Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyára jellemző?

Melyik kutyára jellemző?

Figyelt kérdés
Könnyen tanítható,nagyon védi a gazdit,idegeneket nem nagyon bírja,jó házörző

2012. júl. 21. 16:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű. A Német Juhász az ideális fajta.
2012. júl. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Malinois!
2012. júl. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És a német juhászon kivül még melyik?nem birom a német juhászokat(gyerekkori trauma)
2012. júl. 21. 16:47
 4/11 anonim ***** válasza:
Én se bírom őket.Szerintem a puli.
2012. júl. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Malinois!! ,hiddel jó választás :)! olvass utána a fajtának.
2012. júl. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát a Puli is jó. De még a Belga juhász kutya is jó kinézetre hasonlit a német juhászra de a természete más.

Vagy ott van a Labrador az is egy jó választás és gyerek ked velő. www.belgajuhasz.centrumnent.hu Írd be a keresőbe és megnézheted a képet és sokat megtudhatsz a fajtáról!

2012. júl. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem igazán értek a kutyákhoz,de a belga juhászok között állítólag 4 fajta van.

Utána néztem a kutyáknak és kinézeten kivül nem találtam különbséget a Malinois és a Groenendael között.Viselkedésre úgy tünnik megegyeznek(a Laekenois és a Tervueren az eddig interneten olvasatak szerint nem teljesen felelnek meg azoknak amiket írtam).A Groenendael nagyon szép kutya.Szerintetek a Groenendael megfelelő lesz számomra?

2012. júl. 21. 17:44
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem igen
2012. júl. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azt vedd figyelembe mekkora mozgásigénye van a fajtának. A malinois és a többi belga juhász nem egy kanapé kutya típus, sokat mozognak. Van köztük olyan is, aki bikejöringezik (interneten megtalálod mi az). Egy igazán jó házőrző, aki nagyon véd, az nehezebben is fegyelmezhető. A két dolog (könnyen tanítható és nagyon véd) kicsit ellentétek egymással. Az idegeneket nem bírja, az meg magától adódik, mert egy őrző-védő fajta nem lehet haverkodós. Igazából az egyed határozza meg milyen lesz a kutya, a fajta nem garancia a tulajdonságokra. A munkavérvonalú típusok tudnának megfelelni ezeknek, de azoknak elfoglaltságot is biztosítani kell.
2012. júl. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A Belga juhász kutyából ha uszásra szeretnéd tanítani a rövidszőrűt ajánlom avval kevés a baj is. A hosszú szőrű egyedet nehezebb fésülni szinte két naponta kell! És minden nap vinni kell az összeset egy hosszú sétára! Napi 2-3 óra kell foglalkoztatni! De aranyos házi kedvenc!
2012. júl. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!