Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hónapos kortól lehet egy...

Hány hónapos kortól lehet egy kölyköt sétáltatni?

Figyelt kérdés
A túl korai sétáltatásnak lehetnek egészségügyi következményei? Az én kutyán 4 hónapos, 2 oltást kapott +féregtelenítést, veszettség ellen csak fél éves korában kapja meg. Fél éves koráig nem vihetem el sétálni?
2012. júl. 24. 14:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
12%
Dehogynem. De még két oltást kéne kapnia a veszettség előtt. Elvileg a negyedik után két héttel lehet, de most ÓVATOSAN már viheted. De nagyon figyelj h ne nyaljon fel semmit és ne nagyon menj vele olyan helyre, ahol más kutyák járnak.
2012. júl. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
2 oltást kapott meg 2 féregtelenítő tablettát. Így megvan a 4.
2012. júl. 24. 14:56
 3/23 anonim ***** válasza:

Elvileg meg kellett volna kapnia már az oltásokat.

Viszont ha jelenleg 2 kombinált oltása van ( 3 hónapos kor után kapott kombit ) akkor már viheted nyugodtan csak 6 hónaposan adassál be neki még egy kombit! A veszettség elleni oltást is 3 hónapos kortól lehet adni neki. Igaz felesleges akkor még én is kihúzom ameddig lehet! :-)

2012. júl. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
előző vagyok a féregetelnítő nem oltás így nincs meg a 4! Milyen oltásokat kapott írd meg légyszi
2012. júl. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
megint előző vagyok: nem kell négy ha van 3 kombinált oltátsod!
2012. júl. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Na írni sem tudok, szóval ha később kezdte meg az oltási programot akkor simán elég neki a kombináltak + majd a veszettség elleni oltás amit 9 hónapos kor környékén szoktunk ismételni!
2012. júl. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Össze-vissza oltanak most már az orvosok is. 2 kombi oltással már viheted, de egyébként a veszettség elleni oltását 3-4 hónapos kora között meg kell kapnia, majd fél éven belül egy ismétlőt - ez a tv.
2012. júl. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

3 hónaposan kapott egy féregtelenítő tablettát meg egy Nobivac Parvo-c

4 hónaposan Nobivac LEPT és DHP + féregteleítő tabletta

A következő a veszettség elleni oltása lesz fél évesen. Február környékén pedig az ivartalanítása.

2012. júl. 24. 15:12
 9/23 anonim ***** válasza:

a parvó felesleges volt egy 3 hónapos kutyának de már mindegy.

A másik az a kombi az teljesen jó azért én biztos, hogy ráadatnék még egy kombináltat , és utána a veszettség ellenit! És a féregtelenítő tablettát 2-3 havonta add neki

2012. júl. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
27%

Egy normális oltási program így néz ki:

7-8 hetes korban Parvovírusos bélgyulladás elleni oltás.

9-10 hetes korban kutya kombinált oltás.

11-12 hetes korban Parvovírusos bélgyulladás elleni oltás.

13-14 hetes korban kutya kombinált oltás.


Fél évesen veszettség elleni, majd annak ismétlése megint fél év múlva.


2 hetes kórtól kéthetente féreghajtó, összesen négyszer. Ha nem volt férges, akkor lehet rállni a háromhavi féreghajtásra.

2012. júl. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!