Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogy a nőstény kutya...

Igaz, hogy a nőstény kutya drágább mint a kan? Tenyésztőtől vennék.

Figyelt kérdés

Egy goldent szeretnék. Egy ismerősöm tavaly vett, ott a tenyésztők a szuka kutyákat drágábban árulták, mint a kanokat. Egyébként a kutya egészséges, nincsen semmi baja.


Ez tényleg így működik?


2012. júl. 23. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Biztos hogy nem drágább a szuka mint a kan.
2012. júl. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem, ilyen nincs.
2012. júl. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ezek szerint átverték? Ajajj
2012. júl. 23. 18:23
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Hogy ne lenne drágábba szuka,mint a Kan. Tenyésztőnél főleg.
2012. júl. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

Szia!

A szuka kutya általában drágább mind a tenyésztőknél, mind a szaporítóknál, pláne a kistermetű, divatkutyák.

Goldennél nem hiszem, hogy olyan nagy árkülömbség lenne, hogy ne lehessen megfizetni.

Persze függ attól is, milyen célra veszed, mert ha későbbiekben kiállításra, tenyésztésre szánod, akkor nagyobb is lehet az árkülönbség, mint a hobbykutyánál.

A szerződésben úgyis le lesz írva, milyen célra vásárolod, és ha ivartalanítási kötelezettséggel veszed, hobby célra, nem hiszem, hogy drágábban fogják adni.

2012. júl. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kizárólag hobbicélra. Semmiféle tervem nincs vele, nem akarom szaporítani, se kiállításra vinni.
2012. júl. 23. 18:55
 7/10 anonim ***** válasza:
43%
Nem, nem így működik. Egy igazi TENYÉSZTŐ nem nem szerint különbözteti meg a kölyköket, hanem minőség szerint. A hobbi minőségű, nem tenyészthető kicsiket adja olcsóbban ivartalanítási kötelezettséggel. Szerintem kerüld el a helyet.
2012. júl. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

igan, van , hogy egy tenyészetben egy alomban nem egyforma árúak a kiskutyák, minőség szerint. az ígéretesebb drágább, mint a színhibás, vagy az átlagos.

a szukák gyakran drágábbak, én hallottam olyat, hogy azért, mert a későbbi szaporítás elkerülése végett komolyabb érdklődőt keres rá. aki szaporítani akar nem biztos, hogy megveszi az 500 ezres kölyköt.

van különbség aszerint is, hogy hobby, show, stb.

2012. júl. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem tenyésztője válogatja, ha akarja simán adhatja drágábban a szukákat. Miért ne?

Én tenyésztőtől vettem szuka kutyát nemrég de ugyanannyiba került mint a kan. Egy olcsóbb kölyök lett volna, azért mert annak hibás volt a fültartása.

2012. júl. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tenyésztőtől függ. Van aki az összes kutyát egy árban adja, van aki különbséget tesz a hobbi és a show minőségű kutyák közt vagy épp szín szerint is más lehet az ár (pl a kedveltebb színváltozat drágább, a nem keresett meg olcsóbb), de ugyanígy tehet különbséget a nemek szerint. Hallottam már olyanról aki a szukát adta drágábban és olyat is aki a kant. Nem átverés, mindnek megvan a maga oka. ( vagy a tenyésztő egyéni gondolatmenete).

Keress meg pár tenyésztőt és érdeklődj, hogy náluk ez hogy van. Nem feltétlenül lesz drágább a szuka.

2012. júl. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!