Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogja bírni a textil?

Fogja bírni a textil?

Figyelt kérdés
Textil nyakörvet szeretnék venni a kutyusomnak. Nagyon szökős így mindig rajta lenne, valami bilétával vagy ilyesmivel. Az a baj hogy a kutyusom nem akarja az istennek sem abba hagyni az ásást. Volt hogy egész nap csak mentem vele. Reggeli után mentünk (8-12) utána kettőtől a barátnőmmel és a kutyusával. Meg még otthon labdáztunk is, meg játszottunk és este mégis egy olyan lyukat ásott a régi garázshoz, húh...betemettük, megfürdettük a kutyát aztán délután már megint úgy jött elő hogy tiszta homok. Ugrál minden fele, megy mint egy őrült. Fogja bírni a textil nyakörv? Ha igen meddig? (kb.)
2012. júl. 24. 18:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A nyakörvekben általában a műanyag csat a gyenge pont, az összes többi szokta bírni. Ha fémcsatosat veszel, akkor pár évre valószínűleg bebiztosítottad magad. A biléta általában előbb adja meg magát, mint a nyakörv :)

Amúgy ha le akarod fárasztani a kutyát, akkor egyrészt minden nap mozgasd, másrészt ne csak sétáltasd, hanem dolgoztasd, legyen feladata, agymunka, nehéz fizikai munka, bármi, amitől lógó nyelvvel esik haza. Aztán meg figyeld, és ha ás, szólj rá.

2012. júl. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

Műanyag csatosat láttam csak a Fressnapf-ban. Gondoltam hogy a biléta hamarabb megadja majd magát. Az a baj hogy kistestű. Futni is szoktam vele elég sokat. Minden nap van sétáltatva jó sokat és egy hatalmas kert is van amiben rohangálhat meg a szomszéd kutyához bármikor átmehet. (Vagyis nem kéne de át megy)

2012. júl. 24. 19:12
 3/10 anonim ***** válasza:

vannak jó minőségű, viszonylg drága nyakörvek, aminek a műanyag csatja is elég erős (rogz, red dingo, hurtta), de szerintem egy egyszerű fresis (van ott egyszínű, sima, asszem hunter?) is bírja. a fémcsatos meg tuti nem jön le.

ha aggódsz, hogy lejön a biléta, egy erős kulcskarikával rakd fel, esetleg alkoholos filccel írd rá a nyakörvre a telefonszámot. és mindenképpen legyen chip a kutyusban!

2012. júl. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Már volt egy kérdésem. Abban leírtam hogy még miért nem chipes de majd az lesz.

2012. júl. 24. 20:00
 5/10 anonim ***** válasza:
Mondom, ha a sima séta nem elég, turbózd fel. Miért baj az, hogy kistestű?
2012. júl. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

bocsi rosszul olvastam a nehéz fizikai munkát.

rendben köszi!

2012. júl. 24. 20:43
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyilván saját magához mérten nehézre gondoltam :))
2012. júl. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Most mindjárt lepontoznak meg leosztanak, de azért leírom... Az én kutyám is folyton tiszta kosz, mindig úgy néz ki mint egy varacskos disznó. A textil nyakörvet szétsikáltam 4 hónap alatt, így utána vettem rá egy dupla soros fojtó nyakörvet. NEM fojtónak használom, viszont nagyon egyszerű tisztítani, arról nem is beszélve, hogy eddig minden textil nyakörvről levarázsolta a bilétát, a mostanin meg még rajta van.
2012. júl. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért lennél lepontozva? A fojtó nem kínzóeszköz. Az enyémen is az van 8 éve, azzal neveltem, és nem érzem magam szar embernek, meg ő se engem. Amúgy szinte hozzá se nyúlok a nyakörvhöz, leginkább azért kell, hogy valami tartsa a bilétát, meg hogy sétánál lássák, hogy nem kóbor.
2012. júl. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!!
2012. júl. 25. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!