Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pár hetes kiskutyákat mennyibe...

Pár hetes kiskutyákat mennyibe kerül elaltatni? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Apukámnál lett 12 kiskutya, és valamit kellene csinálni velük. Mennyibe kerül az altatás? Gondolom nem annyi, mint egy felnőtt kutyánál. Vagy igen?

És mielőtt mondanátok, igen, felelőtlen volt, én kb tucatszor mondtam, hogy vigye el ivartalanításra, de hiába beszéltem neki. Most meg menhelyre akarja majd vinni őket. De oda nem fognak ennyi kutyát bevenni, így is telt ház van. :(


2012. júl. 19. 06:37
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy együtt élünk? Én felnőtt vagyok, saját családom van, nem gondolom, hogy én lennék a felelős apukám dolgaiért. Csak ez az eset nagyon bosszant, nem értem, hogy lehet egy ember ennyire felelőtlen. Nekünk két kutyánk van, nem egy neműek, ezért a kan ivartalanítva lett. És nemsokára a szuka is lesz.
2012. júl. 19. 07:49
 12/30 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos én valamennyire egyet értek a kérdezővel. Keverék kutyáknak nem lehet garantálni, hogy jó helyük lesz. Általában a statisztika azt mutatja, hogy még a tenyésztőktől kikerült kölykök 10-20%-a is felelőtlen, ostoba emberekhez kerül. A szaporítótól származó, keverék, -és szomorú, de ez a legfontosabb az egészben- ingyenes kiskutyáknak már jó, ha a 30-35%-a tud csak teljes, nyugodt, megfelelő életet élni. Az általános az, hogy menhelyre nem kölyökként kerülnek be a kutyák, hanem 1-2 vagy pedig 4-5-6 éves korukban, mert a gazdák nem bírnak velük, nem akarnak nagy energiákat a kutyáikba fektetni, megunják őket, sokba kerül az orvosi ellátás, stb. Hisz ingyen utána megint tudnak szerezni kiskutyát. És 12 keverék, akármilyen származású, egészségű kölyöknek nagyon kicsi az esélye arra, hogy valóban jó, teljes életet élhetnek majd.

Most szívesen ajánlanám kérdező, hogy a közeli menhelyt kérd meg, hírdesse a kölyköket, de még ők sem fogják tudni ellenőrizni a kicsik további életét, ők sem tudják biztosítani a felelős gazdikat.


Az más, hogy ilyen idős korban már nem lehet őket elaltani, az orvosok nem vállalhatják tudtommal. Amelyik mégis elvégzi, annak el lehet venni az engedélyét egy szó nélkül.

2012. júl. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, ez jó ötlet, hogy a menhelyeseket is megkérem, hirdessék őket. Most lesznek 2 hetesek amúgy a kicsik. Gyönyörűek, az árára hasonlít az összes, ő egy gyönyörű fajta tiszta staffi. De a szuka meg keverék, így senki nem garantálja, hogy később is megmaradnak ilyennek a kicsik.
2012. júl. 19. 07:58
 14/30 A kérdező kommentje:
Mármint az apára hasonlítanak.
2012. júl. 19. 08:00
 15/30 anonim ***** válasza:
0%
Ak is tök8,hogy együtt élsz-e vele vagy sem,de részben a te felelősséged is,hogy az a kutya ne szenvedjen.Bocs,ha kicsit nyers az voltam elöző válaszaimban,de én nagyon ellenzem az állatok bántását.Szerintem a legcsodálatosabb lények a földön.:))
2012. júl. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Azért ez még mindig humanusabb lenne, mint az ő első verziója, hogy majd a szomszéd agyoncsapja a kicsiket... Akkor már inkább az altatás. Bár már mindegy, ennyi idősen amúgy sem bántaná már őket senki.

És nem, nem az én felelősségem. Én segíteni szeretnék csak.

2012. júl. 19. 08:10
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha gondolod írj privit és segítek neked.

Egyébként én a helyedben egy szervezettel együtt próbálnám örökbe adni a kutyákat, szerződéssel, ivartalanítási kötelezettséggel. Mi is úgy csináljuk, a keverék kutyáknál is! Leginkább a szukáknál azoknál tuti. Merre felé laktok helyileg?

2012. júl. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
59%
Helló! Én a helyedben minél szebb, aranyosabb, cukibb beállítású képeket készítenék a kölykökről és leírnám, hogyha tudnám, hogy kb milyen fajta keverékek lehetnek, és kb mekkorára nőhetnek meg, vagy legalábbis amelyik szülőjét ismerem, annak az adatait. Ha vmelyik szülő mutatósan néz ki, azt is lefotóznám! Biztos elviszik így!!! Hirdesd minél több helyen!
2012. júl. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Majd rá harapnak a cigányok ha a staffira hasonlít jobban... aztán kitudja mi lesz a kutyákból.
2012. júl. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Én a 07:55-össel értek egyet. Nemrégiben egy kan, keverék, kistestű kutyának kerestem gazdit. Két hónapos volt, és ivartalanítási kötelezettséggel adtam. Nagyon helyes, szép kiállású kutyus volt, mégis három hónapot töltött nálam, mire sikerült gazdit találni neki. Jelen esetben 12 kutyáról van szó, akik még csak nem is kistestűek. Én a helyedben beszélnék egy orvossal, ők is tudják, látják, milyen a helyzet ma Magyarországon. Az ilyen kicsiket gy tudom párszáz forintért elaltatják. És utána, amint elapad az anyuci teje, elvinném sétálni, és ivartalanítódva térnék vele vissza.
2012. júl. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!