Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal?

Mit csináljak a kutyámmal?

Figyelt kérdés
8 éves foxim van. Az a helyzet vele, hogy nagyon agresszív más állatokkkal szemben. Főleg azzal ami kisebb nála, olyan szinten tekinti ellenségnek, hogy meg is öli. De még a nála 6x nagyobb kutyáknak is képes emberkedni. Mit csináljak hogy ne legyen ennyire agresszív?
2012. júl. 22. 14:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A vadászösztöne az oké, de még a legjobb vadászkutyák is irányíthatóak kellett hogy legyenek mindig is. Az nem úgy megy, hogy kiviszed a kutyát rókára vadászni, és az első öt percben eltűnik, mert meglátott egy mókust vagy egy egeret. Arra vadászik, amire a gazda mondja. Ha ki vannak elégítve az ösztönei megfelelő játékokkal, akkor minden más élőlény vadászatáról letiltható a kutya.
2012. júl. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Utolsónak: Ezért írtam hogy az enyém nevelve van. Szót fogad, de akkor is első körben le akarja vadászni a kisebb állatokat. Ha rászólok, hogy marad, vagy ül, vagy nem, akkor megcsinálja. Viszont magát az alapösztönt nem lehet belőle kinevelni.
2012. júl. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én sem azt mondtam :) Csak hogy nem lehet ráfogni, hogy "hát vadászkutya, ilyen és kész, nem tudsz vele mit kezdeni".
2012. júl. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
50%
Tudom, naiv vagyok, és azt feltételeztem, hogy egy 8 éves foxi már meg van nevelve, és szót fogad. :-)
2012. júl. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az nem jut senkinek eszébe, hogy egy 8 éves kutya már öreg ahhoz, hogy neveljék? Hogy elismertessék vele, hogy nem ő a falkavezér, hanem a "kétlábú"? Ne legyetek már ennyire naivak. Ha a kutya alapállásban agresszív, 8 évesen már semmit nem lehet vele kezdeni, úgysem változik meg (sőt, fiatalon sem sokat). Ráadásul, kinek van arra 18.000 Ft-ja, hogy egy 8 éves kutyát ivartalaníttasson? Kidobott pénz. Könnyű másnak olyan tanácsokat adni, aminek az anyagi következményeit nem ti viselitek. Szerintem marad a szájkosár, otthon a kennel (ha kertes házban laksz) és a megfelelő fizikai erő, hogy közterületen vissza tudd tartani attól, hogy valakit vagy egy másik állatot megtámadjon.
2012. júl. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A természetben a falka sorrendje állandóan változik, ahogy nőnek és erősödnek a fiatalok. Ha az öregek nem fogadnák el, hogy alacsonyabb rangba kerültek, kipusztulna a falka, mert a végén egy öreg, vak, lassú, szenilis állat vezetné őket. A kutya élete végéig elfogadja a változást, mert ez a természete.

8 évesen ráadásul egy foxi baromira nem öreg, mázli, ha addigra elkezd lelassulni :D

2012. júl. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!