Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért éhes állandóan a kutyám?

Miért éhes állandóan a kutyám?

Figyelt kérdés
Egy éves beaglim állandóan éhes. kb.egy hónapja tüzelt, ahogy elmúlt a tüzelése, rá egy hétre falánk ragadozóvá vált. Miért? Reggel este 100gr tápot adok neki, Eukanubát, amiből a napi adagja 165-180gr lenne, napközben egyszer, ha nagyon kunyizik kevés parizert, vagy főtt húst szoktam adni. Amúgy is daginak látom most picit, vagy csak asszonyosodik, nem tudom :) Miért fal? Régebben könyörögni kellett, hogy egyen.
2012. júl. 25. 10:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
lehet hogy valahonnan összeszedett élősködőket vagy férgeket.de az is lehet hogy hormonális.nekem belga malinoisom volt az is egy nagyon telhetetlen kutya volt.
2012. júl. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Élősködőket nem..férget azt nem tudom, kéthavonta féregtelenítem..kb.egy hónapja volt utoljára. Dokinál voltunk, Ő is azt mondta, a tüzelési időszak után előfordulhat ilyen. Most váltottunk felnőtt tápra, lehet kevés volt neki a puppy.
2012. júl. 25. 10:33
 3/14 anonim ***** válasza:
200 gr kaja és még nasi egy beagle-nek???? Normális vagy? ..fél évet adok neki és gurulni fog! Arról nem beszélve h a kutya irányít téged :o))))) Hát komolyan h az emberekben ennyi határozottság nincs. A kutya meg persze h kunyerál ha kap. Ez ösztön ennyi, és lehet h a hormonok még dobtak rajta. Ha nem adsz neki amikor kunyerál és nem tömöd több táppal mint amennyi szükséges neki, akkor leszokik róla.
2012. júl. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

növésben van, másrészt nem ér semmit sem az a kaja amit adsz neki, nincs benne kraft!


Etesd marhahússal!

2012. júl. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy álterhes.
2012. júl. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Másrészt a kutya nem disznó, nem hízik fel mint a lufi, ha eleget mozog. (a disznó sem hízna fel, ha nem lenne bezárva)
2012. júl. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Annyit adok, amennyi a zacsira van írva. A mozgásal nincs gond. Bár az utóbbi időben a meleg miatt kevesebbet vittem, illetve este igen, de az nem pótolta a napi 3 óra sétát. :( Odafigyelek. Nekem se tetszik a hízott beagle illetve beteg is lehet tőle :( köszönöm a válaszokat
2012. júl. 25. 10:59
 8/14 anonim ***** válasza:
Pontosan az állandó "éhséget" lehet kihasználni a kutyáknál a motivációnál.
2012. júl. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 compactegon ***** válasza:

ha kevesebbet mozog, adj neki kevesebb tápot. legalább jobban figyel rád, ha netalán használsz jutalomfalatkákat még :)

mivel a miénk sem mozog hőségben, csak fele mennyiséget kap. ha már kívülről daginak látszik a kutya az baj, mert akkor "belül" már eléggé elzsírosodott :)

2012. júl. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Láttam itt a környéked dagibbat is :)felülnézetből nem egyenes az oldala, hanem kezd hordósodni, de még nem olyan szinten. A hasa nem lóg!! :) inkább még csak olyan masszív.
2012. júl. 25. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!