Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek aki viadalra tart...

Szerintetek aki viadalra tart és tenyészt kutyákat, az szereti, gondozza úgy a kutyáját mint egy normális gazda?

Figyelt kérdés
Mert én valahogy nem tudom elképzelni, hogy valaki jó gazda és mégis elviszi egy ilyenre a kutyáját :(

2012. júl. 21. 00:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nem, haszonállatnak tarják, mint a kucut, meg a lovat. a ló ha már nincs jó kondiban, szélnek van eresztve. borzasztó az egész. legalábbis én így gondolom. ha éhínség szélén állnék, akkor sem bírnám odavetni a kutyámat, hogy szerezzen pénzt nekem.
2012. júl. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 nadyeszti ***** válasza:
77%
Egyértelműen nem szereti.Ember sem az, aki képes a társát odavetni, és elnézni, ahogy darabokra tépik.
2012. júl. 21. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
én szerintem ezeknek az embereknek teljesen más a gondolkodásuk. Azokat a kutyákat akik rendszeresen győztesen kerülnek ki a viadalokból, megbecsülik, valószinűleg a pénz miatt, és az ő szintjükhöz képest vigyáznak is rá, ellátják, gondozzák. Aki veszit, annak mennie kell! Ha még él. Én nem tudom elfogadni ezt az egészet, sajnálom a kutyákat nagyon. Mindenkinek más az értékrendje.
2012. júl. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

nem fogjuk tudni soha megérteni, mert teljesen más az értékrendjük. most tekintsünk el a rajoskodó kisebbségtől, akik karton kóláért indítanak mindenféle 'bitbú' kutyákat bármi más ellen...


aki profi, és sok kutyája van otthon, vérvonalat tart, championokat, grand championokat nevelt, és nem expresszen árulja a kutyáit, hanem úgy foglalnak nála 1000eurokért... na ők - a maguk módján - már megbecsülik a kutyáikat. legalábbis a jókat.

gondolj bele az ő szemszögéből: győztes kutyákat akar. egy gyenge, alultáplált, elhanyagolt kutyából soha nem lesz az. ahhoz, hogy egy kutya győztes legyen megfelelő kondiban kell legyen, jól fel kell készíteni rá, meg kell kapnia mindent, hisz sok múlik rajta. nem megyek bele részletekbe, inkább mutatok valamit: [link] ezeket a postokat úgy fordítja valaki - aki nevét okosan nem kívánja felfedni - eredeti nyelvből, amcsi újságokból, blogokból, tehát egy megbízható forrásnak számít. olvassátok végig, hogyan készül valaki egyetlen meccsre...

illetve szükség van egy jó gazda-kutya viszonyra is, a biztatás, a gazda jelenléte plusz energiát ad a kutyának.


hogy a vesztes kutyákkal mi történik... az több mindentől függ, ha game, de vesztett, akkor még kaphat esélyt, ha megállt, feladta a harcot, akkor véget vetnek a pályafutásának... megint mondom: profikról beszélünk, tőlük nagyon ritkán kerülnek kutyák menhelyre, vagy utcára, általában azonnal végeznek is a leselejtezett kutyával. aljas dolog tudom, de ha más irányból nézzük: ők nem termelnek menhelyre kutyákat.


a válasz tehát az, hogy a game pitesek is a MAGUK MÓDJÁN szeretik a kutyáikat, csak valami nem úgy alakult ki a lelkükben, ahogy kellett volna... ez nem menti fel őket, nem is kívánok védeni senkit, csak próbálom elmagyarázni, hogy kéne ezt elképzelni.

2012. júl. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem kell mennie automatikusan annak a kutyának amelyik veszít. Ugyanis veszíteni lehet többféleképpen is. Az egyik eset, amikor a kutya nem hajlandó felvenni a harcot, pites kifejezéssel megáll. Mivel a pitnél a tenyészcél az hogy ne adja fel sosem, ezért ezeket a kutyákat kiszelektálják. Azt a kutyát, amelyik úgy veszít, hogy a másik jobb, de nem adja fel, megtartják. Nagyon sok ilyen kutya adott kiemelkedőt a tenyésztés során, íme két példa.


[link]

[link]


A szelekcióról annyit, hogy komoly tenyésztés nincs nélküle. Mindenki szelektál, még a showtenyésztők is, esetleg mások ivartalanítják és elajándékozzák "civileknek".


Harci vonalú pitek esetében ez az út nem járható, mert ezek a kutyák nem valók többi kutya közé még akkor sem ha egyesek szerint meg lehet őket nevelni.

2012. júl. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
aki ilyen lelkesen lefelé pontozta a válaszomat (# 4/5 ma 09:47) az ossza már meg velem, hogy miért...
2012. júl. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
az enyémet is lefele pontozták, bár nem hiszem ,hogy bármi rosszat is irtam volna.
2012. júl. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
De ez rendes törzskönyvezés, vagy csak felsorolja a felmenőit?
2012. júl. 22. 11:07
 9/13 anonim ***** válasza:
mi számít rendesnek...?
2012. júl. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Pl. a meoe, fci által elismert/kiállított hivatalos.
2012. júl. 22. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!