Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha a kutyám...

Mit csináljak, ha a kutyám ugatja az embereket, és megakarja őket támadni? Mit tegyek a pórázhúzás ellen?

Figyelt kérdés

Persze nem támadja meg, mert fél tőlük. Vicsorog rá, fut felé, ugat meg ilyenek (pórázon van), de ha valaki van olyan bátor, hogy megsimogatja, akkor semmi gond nincs. Vagyis több emberrel kellene összebarátkoztatnom, de nem mondhatom az idegen embereknek, hogy simogassa meg, amikor lehet, hogy fél a kutyáktól is. Kutyaiskola 30 km-es körzetünkbe nincs. Ha szólok neki, hogy elég, akkor sem törődik velem, ezért inkább ráhagyom. Mi lenne a helyes megoldás?

A pórázhúzást haltival meglehetne oldani, vagy inkább vegyek neki hámot, és felejtsem el, hogy megtanul rendesen melletem jönni. Klikkerrel már tanultuk, az ereedmény az lett, hogy ha szólok neki, hogy lábhoz, akkor szorosan melletem, végig a szemembe vagy a kezemre, (amibe a keksze van) néz. De ezt én nem birom. Azért viszem sétálni, hogy sétáljon, nem azért, hogy kiskatona legyen. Az akarom, hogy egyszerűen ne húzzon rövid pórázzal se, de ne menjen szorosan mellettem.


2009. júl. 14. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Sztem szájkosár!!
2009. júl. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, hogy ha húz, akkor megállsz, és csak akkor indulsz tovább, ha már nem feszíti a pórázt.

A támadással kapcsolatban mélyebbre kell ásni, és megkeresni az okát. Lehet, hogy félelmében támad? Lehet, hogy nem érzi biztonságban magát melletted. Ez azt jelenti, hogy nem tekint elég erős falkavezérnek, és ezesetben arra kell törekedned, hogy ezen változtass.

2009. júl. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az a 30 kilóméter nem olyan nagy távolság!

Menj vele kutyaiskolába mert otthon soha nem fogod kijavítani azt amit te magad rontottál el!!!!


a próbálkozások meg akár ronthatnak is a helyzeten.

2009. júl. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nekem ez vált be:

amint jobban megindul, leültetem(ugye azt tudja?mert ezek nélkül nem lehet tovább lépni)utána rászólok erélyesen, hogy "nem"

várok pár mp-t, aztán tovűbb indulunk, és ezt ismétlem addim még normális nem lesz

de ajánlom, h. mielőtt elindultok sétálni kicsit játsz vele, hogy ne séta közben akarja leadni felesleges energiáit

am. milyen fajta kutyu?

2010. jan. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
bocsi leültetés előtt szólok rá, hogy "nem" és vele szembe fordulok
2010. jan. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Beagle kutyus. Tudja azt, hogy ül meg még mást is, de csak olyankor teszi meg, ha semmi sem vonja el a vigyelmét, mert amúgy nem figyel rám.

És még fél év után is meg van ez a problémánk.

2010. jan. 24. 08:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nézd meg ezt az oldalt, hátha találsz választ a kérdéseidre:

[link]

2010. jan. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!