Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy bírtátok a ridegtartás...

Ti hogy bírtátok a ridegtartást, ha kutyakiképző ilyet tanácsolt?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy vannak esetek, amikor ezt a módszert kell alkalmazni, különben az iskolában tanultak semmit sem érnek. Mi sajnos elég nehezen tudjuk betartani, és félek hogy a kutyát ezzel összezavarom.

2012. júl. 14. 23:16
1 2
 11/19 anonim válasza:
58%
Nagyon sok esetben a kutya nem azért ragaszkodik a gazdájához, mert "szereti, tiszteli, stb", hanem mert Ő gondolja saját magát falkavezérnek, és kötelességének érzi folyton gondoskodni, megfigyelés alatt tartani a falka többi tagját. Az ilyen esetekben semmilyen fegyelmezési módszer nem használ a ránk nem hallgató, másokkal erőszakoskodó kutyáknak. Először azt kell tisztába tenni, hogy ki is lényegében a falkavezér. Abban a pillanatban, hogy elfogad Téged főnöknek, megszűnnek a problémák. Nem fejteném ki jobban, de javaslom, hogy szakirodalomban járj utána a témának. Barátnőm rendkívül neveletlen és rossz basset-jét sikerült helyrerázni. Ott is "csak" ennyi volt a probléma.
2012. júl. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Nem nem teljesen a falkából való kizárást jelenti a ridegtartás, hanem hogy nem szabad dícsérni, és simogatni, babusgatni. De ezt sem örökre, csak pár hétig. Aztán ha helyrejöttek a dolgok utána persze megint lehet szép fokozatosan. Igen, valóban az a baj, hogy a kutya antiszoc, és hogy nincs sok tekintélyünk előtte. Gondolom a ridegtartás ennek a folyamatnak a visszafordítására van. Mellette le kell mozgatni, és kijátszani belőle hogy fel van pörögve szellemileg mert ezért támad. ezeket a tanácsokat kaptuk, amit én nem találok rossznak, csak nem bírjuk folyamatosan betartani hogy ne jöjjön fel az ágyra, és hogy ne simizzük.
2012. júl. 15. 09:12
 13/19 anonim ***** válasza:
34%
Az oké, hogy ne engedjétek fel az ágyra, de hogy egyáltalán ne simizzétek? Na neee.... A simogatás, fizikai kontaktus, játék erősíti a kapcsolatot a kutyával. Én személy szerint azt javasolnám, hogy igenis simogassátok, de nem akkor, amikor ő akarja, vagy odajön bújni. Akkor igenis küldjétek el, vagy ne vegyetek róla tudomást. Akkor simogasd, amikor neked jól esik, és ne vigyétek túlzásba, napi 1-2x pár perc, ne folyton rátelepedni az ebre.
2012. júl. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
42%
Nézd meg, az egyik mkutya, másik nem című sorozatot, csak néhány része van, abbol sokat tanulsz. Már neharagudj, de az a kutyakiképző aki ezt tanácsolta, nem lehet százas.
2012. júl. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
62%
Ez nem ridegtartás amit javasoltak, viszont nem hülyeség, bár találok benne kivetni valót. Egy teljesen elkényeztetett kutyának igenis meg kell szabni azokat a határokat, hogy pl nem mehet fel az ágyra, nem akkor játszok, simogatom... amikor ő akarja és nem az van amit ő akar. Én is a kajájával kezdenék el manipulálni elsősorban, illetve elvenném tőle az összes játékot, hogy ne érezze, hogy azokhoz joga van. Így, hogy nincs előtte sokkal nagyobb motiváló erővel bírnak majd azok is. Amikor meg le kell mozgatni, vagy feladatot csinálni elő lehet venni és jutalomként alkalmazni. Ha még azt is sikerül benne tudatosítani, hogy a kaja nem alapvető joga, ami jár neki, hanem egy kiváltság amit tőletek kap, akkor az már egy hatalmas előrelépés lenne. (csakis kézből etetni, feladatra vagy pozitív viselkedés esetén, ahogy már előttem említették)
2012. júl. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
74%
Ez nem hülyeség, Jan Fennel is hasonló dolgot javasol a könyveiben a falkavezérség átvételére. Abból indul ki, hogy a falkavezérnek van egy fensőbbséges viselkedése, ha épp nem kér a többiek társaságából akkor ignorálja őket és elzavarja amelyik túl közel megy, megsérti a személyes terét. Szóval szerintem is jó ötlet ez, viszont ha épp nyugodt a kutya akkor ti hívjátok oda magatokhoz, olyankor meg lehet kicsit simizni, hiszen a parancsnak engedelmeskedett. De ez nem fog működni ha közben szenvedtek. Gondoljatok arra, hogy most ti vagytok az erős falkavezérek, akik megvédik a falkát ezzel a viselkedéssel. :)
2012. júl. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
köszi! lehet vitatkozni ezen, hogy helyes-e vagy nem, mi most inkább betartjuk, mert nem akarjuk hogy a kutyáinkat esetleg később elaltassák vagy ilyesmi. így is volt már gondunk a hatóságokkal pusztán a kinézetük miatt. és nem lehet tudni mi lesz Mo-on, milyen törvényeket hoznak be a jövőben. semmiképp nem jó, ha a kutya nem tudja hol a helye.
2012. júl. 15. 20:07
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk még olyanokat mondtak, ami segit a tekintélyt növelni:

ajtón-kapun a falkavezér megy be először, kutya kint/bent vár mig én kimegyek.

Amikor hazamegyek, ignorálom a kutyát pl kerten keresztül mig bemegyek a házba, átöltözöm stb...hogy ne ugorhasson rám a kutya, mikor hazaérek és nem rögtön nekiállok kutyázni. Úgy megyek végig a kerten mintha nem lenne kutyám. Ha felugrik (mondjuk enyém már nem) eltolom.

Nekem ez is iszonyú nehéz volt mert alig vártam h megdögönyözhessem. Én mondjuk "ridegtartást" csak akkor csinálnék ha "szolidabb" módszerek végképp nem segitenek. De nekem sosem volt kemény kutyám, viszont a fentiek sztem bármilyen kutyának csak javára válnak.

2012. júl. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Bár itt sokan leszólták ezeket a módszereket, nekünk a ridegtartást fel kellett váltani egy hét kizárásra is. A kutyák befalkásodtak a 4. napon, ezért vissza ridegtartásra. Hatalmas változások vannak!!! Olyan tisztelettudóak lettek, lent a kutyafuttatón olyan gyakorlatokat csinálnak meg, ami eddig fényévekre volt tőlük. tényleg mindennek az a titka, hogy vezérek vagyunk-e a szemükben! Ha azzá válunk, bármilyen kutyát, bármennyi időset kezesbáránnyá lehet változtatni egy kis keménységgel. Eleinte nagyon próbálkoztak, néztek ránk ártatlan szemekkel, minden módszert bevetetettek hogy az akció ne járjon sikerrel ellenük, hogy ők maradhassanak a falkavezér pozícióban. De tudattuk velük hogy mi vagyunk az alfák, akiktől ők függenek. Ettünk a táljukból, és az üres edényeket dobtuk nekik le, nem engedjük őket sehol előre, és mindenben nagyon következetesek és határozottak lettünk. Nem hülye a kutya tudja, hogy alkalmazkodnia kell az új változásokhoz. Van egy jó farkasos film, amiből sokat lehet tanulni a falka szabályairól, és ezt a kutyákkal sem szabad másképp csinálni.

[link]

2012. júl. 24. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!