Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan főzzek a kutyámnak?

Hogyan főzzek a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Sajnos csak az olcsó tápokat tudom megvenni, amik mindenféle melléktermékkel és szójával vannak tele. Úgyhogy inkább főzni szeretnék neki. A baromfifeldolgozóból tudok venni olcsón csirkenyesedéket (emberi fogyasztásra is alkalmas), a kertben teremnek zöldségfélék(krumpli, répa, tök, bab, stb.), ha kell, veszek (vagy ha nagyon ráérek gyúrok) tésztát, rizst, van tojásunk... Meg persze kevernék bele valamilyen vitamin és ásványi anyag keveréket is. Csak az arányokat nem tudom, elsősorban az érdekelne, hogy tiszta húsból mennyi kell naponta egy 30 kilós kutyának átlagos igénybevétel esetén? Vagy tud esetleg valaki receptet írni? Előre is köszönöm!
2009. júl. 13. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
31%

Én havi 5ezer ft--ból jövők ki 1óriási kan boxerem van és egy közepes szuka. Először is meg veszek 10kg tápot(közepes minőségű) 2ezer ft. veszek havonta 14db 1kg-os ilyen hús rudat(direkt kutyáknak van. 1db 140ft/ és a maradék pénzemből veszek házi tejet 1liter 140ft. ezt keverem néha kenyérrel néha magába.. És még van itthon maradék is. Szóval két nagy kutya 5ezer forint. Néha egy két tojás a szőrük miatt.

"A baromfi-feldolgozóból tudok venni olcsón csirkenyesedéket" -->ezt hagyd ki mindenféle képen.szerintem viszont a mai világban mikor majdnem minden fertőzött valamivel sokkal biztonságosabb, olcsóbb ha az ember egy középkategóriás száraz táppal etet.

Remélem segítettem bár nem a kérdésedre válaszoltam

2009. júl. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Szia! Mindenki a nagyon drága tápokat tudja csak ajánlgatni, de nem tudják megérteni, h van akinek nincs olyan sok pénze, mégis nagyon szereti kutyáját. Én sem Acana-val etetem a Német juhászkutyámat, mégis nagyon szép, egészséges kutya. Amit én adok neki, és ajánlom neked is: vegyél száraztápot, az minden mellé jó "köretnek". A kutyaszalámi nagyon egészségtelen, azt felejtsd el, már inkább akkor konzerv, de az valami egészséges. A legjobb a szárnyas hús-csont. Nagyon olcsón lehet venni (200ft) csirke-far-hátat, pulykaszárnyvéget, csirkefejet, lábat és sorolhatnám. Ezeket főve, rizzsel, vagy tésztával kiváló. A rizs nagyon egészséges. Adj neki tojást a szőre miatt. Az én kutyám is nagyon szereti a tejet, és a tejfölt. Kenyeret is szoktam bele aprítani. Az otthoni maradék mindig jó, csak ne legyen nagyon fűszeres és/vagy sós. Az a lé, amiben megfőzted a húsokat, nagyon jó lesz másnapra megmelegítve egy kis tésztával. Én szoktam adni neki csonterősítőt is. Az is jó ha 1-2 pezsgőtablettát dobsz a vizébe amit iszik. Nagyjából ennyi ami hirtelen eszembe jutott.
2009. júl. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Végre valaki így gondolkodik, nem pedig megveszi a sz*r Tescós tápokat, mert szerinte az is jó! Én ritkán főzök a kutyámnak, de ha igen, akkor húslevest kap vagy rizses húst. Ételízesítők nem kellenek bele, legnagyobb része hús legyen, mellé kevés zöldség+ esetleg rizs. Búzából készült ételt ne adj neki, vagy csak keveset. Sajnos a mennyiséget nem tudom, én érzésre adom a főtt kaját, kb. annyit, amennyit az Acanából adnék (általában azt kap).
2009. júl. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Időközben találtam a neten egy szakdolgozatot, ahol minden olyan dolog le van írva, ami érdekelt. Le is mentettem gyorsan. :D
2009. júl. 13. 13:41
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha tudod, szerezd meg ezt a könyvet:

[link]

Leírják, hogyan állítsuk össze a kutya étrendjét, és receptek is vannak benne.

2009. júl. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

Előfordul bizony, sajnos nekem is nem egyszer Lidl-s kaját kellett vennem, annyira nem volt pénzem. Hálistennek mondjuk most már nem.

Nem baj, ha főzöl, csak sokkal macerásabb, időigényesebb, és nehezebb odafigyelni a minőségi összetételre.

A csirkehús nagyon jó, de csöves csontot nem adunk a kutyának (ezt sajnos nagyon helytelenül írta az első válaszoló...), ilyen a csirkeláb, szárny, illetve a pulyka.

A kertetekben termő zöldségek közül (amiket írtál) egyedül a répa és pici mennyiségben a krumpli adható neki.

Gomba, kukorica, bab, káposzta, hagyma, csoki, süti, tök, bab NEEEM! Bele is halhat!

A tészta, a kenyér csak szénhidrát, kutyák szeretik, de egyáltalán nem lehet ez az alapvető táplálék. Ez a kettő csak mennyiségi táplálásra alkalmas, minőségire semmiképp. Ilyen még a csirkefej is...

A tojás nagyon egészséges, csak főzd meg.

Amit én javaslok:

Legyen a száraztáp a "köret" (minden nap kapjon, néha lehet csak azt => "kímélő-koplaló nap"), mellé főzz neki csirkehúst, farhátat, rizst, reszelj répát. Hébe-hóba elmegy egy merőkanálnyi paprikás krumpli is. A krumplit nem tudják megemészteni (a keményítőt), így nagy mennyiségben káros, de ha havonta 2hetente kap 2-3 szemnyi krumplit, az a rosttartalma miatt béltisztító hatással bír.

Nem kell minden szir-szart összekeverni, heti-kétheti váltásban cserélheted a menüt, de akár még ritkábban is. A gyakori étrend váltás megterheli a kutya gyomrát.

Ha szeretnél neki vitamint, táplálékkiegészítőt adni, akkor azt azért beszéld meg az állatorvossal, hogy milyet, mennyit. Mert ha pl. minden nap kap egy tojást és mellé kalciumos vitamint kap, hipervitaminózist fog kapni, tönkremennek a csontjai.

A másik válaszoló által ajánlott könyv mellé még olvasd el ezt az összefoglalót:

[link]

2009. júl. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én kiskutyám nem hajlandó megenni a száraz tápot, maximum nagyon ritkán eszik bele, házi kaját kap és gyönyörű formás és a szőre is selymes. Állatorvos ajánlotta a házi kosztot, persze ebben is szokott néha válogatni, csirkét kap legtöbbször. Mostanában azért egyre inkább megeszik mindent. Szerintem fölösleges csak prémium táppal etetni, sokkal jobban megeszik a házit is, persze ez gazdi-, és persze kutyafüggő is. :)
2012. máj. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!