Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal?

Mit csináljak a kutyámmal?

Figyelt kérdés
8 éves foxim van. Az a helyzet vele, hogy nagyon agresszív más állatokkkal szemben. Főleg azzal ami kisebb nála, olyan szinten tekinti ellenségnek, hogy meg is öli. De még a nála 6x nagyobb kutyáknak is képes emberkedni. Mit csináljak hogy ne legyen ennyire agresszív?
2012. júl. 22. 14:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%
Én szerintem egy kicsit segíthetne, ha ivartalanítod. Utána a kutyák nyugodtabbak szoktak lenni. Meg az interneten is utánanézhetsz :)
2012. júl. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Elég későn jöttél rá, hogy a kutyád agresszív. Biztos, hogy fajtatiszta? Nincs benne valami agresszív keverék? 8 éves kutyát már nehéz nevelni. Az ivartalanítás talán használ. Tudom, hogy sokaknak nem tetszik a javaslatom, de én nem tartanám tovább, mert előbb-utóbb nemcsak a kutyákat fogja támadni és komoly kellemetlenséged lehet miatta-
2012. júl. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
19%
Egyetértek az előző hozzászólóval!!!
2012. júl. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 intrepid ***** válasza:
24%
Foxi... Volt apáméknak foxija. Imádtam. Krakéler, ki ha én nem tipus. Ők ilyenek. Nyolc éves, öregszik, okosabb nem lesz. Póráz, - szájkosár.
2012. júl. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
16%
Egyetértek az előző hozzászólóval!!!Mármint az első vállaszólóra gondoltam!
2012. júl. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
44%
Hát talán rendesen kellett volna szocializálni a kutyádat a más kutyákhoz. Az agresszivitás elsősorban nevelési hiba. A gazda flegmaságára utal. Az ivartalanítás segíthet, de talán nem fogja megoldani teljesen a problémát, hiszen ez már ösztönössé vált nála, és ezt az ivartalanítás se biztos, hogy megszünteti már. Másrészt arra is utal, hogy a falkavezér. Ha te lennél vagy valaki más a családban a teljes jogú falkavezér, meg se próbálna ilyet tenni, hiszen ez ellentmond a falkatörvénynek, miszerint a falkavezér engedélye nélkül nem vadászunk. Ő akarja megvédeni a terület illetve a falkáját amit te és az a másik kutya alkottok. Úgyhogy ez a te hibád is, nem a kutyát kell elsősorban hibáztatni.
2012. júl. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

'hogy Ő a falkavezér

Előző voltam!

2012. júl. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%
Vidd el egy rendes kutyaiskolába (Cerberos, Tükörsulik), ahol elmagyarázzák, miért agresszív a kutya, és segítenek szocializálni. Jobb későn, mint soha.
2012. júl. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%

Nekem is foxim van. 2 éves, az emberekkel végtelenül barátságos, de a kisebb élőlényekkel agresszív. Ivartalanítva van. Nevelve van.

Ha ilyen, mondhat itt bárki bármit, kutyakiképző ide vagy oda, a foxi vadászatra lett kitenyésztve, zsákmánynak tekinti a kisebb állatokat, nem fogsz tudni mit kezdeni vele. (mindezt úgy írom, hogy 3 kutyakiképző is próbálta nevelni a kutyámat). Ja, és nem ideggyenge, nem félős, tanítható, minden embert szeret, de a kisebb kutyák... Ez van. Az enyém viszont a nagyobbakkal jól elvan.

2012. júl. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Nekem a 10 eves keverek kutyam agressziv a tobbi kutyaval.

Ne hallgass azokra,akik azt mondjak,hogy keso nevelni.Sosem tul keso!

Az a problema,hogy o hiszi magat a falkavezernek es ugy erzi,hogy meg kell teged vedjen a tobbi kutyatol.

Vedd at tole a falkavezerseget(nezz utana a netten hogy kell)!


Sok szerencset!

2012. júl. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!