Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor kezdjem a kis boxerem...

Mikor kezdjem a kis boxerem futásra edzeni?

Figyelt kérdés

Még nagyon kicsi, de szeretnék jó előre utána érdeklődni mikor, hogyan kezdjük majd a tréninget. Olyan 4-5 km-t futok hetente 4*, szeretném, ha a kis boxosom lehetne majdani edzőtársam, azért választottam őt.

Pórázon és szabadon is futnánk, réten és út mellett is, hol itt, hol ott, hol így, hol úgy... :)

Mikor kezdjek vele kocogni, hány hónaposan kezdhetjük legelőbb, mikor KELL kezdeni?

Ha bírná is, nem szeretném az ízületeit tönkre vágni!


2012. júl. 24. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Másfél éves kora előtt semmiképp. Akkor, ha már kialakult a végleges vázrendszere.
2012. júl. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Én pont a múlt héten beszéltem erről az állatorvosunkkal. A mi kis vizslánk 3 hónapos és mi is járunk reggelenként futni a párommal. A mi orvosunk véleménye szerint egy ekkora kutya annyira terhelhető, amit még szívesen megcsinál.

Mi úgy csináljuk, hogy kisétálunk vele a focipályára (kb. 10 perc) és jelenleg 2x7-10 percet futunk (laza emberi tempójú kocogás) vele a kettő között kb. 3 perc sétával. De ez idő alatt mellettünk (előttünk, kicsit mögöttünk) jön. Ennyi idő alatt ő simán lekocog kb 2,5-3 km-t és még csak nem is liheg. Ezt az adagot emeljük nagyon lassan. Persze jó táp + csonterősítő mellett.

A 1,5 évet számukra megerőltető mozgásra mondta a dokink (pl kerékpár mellett 10 km). Az emberi kocogás neki nem tempó, egy kutyaoviban is lohol annyit....

Persze kérdezd meg az orvosodat... az a legjobb.

2012. júl. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hm, megkérdezem, sőt talán másik orvosokat is, nem árt több vélemény. Zöldkagylós tápot eszik a kutyus, ti mit adtok a kis vizsinek?
2012. júl. 25. 22:48
 4/9 anonim válasza:
Mi Hill's-et adunk neki. Ezt a zöldkagylósat nem ismerem.
2012. júl. 26. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Susa Puppyt kap a miénk, abban van zöldkagylő, német táp, egy ideig csak tenyésztők számára volt elérhető.
2012. júl. 26. 09:33
 6/9 anonim válasza:
Én azt javaslom , ha a főbb utasításokra mint pl a behívás, akár a pórázon sétáltatás megy neki,akkor kezdjetek neki a tréningeknek. Ne legyen neki sokk az inger ,amit kap egyszerre. Az én Pollim 3 hónapos staffi. kb 1km eket szoktunk kocogni :) Nyilván bírna többet is :D a kis turbórágó :) de csak módjával :) Saját tapasztalatból ,sétánál megzavarodik teljesen. Úgyh kutyaovizunk :) Egyébként sztem nincs olyan ,hogy kell. Nyilván függ a kutyafajtájától -milyen energiaszintű :) Mennyi idős a kutyid? megkérdezhetem a kiképzőt ha gondolod.
2012. júl. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1-1,5 éves kora után ajánlott. Azt mondják az orvosok is, hogy addig annyit fusson, amennyit magától szeretne pl. játék közben.

Sajnos a legtöbb tápban nincs elég zöldkagyló, hiába írják, hogy van benne, persze egyáltalán nem kötelező ugye adni, de a mi régi tápunkban is volt és adtam is (és még most is adok) külön zöldkagylót a bullmacimnak, én GF600-at veszek neki.

Egyébként a fb-on van egy boxeres csoport, nagyon kedves, segítőkész, a fajtához értő emberek vannak, lépj be te is :)


[link]

2012. júl. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet, csatlakozom a csoporthoz a fb-on. :)

Most múlt 2 hónapos a kis drága és fáradhatatlan kis bélpoklos a tündérke. :)))

2012. júl. 28. 16:13
 9/9 anonim ***** válasza:
addig sétálni se szabad elvinni míg meg nem kapta az első 4 oltását az 4. oltás után 2 héttel lehet sétáltatni az utcán. utána rászoktatod egy olyan másfél évesen szerintem is de először még ne ilyen sokat kezdd el egy éves korában szoktatni a futásra utána pedig lesz magától a sok futás :))
2012. aug. 6. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!