Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S! Mit tehetünk a...

Borcsi02 kérdése:

S. O. S! Mit tehetünk a vihartól állandóan megvaduló kutyával?

Figyelt kérdés

A barátom anyukájának van egy lassan 4 éves nagy testű moszkvai őrkutya keveréke,és kis kora óta iszonyatosan retteg a vihartól.Családi kutyának és házörzőnek indult,de lassan elköltöztek a gyerekek és a kutya az anyukájuknál maradt.Nem volt kérdéses,hogy ott marad,mert kerti kutya,és biztonságban tudták a házat a betörőktől,stb.

Mindig is bevadult,ha villámlott,dörgött,de mióta a barátom (aki korábban egyetlen ottani férfiként elég jól tudta kezelni,fegyelmezni)is elköltözött,rengeteget romlott a helyzet!

Amikor érzi a kutya,hogy jön a vihar,mindenen átmászik,átfurakszik,hogy bejusson a házba,szétfeszítette a teraszuk fa építményét is,így onnan már nem tudják és nem is akarnák ilyen alkalmakkor kitiltani. A gond az,hogy a fedett terasz sem elég neki,egyik éjszaka az üvegbetétes, lakásba vezető ajtót olyan szinten szétkapta,hogy hatalmas darabokat tépett le a fa részből, és betörte a lábával az üveget is.Másnap vérben úszott minden,úgy összevágta a lábát,még jó,hogy nem lett komolyabb baja.Ezek után berácsozták az ajtót,hogy ne tudja tönkretenni,de mivel van egy mini kutyabejárat rajta,amin az aprócska tacskójuk jár ki-be,azon kezdte el befeszegetni magát,és hihetetlen,de azon is befért,később szét is törte!!!Ezek után leszűkítették ezt a kis átjárót is,de már ezt is tönkretette tegnap éjjel,akkora erő van benne...

Ami érdekes,hogy korábban ilyeneket azért nem mert megcsinálni!! Az anyuka új élettársa pár hónap után úgy döntött,hogy néha engedjék be a kutyát a házba,ha vihar vagy tüzijáték van,és ilyenkor nem is volt semmi gond.De többször van olyan,hogy ők sincsenek otthon napközben,vagy éjszaka nem látják a villámlást,nem ébrednek fel a dörgésre,és nem úgy készülnek.

Lehet,hogy a kutyus annyira megszokta az utóbbi időben a többszöri bent létet,hogy emiatt akar ennyire bejutni?Én úgy sakkoztam ki,hogy az elmúlt fél évben,pl télen,mikor sajnálták a kinti zord idő miatt és beengedték,azóta ilyen a kutya.Lehet,hogy hiba volt egyáltalán rászoktatni,hogy bent lehet?Pláne jött mellé egy tacsi is,aki bent aludhat,ő meg kint reked éjszakára.

Kicsit hosszúra sikerült az írásom,de a lényeg,hogy milyen megoldást javasolnátok? Kikötni is szokták a kutyát vihar előtt,de félnek,hogy felcsavarja magát,és olyankor is hatalmas rumlit csinált maga körül.Vagy nem áll fenn ilyen veszély?Mert a kutya amúgy szabadon él,nem biztos,hogy jó lenne neki állandóan megkötve,arra készülve,hogy esetleg jön egy dörgés.Vagy esetleg valamilyen enyhébb nyugtató,ha jön a vihar?Valamilyen nevelési módszer?mondjuk nem tudom,lehetne-e rá hatni,mert már-már halálfélelme van ilyenkor.

Az a gond,hogy már több 100ezres kárt okozott ezzel a kutya,és megértem őket,hogy nagyon kiborulnak attól,hogy akármilyen megoldást választanak,sokat áldoznak rá,de mindig kicselezi valahogy őket,de már ott tartanak,hogy túladnak rajta,bármennyire is sajnálják és családtagként néznek rá.

Nem az én kutyám,ezért nem szólhatok bele,de szerintem következetesebbnek kellene lenniük.Vagy minden éjszaka engedjék be most már?

Köszönöm,ha esetleg tudnátok valamit tanácsolni!


2012. júl. 25. 12:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben szokták javasolni terápiás oktatók is, hogy orvostól kérjenek a gazdik valami enyhébb/erősebb nyugtatót -ahogy a doki javasolja. Ha a kutya nyugodtan így végig tud élni néhány vihart, az neki is hatalmas megerősítés lesz, ő is rájön, hogy valójában nem is olyan veszélyes az egész. Utána fokozatosan el lehet vonni ezt a gyógyszert az életéből. Persze ezt nem lehet úgy csinálni, hogy szerencsétlen párát kint hagyják a kertben, akkor bizony a lakásban kell lennie és a gazdiknak végig nyugtató jeleket kell küldeniük felé, próbálniuk kell lekötni a figyelmét. Ehhez kellene egy jó terápiás oktató, hogy segítsen a gazdáknak. De igen sokszor vezetett már ez a módszer sikerre hasonló esetekben.
2012. júl. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2012. júl. 25. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!