Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális gazda tényleg családt...

Normális gazda tényleg családtagnak kezeli a kutyát, és nem vár el a kutyától semmit?

Figyelt kérdés

Mert nekem ezt mondták.

Mondtam hogy szeretnék egy argentin dogot, mert nagyon tetszik, erős, meg nagy, van megjelenése, na meg az sem utolsó, hogy tudja védeni a házat, kertet.

Na erre teljesen kiakadt ismerősöm, hog mégis hogy képzelem, hogy azért veszek, kutyát, hogy majd Őrizze a házat.

És hogy normális gazda a kutyát családtagnak tekinti, és nem várja el egy percre sem, hogy megvédje a házat, kertet.

És hogy szerezzek inkább riasztót, mert a kutyámat lefogják lőni, és 1 m.re sem áll majd egy betörő útjába.

Neki 2 dobermannja van, tök erősek, meg ÖV re jár velük, tök jól őriznék a házat, de Ő bent tartja őket a garázsba, mert azt mondja tuti, hogy megmérgezik őket.

Most Ő a paranoiás, vagy Én lennék kegyetlen, aki kihasználná a kutyáját?


2011. jún. 17. 10:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Nem vagy kegyetlen de tény az, hogy nagyon sok kutyát mérgeznek meg. Nálunk a kerületben még az újságban is benne volt, hogy lehetőleg a kutya ne menjen a kerítéshez közel mert eddig 7 kutyának dobtak be mérget az elmúlt 2 hónapban. A kutya házőrzésre már sajnos nem alkalmas egyrészt a bárhol beszerezhető mérgek miatt másrészt simán kilövik, leszúrják stb...nem egy ilyen eset van.

Nálunk a kerítés előtt le van választva 1 m hogy ne mehessenek oda plusz sövény. Éjszakára meg a kennelbe vannak lakattal bezárva. Egyrészt, hogy éjjel ne ugassanak mert van szomszéd ahol kisgyerek van másrészt nem szeretném ha bajuk esne.

Utcai védelemre szintén nem alkalmas a kutya mert ha neked támad valaki és ő megvéd akkor téged büntethetnek meg mert kötelező ekkora kutyákra a póráz és a szájkosár.


Szóval ha védelmet akarsz vegyél riasztót utcára meg paprika sprayt

2011. jún. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

én se hagyom a kutyákat a kerítésnél,mert ha valaki be akar jönni,az első,hogy megmérgezné őket.

Akkor inkább jöjjön be. a házban vannak éjszaka,pedig óriástestűek, kiképzettek. Engem védenek. A házra van riasztó

2011. jún. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
ja,és természetesen családtagok :)
2011. jún. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
74%

semmit se vár el 1 kutyától? az elég nagy baj

tartsd a lakásban éjszaka ha jön a betörő akkor majd odabent szépen elkapja :)


igen a kutya családtag: nem tudom én 1 családtagtól elég sok mindent el várok :) pl mi lenne ha faterom azt mondaná na ő nem dolgozik ? hát mi lenne gebasz :D

2011. jún. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%

ez most vicc?:D

az argentin dog nem egy csivava!teljesen nyugodtan hagyd csak kint a kertben.sőt!jobb helyeken be sem engedik a kutyát a házba.ettől viszont még szeretheted őt.egy kutyával úgy kell bánni mint egy kutyával.ha egy argentin dogot lakásban akarsz tartani akkor inkább meg se vedd!KIZÁRÓLAG csak kertbe tartsd!!!ha kutyát vásárolsz azt felelősséggel tedd.

2011. jún. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Egyetértek vele. Inkább vigyék el a házat mint hogy a kutyát bántsák. Hozzánk már kétszer betörtek szóval tudom milyen. Még szerencsse hogy a kutyák a kennelben voltak hátul. Nem gondolom, hogy ez azért van mert nem akarom "kihasználni" a kutyáim egyszerűen csak fontosabbnak tartom mint azt a kis értéket ami a házban van, és tisztában vagyok vele hogy bármelyik kutyát el lehet intézni. Ha tudnám, hogy biztos nem tudják elintézni akkor én is hagynám, hogy őrizzen.

Viszont azt gondolom hogy a kutyától el kell várni doglokat, el kell várni tőle, hogy szót fogadjon, tiszteljen, jól viselkedjen, hogy jó társaságod legyen, ez a feladata. A házőrzés csak egy dolog a sok közül. Attól még mást elvárhat. Az egyetlen amit elvárok a kutyáimtól ezzel kapcsolatban hogy ne szeressenek idegeneket, és hogyha együtt kerülünk veszélybe akkor ők is megvédjenek, mert ezt ugye nem lehet elkerülni, hiszen az utcára ki kell menni meg minden...

Te cselekedj belátásod szerint, de a másik fél sem mondott semmi rosszat. Ha nem írtad volna hogy iskolába jár velük, azt mondom nincs igaza és elkényezteti a kutyáit, de így jó gazdának tűnik.

Amúgy pedig a dobermann a szőre miatt sem bírná a kinti időjártást télen.

2011. jún. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Nekem is bent van a kutyám a lakásban, és az a bajom, a kertben való kutyatartással, hogy annyi sok idióta ember van, akik képtelenek felfogni, hogy a kutyának nem adunk semmit enni!!

Egy barátnőm jófej szomszédja állandóan átdobja a kutyájának a csontokat...normális az ilyen? Állatkertben sem fogják fel -bár ki van írva, hogy etetni tilos- hogy nem kell etetni az állatokat.

Én nem hagynám kint nyugodt szívvel a kutyámat.

2011. jún. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Nekem megmérgezték a németjuhász kutyámat, mert be akartak jönni. Találtunk a kert több (kerítéshez közeli) pontján is bedobva mérgezett húst. Azóta az összes ismerősöm is meg mi is éjszakára a garázsba, tárolóba, kennelbe zárjuk a kutyáinkat. Unokanővéremék Dobbermannjának a szájába pur habot nyomtak, ott pusztult el szerencsétlen kutya....

Szóval ha a házat akarod őriztetni vele akkor az a válaszom, hogy NEEEE!!!!!!!!

2011. jún. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Én se hagynám kint nyugodt szívvel, max ha valami óriási szőrös kutya lenne, de egy dogo simán fázik is kint télen.

Arra, hogy házat őrizzen nem kell kutya, ugyanis semmivel sem vagy nagyobb biztonságban tőle, mintha nem lenne. Ha rászánod az időt és a pénzt, és komoly őrző védőt nevelsz belőle, akit nem kenyereznek egy féldisznóval, akkor meg úgyis többet fog már neked érni a bele fektetett munka, minthogy veszélyeztesd az épségét.


Egyébként ismerek lakásban élő argentin dogokat, ezekben a filmekben lehet megnézni őket:


http://www.youtube.com/watch?v=ShMcllW029w

http://www.youtube.com/watch?v=zjNKdUPSnG8

http://www.youtube.com/watch?v=AUtPKbMwnRo

http://www.youtube.com/watch?v=pkPNa4DBFHI


Szegényeknek tényleg marha szar sorsuk van, hogy egy lakásban kell lakniuk.... Mennyivel jobb lenne nekik kicsapva a kertbe úgy, hogy onnan aztán se ki se be nem mennek évekig...

2011. jún. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
elvben be lehet tanítani a kutyát az étel vissza utasítására nem ?
2011. jún. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!