Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám lehet így férges?

A kutyám lehet így férges?

Figyelt kérdés

Rendszeresen féreghajtózom 3-4 havonta. Legutóbb úgy 1-1,5 hónapja volt. Tegnap találkoztunk egy nagyon pici kutyával, aki férges volt. Kakijára vártak. A kutyám pedig megszagolta azt hiszem a fenekét is. Ennyitől is elkaphatja? Féreghajtózzam újra?

A kutya ágyban alszik, szóval fontos, hogy ne legyen semmi baja.


2012. júl. 20. 11:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szerintem nem, de a biztonság kedvéért féreghajtózhatod újra, a kutyusnak nem árt. ha a kakijával lépett volna "kapcsolatba" az sokkal rizikósabb lenne. szerintem egyébként alapban ne teljen el több, mint 3 hónap két féreghajtás között. Én már a 4 hónapot sem várnám meg, pedig az enyém nem alhat az ágyban.
2012. júl. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát azért írtam 3-4 hónapot, mert volt már mikor kicsit később kapta meg. De általában 3 havonta mindig szoktuk. Sőt. Áprilisban volt féreghajtózva, aztán találtunk egy kutyát és mivel egy tálból ittak mindkettőt féreghajtóztam ez volt júniusban. A két féreghajtás között max 2 hónap telt el. De aztán a talált kutya sem volt férges, meg lett a gazdija.
2012. júl. 20. 11:37
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen ettől kapja el! A féreghajtó nem megelőzésre van!

Ha férges kezelni kell de megelőzni nem tudod!

2012. júl. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De nem tudom, hogy férges-e.
2012. júl. 20. 11:38
 5/11 anonim ***** válasza:
bztos sosem lehetsz benne (hacsak nincsenek egyértelmú jelek (látod az ürülékben, "húzza a fenekét"). én a helyedben adnék neki féregírtót, h ne kelljen ezen gondolkodni. a kutyának nem ártasz vele. az én állatorvosom is ezt tanácsolta annó, amikor kölyökkorában vonzódást érzett más kutyák ürülékéhez. ha nem vettem észre időben és nem tudtam megakadályozni, azonnal féreghajtás, függetlenül attól, h lejárt-e a 3 hónap v nem. ezt tudod tenni, semmi mást. vagy izgulsz tovább...
2012. júl. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
7 kilós kutyának elég 3/4 tabletta? Egészet szoktam neki beadni, de ennyi van itthon.
2012. júl. 20. 11:55
 7/11 anonim ***** válasza:
nézd én 1-2 havonta féregtelenítek baj még sohasem volt belőle, de a te helyedben jövőhéten adnék neki és én meg is ismételném rá 2 hétre, de ez az én mániám!
2012. júl. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ha kevesebbet adsz neki akkor ugye nem használ én 1 egészet adnék neki. De elvileg 10 kg / féreghajtó , akkor elégnek kell lennie a 3/4
2012. júl. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Akkor várjak egy kicsit vagy ne? Jövőhéten már tudnék egy egész szemet szerezni, de most csak ennyi van. Este beadjam neki vagy majd csak hétfőn?

Egyébként a kutya még sosem volt férges. Persze ez nem garancia.

2012. júl. 20. 12:10
 10/11 anonim ***** válasza:

én beadnám neki mondjuk hétfőn

és 2 hét vagy másfél hét múlva megismételném mindenképpen

2012. júl. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!