Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak, hogy ne legyek...

Mit csináljak, hogy ne legyek állandóan éhes?

Figyelt kérdés
Még csak 7 hetes vagyok de kb. egy hete farkas éhség van rajtam, bármi legyen az ami étel meglátom és összefut a nyál a számban, állandóan a kaján jár az eszem, ez szörnyű el fogok hízni sztem így is van már plusz 2 kilóm...
2012. júl. 21. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is így voltam, semmit nem tudtam tenni ellene sajnos :(
2012. júl. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is így voltam az elején, aztán elmúlt. Főleg mikor nagy meleg volt, alig ettem. De valahogy havonta 1kg-t híztam, annak ellenére hogy elég hízékony vagyok. 30hkm
2012. júl. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Mikor éhséget érzel, egyél egy nagy darab görögdinnyét. Kalóriatartalma nem sok, viszont jól eltelít. Bármilyen zöldséget vagy gyümölcsöt ehetsz, attól nem fogsz elhízni. Segíthet még, ha iszol pl. egy pohár gyümölcsteát, cukor nélkül, natúr.
2012. júl. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezek olyan jól hangzanak, tea cukor nélkül, meg zöldség...de én a husit kívánom, itt fő a csülök holnap csülkös bableves lesz, folyik a nyálam....egy alma vagy répa nem segít ugyanolyan éhes maradok sajna...van már két gyerekem egyikkel sem volt ilyen....
2012. júl. 21. 23:09
 5/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Akkor marad az önuralom :) Én valahogy terhesen sokkal jobban tudok uralkodni az ilyen érzelmeimen, míg nem voltam terhes simán benyomtam egy zacsi gumicukrot, ha megkívántam, most az agyam mondja, hogy nem szabad, csak egészségesen! Próbáld magad erre "beprogramozni".
2012. júl. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele, mint az előző válaszoló, hogy most babásan jobban meg tudom állni, hogy hullára zabáljam magam, mint alapjáraton.

Igazából a husival önmagában nincsen gond, ha pl grillezed, és nem kirántod mondjuk, mert azért van különbség a kettő között kalóriaszámban is meg koleszterinszintben is. SZóval ehetsz amit kívánsz, csak készítsd el egészségesebben, pl tegyél bele kevesebb sót és több zölfűszert, csináld másféle lisztből, vagy hagyd el pl a rántást a levesből. Megéhezel egy lekváros buktára és felfalnád a fél sütőt, akkor csináld meg reggel és fogyaszd délután kettőig, onnantól meg semennyit sem. Kísérletezz új dolgokkal, amiket eddig nem ettél meg, lehet hogy most imádni fogod. Pl én nem eszem halat sem másmilyen tengeriherkenytűt sem csigát. De mióta várandós vagyok már háromszor ettem halat, igaz, nem sokat, de ettem, ami az elmúlt 26 évhez képest óriási lépés. Vagy pl most ettem életemben először cukkinit (benéztem uborkának...) és azóta bármilyen formában megeszem, pedig ha fél évvel ezelőtt azt mondod, hogy egyem meg, akkor a hajadra kentem volna, hogy edd meg te. :)

Amúgy el fog múlni a farkaséhség. A 12. hétre normalizálódik majd valamennyire a hormonháztartásod, illetve a szervezeted hozzáállása a hormonváltozásokhoz, és újra rendesen fogsz étkezni.


Szép babavárást és kitartást kívánok! :)


22 h km

2012. júl. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálam az vált be, hogy a terhességi vitamint, ami óriási étvágyat gerjeszt este, lefekvés előtt veszem be. Reggelre pesze farkaséhesen ébredek, szalonnát eszek, meg tojást, meg mindent, ami belefér, később viszont egy normál ebég és egy könnyű vacsival beérem, sőt...kánaán van a zöldségekből, gyümölcsökből amiket imádok. Nagyon hízékony vagyok, van is rajtam jópár fölös kiló, mégsem híztam 1kg-nál többet havonta.
2012. júl. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is állandóan éhségérzetem volt már a terhesség elejétől fogva. Most vagyok 34 hetes, és semmit sem változott a helyzet. Egy megoldás van az éhségre: evés! Vagyis nekem ez vált be. Ha éhes vagyok eszek, és azt amit megkívánok. Ha csülkös bablevest akkor azt (nálam is lesz ma az ebéd pont :) ) Igaz, hogy már +20 kg-nál járok, de inkább hízzak, minthogy éhezzek. A védőnőm azt mondta, hogy du. ha megéhezek akkor inkább vmi gyümölcsöt, vagy joghurtot egyek, ne iktassak be plusz egy evést ebéd és vacsora közé. Kipróbáltam, de nem jött be, majdnem elájultam annyira rosszul voltam.
2012. júl. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
:-) Hát igen, ha enni kell hát enni kell:-) A zöldség maradjon a kecskéké:-) Nekem a husi jön be....csülkös bableves hmmm nyami, melegítek is:-)
2012. júl. 23. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!