Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

A fressnapf-ban láttam egy bilétához hasonló tartókát, amit a kutya nyakörvére kell rakni és van benne egy papír amire rá lehet írni a gazdi címét és telefonszámát. Mi a véleményetek róla? Megéri megvenni? Az egyik kutyusom szökős és szükség esetére szeretném neki megvenni.

Én a chipen is gondolkodtam de a szüleim nem tudják kifizetni a többi kutyus miatt.


2012. júl. 24. 15:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Papíros megoldás hülyeség,én is láttam. Vegyél egy bilétát és gravíroztasd bele a telefonszámodat,lehetőleg ami állandó,és a lakcímeteket,na meg a kutya nevét.
2012. júl. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Januártól úgy is kötelező lesz minden kutyába chip.
2012. júl. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
most kivételesen egyet értek az én kutyáimnak is vettünk ilyen tartókát és magától lejön az alja :(
2012. júl. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Tudom hogy kötelező lesz, de erre a kutyusra nagymamám nem költ azzal a szlogennel, hogy nem szereti és úgy is el fog szökni.

Már az egyik kutyusomban van is chip a másik pedig augusztusban kapja majd meg.

2012. júl. 24. 16:00
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Attól h nagymamaád nem költ rá, még kötelező lesz és nem fog örülni ha kijön a 15ezer Ft-ról szóló bünti...


Én is inkább azt mondom h vegyél neki gravírozott bilétát.

2012. júl. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van olyan ismerősöm aki használja, de sokáig azt sem tudtam hogy mire való. Ha laikusként talált kutya nyakában lenne ilyen eszembe nem jutna csavargatni (lehet csak én vagyok hozzá hülye). Hogy lecsavarodik e vagy nem azt nem tudom, de én magamból kiindulva nem venném meg.

Alpha zoo-ban láttam 3-400Ft-ért olyan műanyag bilétát aminek a közepében szintén papírlap van, egyik fele átlátszó, ezt gravíroztatni sem kell, de hogy a vizet mennyire bírja azt nem tudom.

Vagy csináltassatok neki bilétát (bár ennek az árából már megvan a chip is), vagy láttam már olyan nyakörvet amire rá voltak hímezve az adatok. Ezt akár te is meg tudod csinálni egy textil nyakörvvel, igaz nem lesz olyan, mint a gépi, de nem is ez a lényeg. A másik megoldás amit még láttam az az, hogy a bolhaírtó nyakörvre voltak ráírva alkoholos filccel az adatok. 3-4hónapig teljesen látható.

2012. júl. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

köszönöm!!

Ha kötelező lesz biztos hogy költ mind a 3-ra. Csak az egyiknek szem betegsége van és arra költenek most sokat.

Az egyik előre láthatóan augusztusban kap chipet, a másik kettő meg majd biztos kap.

2012. júl. 24. 16:46
 8/15 anonim ***** válasza:
Én mondok egy jobb és olcsóbb megoldást. :) Írd bele a kutya nyakörvébe belülre a telefonszámodat. Én így csináltam, van chip is a kutyában, de az csak akkor jó ha a kutya megtalálás után olyan helyre kerül ahol le is tudják olvasni. Így meg ha valaki megtalálja egyből tud hívni. Bár nem szökős, de az ördög soha nem alszik.
2012. júl. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Bilétát javaslom én is.

Hallottam már olyan esetről, mire a kutyusról lebányászták ezt a tartót, addigra a kutya kereket oldott.

2012. júl. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 diagnostic ***** válasza:

Pénzkidobás. Nekem is ismerősömnek is volt több is.Vagy az alja kitekeredett és papírostól elveszett,vagy ahogy van eltűnt a nyakörvről. Akkor már inkább biléta.

Viszont mindezektől függetlenül,én nem ajánlanám,hogy a kertben állandóan nyakörv legyen a kutyán,mert veszélyes. Főleg ha szökős. Ugyanis könnyen beleakadhat bármibe,akár kerítés,bokor,bármi,és a kutya könnyen megfulladhat. Sajnos nem egy esetről hallottam már, hogy így pusztult el kutya.

2012. júl. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!