Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Havanese kutyát lehet kertben...

Havanese kutyát lehet kertben tartani?

Figyelt kérdés

Apám hazahozott 1 havanese kiskutyát, de hallani se akar róla h behozzuk a házba. Most a kamrába illetve a kertbe van. A kertből kiszökni nem tud, de én már most sajnálom h mi lesz vele télen a -10, -15 fokban.

Lehet ezt a fajta kutyát kint tartani? mert én úgy hallottam h ez szobakutya... és mi lesz vele ha mégis kint fog télre maradni? Meg fog fázni, esetleg megfagyni? mert meleg helyre kint nem tudjuk tenni, csak esetleg a kamrába, de télen ott is hideg van...

Annyira sajnálom őt, de nem tudom mivel tudnám apám jobb belátásra bírni. :(

Persze arról se akar hallani h odaadjuk vkinek akinél jobb helye lenne, mert h annyira tetszik neki, meg pénzért vette...

nem tudom mit csináljak... :(



2012. júl. 21. 15:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A Havanese szoba kutya! Ha télre is kint hadjátok akkor megfagy!
2012. júl. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem az a baj, hogy megfagy (mert nem fagy meg), hanem az, hogy a havanese társasági kutya! Kell, hogy legyen mellette valaki, aki állandóan foglalkozik vele! Így búskomor lesz!
2012. júl. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom hogy a te apukád nagyon felelőtlen....

Tehát az a lényeg hogy tetszik neki, és kész. Őt az nem érdekli hogy ha esetleg ki is bírná a telet, /bár kétlem/ a téli hosszú hónapokat egyedül kell töltenie egy kamrában...? Mert ugye szerencsétlen még az udvarra sem megy majd ki mert annyira fog fázni.

Ez már kimeríti az állatkínzás fogalmát.

Szerintem próbáld meggyőzni, hogy télen legyen a lakásban, ha ez nem működik ajándékozd/add el.

Bocsi, ha egy kicsit indulatos voltam!

2012. júl. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%
minek hozta haza ha nem engedi be lakásba?? Vett volna akkor 1 huskyt bakker..Kutya nem kertidísz,de nem is riasztórendszer ő az ember legjobb barátja,nem pedig haszonállat mint egy disznó. Főleg egy csöpp kis havanese:/ Szegénykém,keress neki egy gazdit sürgősen,ezt komolyan mondom! Ha tetszik apádnak ha nem!
2012. júl. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
ajándékozd el. vagy add meg a címeteket, feljelentelek szívesen benneteket :)
2012. júl. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

már én is tiszta lelki beteg leszek a kutyával együtt, főleg miután ezeket a "biztató" hozzászólásokat olvasom...

remélem a hidegek beköszöntével apám is jobb belátásra kerül és beengedi azt a szerencsétlen állatot. :(

2012. júl. 21. 16:17
 7/12 anonim ***** válasza:
45%
ha megfagy lehet bűntudatod,hogy megöltetek egy kiskutyát. :)
2012. júl. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Jesszus, mit fog az a kis pöttöm átélni kint a hidegben, sárban:(

Mennyiért vette a kutyát?

2012. júl. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

25 ezerért, de lehet h megoldódni látszik az ügy, mert próbálom rábeszélni arra h adjuk oda vkinek...

és... hát, annyira nem ellenkezik már mint az elején... remélem sikerül rábeszélnem, mert nem akarom h itt szenvedjen az a kiskutya...

2012. júl. 21. 19:16
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha másképp nem megy, ültesd le a gép elé és mutasd meg neki a hozzászólásokat.
2012. júl. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!