Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden vágyam egy kutyus....

Minden vágyam egy kutyus. Lehetséges ez iskola, és edzés mellet?

Figyelt kérdés
12 éves vagyok és nagyon szeretnék egy kutyust. De az iskola, és a heti 3 edzés mellet nem sok időm maradna rá. Hétvégente, és heti 2-3-szor tudnék vele délutánonként foglalkozni. És van itt még egy probléma. Anyu csak és kizárólag fekete, vagy max. fekete-fehér kutyát szeretne, de leginkább semmilyent. Apának mindegy. Lehetséges ez így?? Lécci írjatok
2012. júl. 20. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Ha a család közösen akarja a kutyát, megoldható.De akkor mindenkinek ki kell vennie a részét a vele való foglalkozásból.
2012. júl. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és nem tapsná kia füvet?? (ez anya másik nagy aggodalma)
2012. júl. 20. 20:28
 3/8 anonim ***** válasza:
a fuvet biztos nem tapossa el ! ez miatt nem kell aggodni!:)
2012. júl. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Akinek van kutyája, az tudja, hogy vagy, kutya, vagy szép pázsit. A kettő együtt nem megy.
2012. júl. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 petrusi ***** válasza:
77%

Nem, nem lehetséges.

Ilyen körülmények közé nem ajánlok kutyát. Miért akarjátok megszabni, hogy hogy nézzen ki? Ez nem egy felelős kutyatartóra jellemző felfogás.

Így teljesen el lenne hanyagolva.Méghogy ne tapossa ki a füvet?!Basszus, mintakutyát akartok.

Nem, semmiképpen ne legyen kutyátok! Ez az életforma számára lenne borzalmas.

2012. júl. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Várjál még két évet és keress a közelben olyan kutyamenhelyet, ahol lehetsz önkéntes. Sétáltathatod, megismerheted őket. De a mai helyzetben nem ajánlom, különösen nem ilyen feltételekkel. Édesanyád divatos törzskönyvezett játékszert szeretne, még a színe se mindegy! Gondolom fertőtlenítené és édi ruhácskákba bújtatná. Márpedig a kutya nem játékszer, hanem szeretetéhes társ.
2012. júl. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha tényleg az egész család szeretné, és mindenki foglalkozna vele, nem csak te akkor lehetne. Anyukád, apukád is kivihetné mindennap sétálni egy-fél órára. Színválasztást nem igazán értem, ehhez akkor szoktak ragaszkodni, ha már kinéztek egy fajtát.

Nálunk szép a pázsit, szerintem kistestűek (nálunk két csivava van) nem tudják annyira kifeküdni. Naponta többször sétálnak, így egészségügyi dolgaikat sem a kertben végzik.

Szerintem egy kutya nagyon jó hatással tud lenni a gyerekekre, mi mindig is tartottunk kutyát.


Gondoljátok át, ki mit vállalna be a kutyáért, mit tenne meg. Ha át tudjátok beszélni, hogyan lenne a tanítgatás, sétáltatás, etetés, játék, szerintem lehetne kutyát tartani, más is dolgozik, iskolába jár, edzésre jár, mégis tud megfelelően kutyát tartani.

Mivel kezdő kutyatartók vagytok, fontosnak tartanám megemlíteni, hogy előfordulhatnak balesetek, amikor a kiskutya bekakil-bepisil, kölyökkorában rághatja a bútorokat, cipőket és mindent amit talál, ha nem jól szoktatjátok és egyedül hagyjátok felnőtt korában ugathat és rombolhat is, ha nem fésülitek tele lehet a lakás szőrrel, télen és ősszel séta után meg kell törölni, langyos vízzel lemosni különben az egész lakás sáros lesz.. csak hogy ne csak a szép oldaláról beszéljünk. :)

2012. júl. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

kösz mindenkinek

:)

2012. júl. 22. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!