Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor drága táp, vagy...

Most akkor drága táp, vagy nem drága táp?

Figyelt kérdés

Valóban jobb a kutyának, ha egész életén keresztül tápot eszik, csak tápot, abból sem a Pedigree szemetet, vagy tényleg minél drágább, annál jobb? Mert ott a másik fél, aki azt mondja, hogy régen is eléltek a kutyák 10 éven túl is, mégis maradékot, csontot, ki tudja mit kaptak.


Nem támadó éllel írtam, véleményekre lennék kíváncsi!


2012. júl. 21. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Dédmamámék rottweilert tartottak mindig is, és sohasem maradékot kaptak, hanem húst és zöldséget, tehát aki azt mondja, hogy régen csak maradékot kaptak a kutyák, honnan veszi? Azért mert az ő környezetében ez a jellemző, már általánosít?

Szerintem a kiegyensúlyozott étkezés fontos náluk is, hiszen így több betegség megelőzhető, fittebbek, szebb a szőrük. Sajnos már a mi ételeinkben sem bízhatunk, hogy egészségesek e, a sok mű étel, vegyszerek..

Egy jó minőségű táp jó alternatíva, ha valaki nem tud, nincs ideje vagy pénze összeválogatni és megfőzni a kutyájának az ételét. Modern világ hozta, megkönnyíti az dolgunkat.

A rossz minőségű tápokról azt olvastam, rákkeltőek. Nos ilyen dologgal nem hiszem, hogy régen sokat találkozhattak.

2012. júl. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én kutyusom kap főtt kaját, száraz kutyakaját is!
2012. júl. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

A tudatos kutyatartók régen sem maradékon tartották a kutyáikat, nagyanyám, akire szó szerint és nem a sértő jelleggel illik a falusi paraszt mindig is főzött nekik. Persze kaptak maradékot is, de nem ez a jellemző, a moslékot a disznók ették, a kutya kapta a neki való falatokat.

Általában darab-darabra mentek sok helyen a kutyák, így egy beteg, sérült... kutya helyébe egyből jött az új, nem költöttek havi 10-20-több ezer Ft-ot a kutyára, inkább lelőtték ha gond volt vele. (kivételek persze voltak)

De az sem igaz, hogy minél drágább, annál jobb. Van 900Ft/kg áron is olyan táp ami nagyon jó és lehet kapni 1500Ft/kg áron is olyat amit nem etetnék a kutyámmal, mert a jelenlegi kb 500Ft/kg árú táp is jobb minőségű amit most kap. Nem az árától lesz jó a táp, hanem az összetevőitől.

Persze 200Ft/kg-ért nem lehet elvárni minőséget, de attól, hogy valami nagyon drága még nem biztos, hogy az nagyon jó is.

2012. júl. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt hiszem van egy kis félreétés, úgy írtam, hogy "maradékot, csontot, ki tudja mit" ... Nem csak a maradékra kell fókuszálni, de értem, hogy mit akartok ezzel mondani és köszönöm az eddigi válaszokat! Még annyit, hogy akkor főzni is legalább annyira jó, mint tápon tartani? Akkor lehet azt mondani (ahogy írta itt valaki), hogy a táp a kényelmet szoljálja?
2012. júl. 21. 12:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, ha össze tudod állítani _tudatosan_ a kutya étrendjét a megfelelő hozzávalókból, akkor a házi koszt is van olyan jó, sőt jobb is mint némely táp.

Ha megoldható lenne, akkor én is inkább BARF étrend szerint etetnék, mint táppal, de sajnos a környékünkön nincs megbízható beszerzési forrás, ami van az meg nekünk megfizethetetlen. Ahhoz hogy én állítsam össze a kutyám étrendjét nincs meg a megfelelő tudásom és forrásaim. Persze a kényelem is szempont, de ha megtehetném nem sajnálnám az időt a főzésre.

2012. júl. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!