Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A mai világban miért szükséges...

A mai világban miért szükséges levágni egy kutya farkát?

Figyelt kérdés
Hiszen ma már inkább hobbicélra veszik, családtagként. Mégis rengeteg helyen látom, hogy a farkuk le van vágva. A fülvágást sem értem, de arra még azt mondom, van amelyik fajtának jól áll. De a farokvágás?
2012. júl. 23. 19:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
79%

a hobbivizsla is szét tudja verni a farkát a ház sarkán, vagy akármilyen más élesebb felületen, nem csak az, amelyik vadászik. a kurtításoknak mindig volt valamilyen használatbeli célja, a "nettó állatkínzás" a fajták kialakulásakor még biztosan nem volt motiváció...


mellesleg kívánom az összes habzószájú kurtításellenzőnek, hogy élje át azt a fájdalmat élete minden nyarán, amit a nagy, leffegő fülű dobermannok, staffordok és társaik átélnek a legyek miatt... szegény vágatlan fülű kutyáimat a meleg idő kezdete óta naponta kenem mindenféle halál büdös speciális sebkezelő szerekkel, és mégis sebben áll a fülük. bezzeg az a kettő, akinek vágattam a fülét teljesen sértetlen. tán nem véletlenül...

2012. júl. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

nekem vágatlan fülű és farkú dobermannom van, most 6 hónapos. előtte vágott fülű-farkú dobcsim volt. egyáltalán nem borzalmas füles-farkasan sem, mint ahogy itt írta valaki! sőt! a természete ettől nem változik, így is, úgy is imádom, imádtam a dobermannt és ez így is marad! hozzáteszem, nem vagyok vágás ellenes ;)

a másik a mit nem értek ez a légy dolog...érdekes módon, az én mostani, vágatlan fülű kutyámat egyáltalán nem piszkálják a legyek sehol...a fülét sem :P

de lehet hogy csak nem veszem észre? :D

fölösleges itt egymás torkának esni a vágás-nem vágás kérdés miatt. mindig lesz olyan, akinek vágva lesz a kutyája, olyan is, akinek nem és olyan is, akinek mindkettő megfelel, mert neki a fajta, az én esetemben a dobermann, nem attól dobermann, hogy vágva van, vagy nincs, hanem mert egyszerűen imádom, amilyen egy DOBERMANN, így, csupa nagybetűvel, vágva, vagy nem vágva :)

2012. júl. 25. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
50%
falun laksz? tartasz (haszon)állatokat? mert én igen, és a szomszédaim is, a legyeket kiírtani így esélytelen, a kutyák fülét pedig konkrétan lerágnák a legyek, ha nem tunkolnám naponta federolba... akkor már sokkal humánusabbnak érzem azt, hogy én levágatom orvossal, altatásban, majd kezelem egy hétig (fájdalomcsillapítóval, gyulladáscsökkentő krémmel), majd egy életre megoldódik a problémája.
2012. júl. 25. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
35%

04:59 ízlésről hallottál már? Az, hogy te eldöntöd, nem borzalmas, nem teszi igazzá amit mondasz. Másnak attól még ugyanúgy nem tetszik a kutya vágatlanul. Olyan mint valami cukcsi kis kopókeverék. Nem lehet mindenkinek ugyanolyan az ízlése.

Ja és könnyű például a hűvös szobából azt mondani, hogy a kutyádnak semmi baja. Megjegyzem, korán beszélsz még csak fél éves... De nem mindenki lakik városban, van akinek kertje van, haszonállatai, vagy éppen a szomszédjának. Oda aztán tuti jönnek a legyek.

2012. júl. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

kedves utolsó kettő...

olvassátok el rendesen, alaposan amit írtam :)

vitatkozni fölösleges, de ha nektek ettől jobb, hát legyen :)

szép napot!

2012. júl. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!