Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyánk agresszív, mert...

A kutyánk agresszív, mert itthon a "verés" a nevelés a kutyának. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Szüleim szerint veréssel lehet nevelni 1 kutyát, hiába mondom nekik a saját nézeteimet, hiába vettem kutyanevelésről szóló könyveket..

Most ott tartunk, hogy agresszív lett, ma átharapta a vádlimat, miközben csak ki akartam menni a kapun.

Erre megint megverték, miután kihívták a mentőt...


Szegényt nagyon sajnálom, de nem tudok mit tenni, nekem nincs időm rá, hogy esetleg ezt rendbe hozzam, már ha rendbe hozható..


Szerintetek mi legyen?


2012. júl. 23. 21:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Nyilván nem komolyan gondoltam, de sajnos bele tudom élni magam a kérdező helyzetébe. Tök normálisan gondolkodik, már az elejétől kezdve felhívta a szülők figyelmét, hogy mi lesz, ha tovább folytatják ezt a fajta viselkedést. És tessék! Ennek ellenére ezek a vaskalapos, szűklátókörű egyedek még mindig nem hisznek neki.

Utálom, ha tehetetlen vagyok és ez a kérdezőnek most egy ilyen helyzet. Jól kioktatni őket? Szerinted nem szarják le magasról újra és újra, amit ez a jóravaló gyerek mond?


Milyen fajta eb egyébként? Magad nem tudod megoldani, hogy segítséget kérj a nevelésben?

2012. júl. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Puli. Hát igazából akkor cipelgetnem kéne kutyasuliba. Egyrészt nincs rá pénzem, másrészt buszon utazni ezzel a nagy kutyával.. Egyszer elvittem sétálni, kb 3-4 métert tudtunk menni, mert elrántott. Én 45 kg vagyok a 155 centimhez, ő meg magasabb nálam :P

Pumi kutya, kb 3,5 éves

2012. júl. 23. 21:30
 13/21 anonim ***** válasza:
Hát pedig, ha nem akarod, hogy elaltassák, és azt sem hogy így viselkedjen, akkor úgy tűnik rajtad áll, vagy bukik a helyzet. Próbálj rá időt szánni. Ha olvastál szakirodalmat, nagyjából tudod, mit, hogyan. Ezt a kényszerpihenőt használd ki, olvass még többet a kutyanevelésről és ha rendbejöttél kezdj el vele szisztematikusan, következetesen foglalkozni.
2012. júl. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
De nincs rá időm, most is tök fáradt vagyok, én nem akartam sosem ezt a kutyát. Oké, hogy azt akarom,hogy jó legyen neki, de ha 1x nincs rá időm, se kedvem..
2012. júl. 23. 21:37
 15/21 anonim ***** válasza:
Akkor ajándékozzátok el.
2012. júl. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

"De kell házőrzőnek" -.-

Mintha nem lenne riasztó...

2012. júl. 23. 21:39
 17/21 anonim ***** válasza:
8-sa vagyok . Ha nem annyira agresszív akkor talán el lehet ajándékozni egy szakértőnek aki vissza tudja tanítani ami nagyon nehéz . Ha esetleg megtartanátok akkor a szüleidnek változtatni kell a hozzáállásukon ! De szakember nélkül nehéz lesz visszanevelni . Ahogy írtad nincsen pénz rá akkor nektek kell vissza nevelni de neked vigyázni kell vele mivel téged alsórendűnek néz azután mióta megharapott . Ha elkezd fenyegetően viselkedni akkor a nyakánál fogva le kell nyomni a földre a fejét . Ezzel azt jelzitek hogy simán át tudnátok harapni a nyakát és le fog nyugodni . Ez tudom kicsit keményen hangzik de sokszor beválik . A lelövéshez pedig annyit hogy én is lőttem már le kutyát az utcán mert átharapta egy kislány torkát . Ez már jó régen volt ,de akkor én is rossz vagyok ? Amúgy ok nélkül tényleg hülyeség lelőni egy kutyát de lehet hogy meg volt annak is az oka ( bár nem tudom hogy mi történt ) de van olyan helyzet ahol jogosan végeznek ki egy állatot .
2012. júl. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Utánakérdezek pl a cerberosnál, hátha tudnak valami ötletet...


Én nem tudom lenyomni, sokkal erősebb nálam, volt, hogy nekem ugrott (akkor még játékból, kiskorában, labdázás közben), én meg a földön landoltam. Pedig akkor még nem ennyire erős

2012. júl. 23. 21:48
 19/21 anonim ***** válasza:

szerintem nem kellene egy egész tréninget kifizetni, elég lenne pár alkalommal kihívni egy kiképzőt, aki megmutatja a szüleidnek, hogy hogy neveljék a kutyát. szerintem elég 3-4 alkalom is neki/ nekik.


egyébként sajnálom a helyzetet. a szüleid így miért tartanak kutyát? hidd el, tudom milyen ez, apám a szemem láttára akarta téglával fejbeverni a kutyámat, szerencsére elcélozta. azthiszem akkor beszéltem vele utoljára úgy, mint egy emberrel.

2012. júl. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
altassátok el, hogyha nagyon agresszív és ilyesmit csinál. Vidd el jó kezekbe... menhely...
2015. jún. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!