Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nálatok a kutya az ágyban...

Nálatok a kutya az ágyban alszik veletek? Kik azok akik megengei neki? És akik nem azok miért?

Figyelt kérdés
A mieink igen. kiváncsi lennék ezt hányan tartják rossznak, és hányan nem. :)

2012. júl. 21. 19:23
1 2 3
 21/28 Szilvi & Argos ***** válasza:
72%

Szó sem lehet róla!!!

Egyrészt a nevelési elveim miatt, másrészt a tisztaság miatt.

A kutya mégis csak KUTYA, akinek nincs keresnivalója az ÉN ágyamban, főleg, hogy én vagyok a főnök. Van neki szép kutyaháza, abban alhat...bár nyáron inkább a homokban alszik :) Ilyenkor főleg kinti kutya, nem is akar bejönni. Ősztől tavaszig kinti-benti kutya, bent kap egy vastag pokrócot, de sokszor a hideg linóleumon fekszik.

Nem szeretnék az ágyamban kutyaszőrt, nyálat és egyéb testnedvet látni.

Elég, hogy minden ruhám, táskám kutyaszőrös, minden apró zsebecske tele van táp morzsával és megszáradt párizsidarabkákkal :D

Kan kutya lévén egyáltalán nem higiénikus az ágyban alvása! Mondom ezt úgy, hogy kiránduláskor simán kutyás kézzel eszek, nem érdekel...de aludni tiszta ágyikóban szeretek :)

Az első nap, ahogy hozzám került a menhelyről, bepróbálkozott. Utolsó pisiltetésből jöttünk be a házba, flexin volt, előreküldtem, amíg zártam az ajtót. A 8 méteres flexit szépen kihúzta és feltehénkedett a hófehér ágyneműmre sárosan :D :D :D Finoman közöltem vele, hogy azért ezt mégsem kéne :)

Az udvaron volt egy rossz fotel, abban pihenhetett: ha Nagyapám éppen bele akart ülni, akkor Argos szó nélkül lepattant! A fotelt kidobtuk, egy rossz heverő van az udvaron, azon nem akar feküdni :)

A múltkor mondjuk egy rossz pléddel volt letakarva az ágyam, akkor felhívtam és egy jó fél órát simogattam, hozzábújtam...nagyon jól esett, az tény :D ezt szoktuk művelni a fűben mondjuk :)


Előző kutyám kistestű volt, panelban volt: Ő sem mehetett ágyba. Vizeletet csepegtetett néha, tehát egyrészt higiénia miatt, másrészt az említett nevelés és tisztaság dolog miatt. Ágynemű húzás előtt néha felhívtam az ágyba, de max 5 perc múlva önként távozott :D

2012. júl. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim válasza:
100%
Nekünk kinti kutyánk van, de villámláskor bejöhet. Persze nem az ágyba hanem az előtérbe.
2012. júl. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Anno megengedtem a rotimnak, de ő nem szeretett ágyban lenni, és félt is, nem akart eltaposni. :) De ő már nincs sajnos... :( Viszont anyum 10 kilós tacsi keverékével alszok minden este, jól megvagyunk. :)
2012. júl. 23. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Látom, ismét megy a lepontozás, ha vki nem egy véleményen van a többiekkel...szánalmas :D
2012. júl. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
42%

Mindenkit lepontoztak. Függetlenül attól, hogy ágyban alszik a kutyája vagy sem.

Enyém ágyban alszik, és ettől nem lesz falkavezér. Azonnal le tudom küldeni az ágyból ha akarom. Nem ő parancsol, az az én "fekhelyem". Csupán megengedem neki, hogy feljöhessen.

2012. júl. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Pontháború zajlik a "kutyák és az ágy" kapcsolat miatt :D
2012. júl. 23. 12:00
 27/28 1lány.... válasza:
Nekem kistestű kutyusom van, ő csak 4 kg :) (máltai) Még kölyök. A szobámba bejöhet, mondjuk csak az enyémbe, anyu nem engedi az övébe. Van neki két ágyikója a folyosón egy egyszerű és egy melegebb kosárka. Egyenlőre ott alszik, mondjuk télen, ha nagyon hideg lesz, és már nem lesz ilyen eleven, akkor velem fog aludni, egyenlőre nem mert nálam a szobában nagyon sok holmi van és ő is kárt tehet magában (ha a kábelokat vagy a hosszabbítót rágcsálja véletlenül és én alszom, stb..) De ha már nyugisabb lesz akkor simán jöhet, úgyis esti séta után megmosom a lábait meg a fenekét. Szóval én nem vagyok ellene ennek, mindenki maga tudja mit enged meg a kutyájának, de ha tiszta a kutyi akkor sztem simán, mért ne?! :)
2012. aug. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

a kutyának saját ágya van, ott alszik és ott is eszik.

a cica velem alszik az ágyban

2021. jún. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!