Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek van fulatkaja a...

Szerintetek van fulatkaja a cicamnak, ha a kutyam, akivel egyutt alszik a cica teljesen egeszseges?

Figyelt kérdés
Szoval van egy kutyusunk es egy cicank. A cicank eddig csak egyszer volt allatorvosnal,mikor megkapta a veszettseg elleni oltasat, akkor megvizsgaltak,de azert nem tul alaposan, sajnos azt mar nem tudom,hogy a fulet megneztek-e. Sok helyen olvasom,hogy sok kinti cicanak fulatkaja van es aggodom,hogy a mienknek is. Viszont a kutyanknak teljesen rendben van a fule,ot gyakran latja az allatorvos. Akkor ez azt jelentene,hogy nincs atkaja a macsekunknak? Egyebkent tudnatok par alapveto tanacsot adni kinti macskatartasban? Milyen alap oltasok javasoltak a cicaknak? Kutyusom el kaphat valamit a cicanktol, es forditva? A kutyusunknak minden kotelezo oltasa megvan.

2012. júl. 15. 18:48
 1/5 A kérdező kommentje:
Egyebkent tapasztalatlan macskagazdi vagyok, kutyusokhoz jobban ertek.
2012. júl. 15. 18:50
 2/5 anonim ***** válasza:

Nézz bele a cica fülébe. Ha szép tiszta, nem atkás. Az atkától sötét váladék van a fülben.

Cicáknak a veszettség elleni oltáson kívül a macskanátha ellen is kell oltás. Könnyen elkaphatja más cicától. Féreghajtás pontosan úgy kell, mint a kutyának. Bolha elleni védelemre is szüksége van mindkettőnek.

2012. júl. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Havonta kap advocate-et, az elvileg jó a kullancsok, bolhák ellen és féreghajtó is, ha jól tudom.


Rendben belenézek a fülébe.


A macskanátha csak macskák között terjed, vagy kutya is elkaphatja? Egyébként néha tüsszögött a cicánk, de aztán hamar kijött a megfázásból így nem mentünk vele orvoshoz akkor, ebből én úgy gondolom, erős immunrendszerű cica. ??

2012. júl. 16. 11:05
 4/5 anonim ***** válasza:
A macskanátha csak a macska betegsége.
2012. júl. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszi!
2012. júl. 17. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!