Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye ez nem igaz? Állat kísérlet?

Ugye ez nem igaz? Állat kísérlet?

Figyelt kérdés
Valahol azt olvastam, hogy a kutyákat, majmokat meg csonkítják és ki veszik a hangszálait az állat tesztek során. Nemrég figyeltem fel ezekre az állat kísérletekre és nagyon elborzadtam, hogy hogy lehet erre képes az emberi faj?. És az igaz hogy sokszor nem is kísérletezésbe halnak bele hanem a körülmények miatt?
2012. júl. 21. 04:45
 1/4 A kérdező kommentje:
Esetleg vannak olyan kutyák akik megmenekülnek a halál elől, ha igen velük mi lesz?
2012. júl. 21. 04:46
 2/4 anonim ***** válasza:
62%

Biztosan sokan belehalnak a körülményekbe is. Főleg az elmaradottabb helyeken, pl. Kínában.

A hangszálait nem értem miért kellene kivenni, hogy ne sikítson? Szerintem ilyen nincs, bár ki tudja.

Magyarországon is örökbe lehet fogadni néha kísérleti telepről szabadult kutyákat (legtöbbször beagle), patkányokat pl. Nem biztos, hogy kísérleteztek rajtuk, csak már nem kellenek, meg nagy a szaporulat.


Egyébként sokszor azok a cégek, akik hirdetik, hogy nem végeznek állatkísérleteket, más cégektől rendelik meg. Tehát igaz, hogy ők nem végeznek, csak éppen bérbe adják.

2012. júl. 21. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%
a lakótelepen van eg kutya elég rekkettesen ugat, de mindig ha kutyát lát... a gazdája elmondta azért mert egy olyan baromtól mentették meg aki orvossal megműtette a kutyus hangszálait mert folyton ugatott és így nem hangos...
2012. júl. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

De sajnos igaz. Már hogyha annak a sok forrásnak hinni lehet, ami erről szól.:( Eléggé belemélyedtem a témába, persze annyira csak, amennyire az internet engedte. Azóta 2x is megnézem, hogy milyen terméket vásárolok, de persze van, amit muszáj megvegyek az árak miatt. De ha tehetném, akkor rajtam biztos nem gazdagodna egyik cég sem, amelyik kísérleteket végez.

Most jöhetnek azok, akik szerint még jó, hogy állatkísérletek kellenek, mert hát inkább a gyerekeink haljanak meg miatta?! Erre szerintem nincs épeszű magyarázat ebben a korban, amikor már feltalálták a mesterséges bőrt, amit ugyanúgy emberiből tenyészenek ki, stb. A hadászati célokról nem is beszélve.

Szóval én teljes mértékben elítélem és mindig elborzadok, amikor ilyenről hallok/olvasok. (Sajnos nem tudok angolul, magyarul pedig nem jelent meg A tudomány áldozatai c. könyv, amiben részletesen leírnak erről sok mindent, egy ember, aki laborban dolgozott. Igaz, hogy ez nem napjaink története, de a kegyetlenség is fejlődik.:()

26/N

2012. júl. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!