Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálta ezt a kutyám?...

Miért csinálta ezt a kutyám? Jól reagáltam le?

Figyelt kérdés

van egy 11hónapos labradorom aki normálisan van szocializálva és nevelve is rendesen van. 10hetes kora óta minden nap kutyák között van. (szerencsére egy jó kis kutyás társaság összealakult 10-15 kutyából) viszont kb. 1-2 hónapja nem járunk rendszeresen le a kutyás társasághoz de viszont minden kutyával nagyon jól elvan a nemétől függetlenül.


Itt a sztori:

Most találkoztunk egy 9hetes kis sztafival és a kis kutya ugrált játszott volna az én kutyámmal meg csipkelődött vele és az én kutyám ráugatott felborzolta magát és felboritotta a kiskutyát. egyből odamentem megfogtam ráorditottam fenekére vágtam és az oldalára fordítottam vagy 2percre. Jól csináltam? Mitől mordúlhatott rá a kutyám amikor ilyet még soha senkinél nem csinált!


2012. júl. 16. 20:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Túl szemtelen volt a kölyök. A kutyád csak rendre utasította, a kicsit.
2012. júl. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
de nekem nem tetszik h ilyet csinál. :S jól reagáltam le?
2012. júl. 16. 21:02
 3/14 nikikee457 ***** válasza:
0%
Jól reagáltál de a kutya nem tudja összekötni a büntetést azzal amit tett
2012. júl. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
miért nem? egyből reagáltam! a kutya összeköti hogy ha rámordul valakire akkor én rácsapok a fenekére és földhöz szorítom!
2012. júl. 16. 21:22
 5/14 anonim ***** válasza:
Helyes. Végül is el kell tűrnie bambán minden rá irányuló dolgot. Majd te megvéded.Jó bandázást! Ivartalanítani nem ártana őt.Már így is késében vagy, ha nem tetted idáig .
2012. júl. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
ivartalanításon gondolkozom de még nem tudom, hogy mi legyen vele mert nagyon nyugodt kutya és a tüzelő szukát még csak megsem szagolja. de 1 éves kora előtt minden féle képpen akarnám ivartalanítani. és igen türjön el bambán mindent mint hogy egy agresszív állat legyen aki szét tép pl. egy 9 hetes kölyköt.. kíváncsi lennék, hogy hány vakvezető vagy terápiás kutya mehet neki a másik kutyának ha csipkelődnek vele...
2012. júl. 16. 21:30
 7/14 VBeata81 ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, eltúloztad. A felnőtt ( vagy majdnem felnőtt) állatnak joga van rendreutasítani a tiszteletlen kölyköt, aki ebből tanul. Ez nem agresszió. Ha neked ez nem tetszik, figyelmeztesd, és hívd el onnan. Ilyenért, ordítozni, megütni, földre nyomni akkora túlzás, ami könnyen bizalomvesztéshez vezethet. Azt is mondhatnám, nem a kutyád volt agresszív, hanem te.
2012. júl. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A kutyád nem okozott sérülést a kicsinek. Normálisan lereagálta a kicsi viselkedését. Ha nincs kedve éppen egy eleven kölyökkel játszania, pontosan a kutyának érthető módon adta tudtára. Egy kölyökkutya ebből sokkal többet megértett, mint te.
2012. júl. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
jah értem:S hát csak megilyedtem és nem tetszett ez a viselkedés nála:S meg úgy voltam vele mivan ha legközelebb úgy odakap neki h komolyabb baja lessz a kicsinek ?:S
2012. júl. 16. 22:15
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyáltalán nem helyes! A kutyád nem bántotta a kölyköt csak rendreutasította. Mint ahogy az anyja tenné. Könyörgöm nem túlzás már egy kicsit amit egyesek csinálnak? Had viselkedjen már kutyaként szerencsétlen kutyád! Levegőt vehet eengedély nélkül? :/ Ha valaki bántja akkor neki csak állnia kéne bambán?
2012. júl. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!