Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pár hetes kiskutyákat mennyibe...

Pár hetes kiskutyákat mennyibe kerül elaltatni? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Apukámnál lett 12 kiskutya, és valamit kellene csinálni velük. Mennyibe kerül az altatás? Gondolom nem annyi, mint egy felnőtt kutyánál. Vagy igen?

És mielőtt mondanátok, igen, felelőtlen volt, én kb tucatszor mondtam, hogy vigye el ivartalanításra, de hiába beszéltem neki. Most meg menhelyre akarja majd vinni őket. De oda nem fognak ennyi kutyát bevenni, így is telt ház van. :(


2012. júl. 19. 06:37
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

12 kiskutya elég sok sajnos, esetleg kérdezd végig a rokonokat barátokat nem kell e nekik , facebookon is hírdetheted,hogy ingyen elvihetőek 5-6 hét múlva ,mert a 7-8 hetes kort meg kéne várni,ennyi kiskutyánál az első oltás olcsóbb lesz, egyszer nekünk is lettek kiskutyák,mert ismerőseink akartak ,nem tk-ak lettek (most már belátom,hogy felelőtlenség volt,de én nem tudtam ,hogy ez szaporításnak minősül) na a lényeg lett 3 kiskutyánk és 6 hetesen megkapták az első oltást és olcsóbban számította fel az orvos, 12 kutyánál tuti még olcsóbb lesz, egy oltással és féregtelenítéssel jó esély van arra,hogy hamar új otthonra találjanak..


sajnos tényleg az a baj,hogy ez rengeteg kutya még ha a felének is sikerül gazdihoz jutni, a többivel mit csinálsz..

2012. júl. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
de ha így is van benne ennyi felelősségérzet, akkor minek kell piszkálni a kérdezőt? Nem lakik együtt vele, gondolom kisebb gondja is nagyobb, mégis a szívén viseli a sorsukat. Ennyi erővel az összes kutyást számon kérhetnéd aki szembe jön veled az utcán, hogy miért nem ivartalaníttat....
2012. júl. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
40%
Nem szoktam támogatni az ilyet, de ha minden kötél szakad, az altatásnál még az is jobb megoldás, ha 8 hetes korukban fogjátok a kiskutyákat és berakjátok egy dobozban őket egy éjszaka egy menhely kapuin belülre, onnan már nem fogják őket kidobni. Nem szép dolog, de még mindig jobb, mint az altatás - ha már megszülettek.
2012. júl. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Igen, ez a baj. Mert mondjuk 5-6 kicsinek még lehet gazdit találni. Na de majd lefényképezem az apukát, gyönyörű kutya nagyon.

Délután meg felhívom a dokit, kérek időpontot az ivartalanításra. Gondolom majd augusztus vége lesz, de nem baj, legyen egy fix időpont, tetszik, nem tetszik apunak.

Most írtam egy ismerősnek, ő Székesfehérváron dolgozik az ASKA-nál, hátha tud segíteni ő is.

Köszi a tanácsokat, nagyon sokat segítettetek.

2012. júl. 19. 10:22
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
székesfehérvári vagyok én is, ha lesz hirdetés, küldj nekem is és osztom fb-on!
2012. júl. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
A Fekete István állatvédők bármennyit befogadnak , keress rá a neten . Én ismerek közülük egyet és múltkor egyszerre 13 kiskutyát fogadtak be :)
2012. júl. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
74%
12 keverék kiskutya... Nincs elég kutya a menhelyeken így is? Igen, szörnyű dolog a lealtatás, de talán még mindig jobb, mintha ismeretlen helyre kerülnek, ki tudja milyen emberekhez. Csak hamarabb kellett volna (ha már megszülettek)...
2012. júl. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egy tanácsot fogadj meg: inkább altasd el őket, mint cigánynak vagy rosszarcú embernek add. Sajnos felénk rengeteg a kutyaviadal, és a cigányok keresik a staffordszerű kutyákat, erre is tuti harapnának. Annál az 'életnél', amit ők nyújtanának neki, még a halál is jobb lenne.

2012. júl. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Felénk nagyon sok cigány van... A városunkban van egy nagy cigány telep is. Nekik nem adnám őket szívesen, az biztos. :(
2012. júl. 19. 14:21
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Amit még tehetsz -de ezt csak nagyon végső esetnek ajánlom-, hogy ha a kölykök erősen hordozzák az apa vagy épp az anya fajtajellegét, az adott fajtamentőket is bevonhatod ebbe. De így is van szegényeknek már épp elég dolguk minden fajtánál, ezt már csak akkor vállald, ha a menhelyek se tudnak segíteni semmit.
2012. júl. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!