Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez szeparációs szorongás lenne?

Ez szeparációs szorongás lenne?

Figyelt kérdés

Két kutyám van és ha úgy adódik, hogy a fiatalabbikat otthon hagyom és csak az öreg jön velem iszonyatos hisztit csinál a kisebbik. Űvőlt, sír, ugat... Ha mindketten otthon maradnak semmi gond nincs.

Ez szeparációs szorongás lenne vagy csak "irigy" mert ő is jönne? Hogyan szoktathatnám le róla? (már elmúlt 4 éves)


2009. júl. 15. 15:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%
ez szeparációs szorongás!
2009. júl. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Bármelyik lehet, ennyiből nem lehet megmondani, mi a helyzet, bár én inkább irigységre tippelek, esetleg unatkozik.

Ha irigység, akkor nem tudok olyan megoldást, ami használhatna. Vagy megszokja, vagy nem :/ Persze mások még lehetnek okosabbak, megkérdezhetsz pár kiképzőt, hátha...

2009. júl. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

az.

a kutya számára ,elmegy a gazdi akiért aggódik.

megoldás : jan fennell : kutyapcszihológia .c . könyve.

letölthető a netről.

2-3 nap alatt kiolvasod.

és életed végéig símán használod.

olyan minta biciglizés .

szerintem is minden kutyásnak alapműként a kutya mellé kéne adni.

vagy követed a tanácsait,vagy nem .

a többi rajtad múlik,nem a kutyán.

ő kutya marad, te meg ?:)

2009. júl. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ha én megyek el nem hisztizik, nincs semmi baja, csak ha a másik kutyával ketten megyünk el.

Olvastam a könyvet.

2009. júl. 17. 13:55
 5/13 anonim ***** válasza:
Talán az bántja,hogy a másik veled lehet,ő meg otthon marad egyedül.
2009. aug. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
És hogyan lehetne erről leszoktatni?
2009. aug. 7. 17:02
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Igazából szerintem sehogy. Ez nem rossz szokás, amiről le kéne nevelni, hanem egy helyzet, amit a kutya úgy értékel, hogy ő kevesebbet ér, mint a másik - akkor is, ha néha a másik van otthon hagyva. Az önbecsülésébe nem fér bele, hogy őt hanyagolják, míg a másikat nem. Valószínűleg ő a vezér kettejük között, de az is megeshet, hogy az egész családban főnöknek tekinti magát. Ha ez utóbbi az oka, akkor talán lehet kezdeni vele valamit, de egyébként nem tudom. Az ő privát sorrendjüket meg barbár módon lehet csak megváltoztatni, szóval tényleg tanácstalan vagyok, csak agyaltam kicsit, hogy mi lehet a gond...

Embereknél is előfordul ez a helyzet, csak nekik általában meg lehet magyarázni, hogy miről van szó, kutyáknak "kicsit" nehezebb. Próbálkozhatsz kutyás szakmai jellegű fórumokon, hátha van ott valaki, aki sikerrel kezelt már ilyen helyzetet, no meg jó pénzért felkereshetsz egy viselkedésterapeutát. Nem kamu szakma, beszéltem egy nővel, ő nagyon értett a témához, állatorvosként kezdte, és aztán minden mást megtanult, de ezt a tudást nem osztják olcsóért.

2009. aug. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem az a kérdésem lenne, hogy miért kell otthon hagyni a másik kutyust?

Olyan van, hogy az idős marad otthon, és a fiatallal mentek?

2009. aug. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
jan fennell : kutyapcszihológia erre tud v.ki egy linket dobni, hogy honnan tudom letölteni? engem érdekel
2009. aug. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

19.29-es:

A fiatalabb a főnök kettejük közűl, de a falkavezér azért én vagyok:) Az ő sorrendjükbe nem akarok beleavatkozni, mert az öreg amúgy sem egy vezéregyéniség...

Eddig azzal próbálkoztunk, hogy amikor muszáj otthon hagyni a "kicsit" kap vmit amivel lefoglalhatja magát (v a család egy tagja megpróbálja lefoglalni de eddig nincs nagy siker - fellármázza az egész környéket.

Azért köszi hogy gondolkodtál a dolgon:)

2009. aug. 7. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!