Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám fegyelmezni,...

Hogyan tudnám fegyelmezni, szófogadásra bírni shar pei kutyám?

Figyelt kérdés

7 hónapos kan shar pei kiskutyám van, sok mindent tud már, és általában szót is fogad. Ül, fekszik, marad, és pár játékos dolgot is, pl.: kúszik, pacsit ad valamint gurulni is tud. A probléma az, hogy a fajtájából adódóan makacs, és nem mindig hajlandó szót fogadni. Olyan emberek válaszát várom, akik tudják, hogy tudnám szófogadásra bírni a makacs kutyusomat? Hátha van valami módszer, ami a shar pei-eknél bevált... :)


A kutyaiskola természetesen megfordult a fejemben, de sajnos most nem kivitelezhető...


Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. ápr. 12. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Kemény fába vágtad a fejszét egy shar pei-jel. :)

Te is tudod, hogy az nem elég, ha "általában szót fogad", mert pont a legkényesebb helyzetben nem fog hallgatni a behívásra például.

Ezzel a fajtával (is) kő keményen le kell fekteni az alapszabályokat, tisztázni, hogy ki a főnök, hiszen csak akkor fog minden körülmények között megbízhatóan szót fogadni. Légy következetes, türelmes, nyugodt, de erős, ne könyörögj neki, pl. ne mondd el neki 15-ször például, hogy "ül!", hanem egyszer, majd határozottan nyomd le a fenekét. Egy kis olvasnivaló, hátha hasznos. :)

[link]

2012. ápr. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem egy 2 éves szuka Shar-peiem van. Nem egyszerű eset. 3 hónapos korától már kutyaiskolába járt, de még a mai napig kajla, önfejű és makacs. Milyen területen nem fogad szót? Nem ül le, nem fekszik le? Vagy ha elengeded nem megy vissza?
2012. ápr. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nekem 6 hónapos shar pei kan kutyusom van , és nagyon engedelmes.

De ennek érdekében meg is tettünk mindent , suliba jár pontosabban oviba, de nagyon sokat segítettek neki. Alapvető hibája volt, hogy gyerekszoba hiányában "haragudott a világra", most ott a többi kutyus segít neki máshogy látni a világot és ezáltal nincs vele annyi probléma.

Nagyon szélsőséges természet, hidd el suli nélkül a fejedre nő.....

2012. ápr. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sajnos, mint ahogyan fent említettem már, most nem tudom kutyaiskolába járatni...

Ha tudnám, nem tettem volna fel kérdést. Azért kérdezek, hátha van valami ötlet az iskolán kívül, bevált módszer..stb. A linket nagyon szépen köszönöm!

2012. ápr. 14. 18:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Teljesen olyan, mintha az én shar pei-emről írtál volna :) Az enyém is rendkívül okos, hiszem látszik rajta, az ül és a fekszik parancsokat seperc alatt megtanulta, és alkalmazni is tudja, de csak mikor kedve van hozzá.. Hogyha úgy dönt hogy neki ehhez "nincs kedve" akkor egyszerűen otthagy.. Kutyaiskolába én sem tudom vinni sajnos, de én nagyon remélem hogy valahogy mégiscsak engedelmességre lehet tanítani, hiszen pár száz évvel ezelőtt sem volt kutyaiskola, valahogy mégiscsak együtt éltek az emberek a shar pei-el .. van egy oldal ami elég részletesen foglalkozik a kutyák nevelésével remélem segít valamit :) [link]
2012. aug. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!