudjam a kan reakcióját, nem fogok elvinni másik kutyához. Sajnos ő kivételes eset, tényleg nem látszik semmi vér nála, egyáltalán nem csöpög, eddig sem csöpögött egyetlen tüzelésnél, és a szőre sem véres. Már tüzelt egy párszor, most 2és fél éves. És az eddigi tüzelését is csak azért vettem észre, mert a környéken volt egy vadászkutya, aki minden tüzelésekor megjelent, de mindig vigyáztunk. Most nyár végén szeretném ivartalanitani.
2012. júl. 14. 23:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Megduzzad a péra tüzelésnél.
2012. júl. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!