Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akiknek nem törzskönyves a...

Akiknek nem törzskönyves a kutyájuk, írnának pár dolgot hogy tényleg beteges e stb?

Figyelt kérdés

Vagy hogy milyen gondok vannak velük.


AKIKNEK VAN NEM TÖRZSKÖNYVES KUTYÁJA!!!



2012. júl. 16. 10:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

egyikőtöknek sem fajtatiszta a kutyája, ha nincs tk-e.

nagy tévedésben éltek..:D

2012. júl. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nekem westiem van törzskönyvetlen. Csirkehús és pollen allergiája van, míg ez kiderült és sikerült megszüntetni a tüneteket, 2 törzskönyvezett kutya árát hagytuk ott az állatorvosnál...

Most tünetmentes, de élete végéig méregdrága hipoallergén tápot kell ennie, tavasszal pedig szteroidokat kap a pollenallergia miatt.

2012. júl. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nekem az van, és semmi baja, sőt kiemelkedően egészséges (veszélyes eseteket is túlélt). Az egyetlen probléma, hogy az álmaim nem tudom beváltani vele! Versenyezni akarok, és azt nem lehet törzskönyv nélkül. Soha többet nem lesz törzskönyv nélküli kutyám!! Legfeljebb ha nagyon gazdag leszek...
2012. júl. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
56%
A szüleimnél van egy puli, különösebb baja nincs (a csípője kicsit rossz kiskora óta), de alkatra nagyon csúnya és az idegeivel gondok vannak. De ha le szabad írnom egy falubeli lány esetét, akivel néha együtt sétáltatunk. Nekem két tk.-es mudim, neki egy gyönyörű, bár váltóorrú, szaporított goldene van. Szegény állat két évesen már majdnem lebénult a diszpláziától. Rengeteget költött rá, gyógyszerek, mágnesterápia stb. Mára javult elég sokat az állapota, ami annyit tesz, hogy max. egy órás sétákat tehetnek (de autóval viszi a földútig) kényelmes tempóban. Labdázás, ugrálás tilos. Az összes(!) alomtestvére is diszpláziás lett, csak azok nem voltak annyira intenzíven mozgatva, így valamivel később derült ki baj. Ennek ellenére a szaporító csak ontja a kölyköket ettől a két, beteg és talán rokon goldentől, hiszen olcsó kiskutyára van igény, még ha hamarosan egy törzskönyves kölyök árát hagyja a gazdi az orvosnál... De ismertem allergiás argentin dogot és bullterriert, ideggyenge dobermannt és pitbullt, epilepsziás kutyát több fajtából, süket dalmatát, stb.
2012. júl. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Bejnisz ***** válasza:
Az egyik Labradoromnak sincs törzskönyve, mégis teljesen egészséges. Habár még csak két éves, de állatorvoshoz még egyszer sem kellett vinni, kivéve persze az oltásokat.
2012. júl. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!