Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hónapos kortól lehet egy...

Hány hónapos kortól lehet egy kölyköt sétáltatni?

Figyelt kérdés
A túl korai sétáltatásnak lehetnek egészségügyi következményei? Az én kutyán 4 hónapos, 2 oltást kapott +féregtelenítést, veszettség ellen csak fél éves korában kapja meg. Fél éves koráig nem vihetem el sétálni?
2012. júl. 24. 14:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

3 hónaposnak miért felesleges a parvo? 1,5 éves korig a kutya fokozottan veszélyeztetett parvo szempontjából, de természetesen idősebb kutyát is megfertőzhet.


Aki látott már legalább egy kutyát parvóval szenvedni, az sose fogja azt mondani h felesleges ellene az oltás.

2012. júl. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Térjünk vissza az eredeti kérdésre...
2012. júl. 24. 15:22
 13/23 anonim ***** válasza:

Nem értem minek várt a doki 1 hónapot az oltások között, féregteleníteni is 2 hetente kell.


És a törvény előírja, hogy 3 hónapos kortól 30 napod van, hogy beadasd az első veszettségit, majd fél éven belül az ismétlőt.


Ha ennyit nem tud a dokitok, én váltanék a helyetekben.

2012. júl. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Én veszettségi nélkül vittem már sétálni. Az én kutyusom kb. 11 hetes volt, amikor 4 oltását megkapta, utána jött a veszettségi.
2012. júl. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Elnzért, elírtam, Alexandra írta jól, nem fél évesen hanem 3 hónaposan (30 nap van rá) kell az első veszettség elleni. Utána fél évvel pedig a következő, majd évente.
2012. júl. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Little Red,

Azért felesleges mert a kombináltba benne van az is külön felesleges kapnia .

15 éve oltatok csak kombinált oltással azóta soha semmi baj nem volt!

Állatorvosra válogatja anno egy állatorvossal ezt már megbeszéltem és kitárgyaltuk!

És láttam már parvós kiskutyát nekem is volt sikerült meggyógyulni , szintén a fent említett állatorvosnak köszönhetően de ez már 20 éve volt legalább! Amióta így oltatok ( 10-15 éve ) soha semmilyen betegség nem volt nálam, és akiket elvittek azok is makk egészségesek!

2012. júl. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
A harmadik oltás után ami egy 5 kombinensű szuri.....
2012. júl. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

M.-H. Alexandra,

11 hetesen, hogy kaphatott 4 oltást?

Ha 6 hetesen kezdünk oltani akkor 8 és 10 hetes korban az még csak három oltás és így 13 hónaposan jönne ki a 4.

De mindegy, gondolom sokan nem tudjátok, hogy ameddig a kutya szopik addig szintén felesleges oltást kapnia mert a mama teje véd., és gyengíti az oltásokat. Simán elég 8 hetesen kombi 10 hetesen kombi és 12 hetes kor után szintén kombi utána meg a veszettségi majd 2x.

Nem kell agyon oltatni a kutyát, ez a legtöbb állatorvosnak nagyon jó mert nem két forint az oltás amennyiért beadják, csak éppen azt nem veszi senki figyelembe hogy nincs 1000.-Ft egy vakcina :-) de azért 5-8 ezreket elkérni tisztességes gondolom én .-)

2012. júl. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
bocsi elírtam 12 hetesen jönne ki a 4. oltás
2012. júl. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Az én kutyusom anyukája elpusztult, ezért kezdték meg 5 hetes korában az oltási sorozatot.
2012. júl. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!