Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted szívtelen dolog...

Szerinted szívtelen dolog tőlem, hogy ha elaltatnám a kutyám? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szerencsére makk egészséges az 1 éves labradorom:) Csak beszélgettünk ismerősökkel és felhozódott, hogy ha a kutyánk megvakulna, megsüketülne vagy olyan dolog történne vele ami miatt nem élhetne teljes életet akkor én szó nélkül elaltatnám akár mennyire is fájna nekem, de nem akarnám ,hogy a kutya szenvedjen! Mindenki nézett rám, hogy miért tennék én ilyet. Erre én példálóztam egy ismerősömmel akinek 9éves a kutyusa de már számtalan műtét volt a lábával fél pofája le van bénulva alig bír menni meg ilyenek és az ismerősöm helyébe is elaltatnám, hogy ne szenvedjen! Ti mit csinálnátok ha a kutyátok nem lenne egészséges és nem tudna 100%os életet élni?
2012. júl. 25. 12:59
1 2
 1/16 anonim válasza:
98%
Ez attól függ mi baja. Vakság, süketség szerintem nem ok altatásra, azzal a kutya még tud élni fájdalom nélkül. Ha nagy fájdalmai vannak és nagyon szenved, nálam csak az lehet ok altatásra.
2012. júl. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

ezt komolyan gondolod?? Szerinted attól hogy vak vagy süket nem élhet boldog életet? Attól még nem szenved mert vak vagy süket,megtanul alkalmazkodni hozzá,több figyelem kell neki de ennyi!!

Én csak akkor döntenék eutanázia mellett ha tényleg szenved a kutyám,idős lenne és már menthetetlen lenne,vagy tudnám pár napon belül úgy is elpusztulna addig meg kínok közt halna meg. De nem is akarok ebbe belegondolni,nem tudom te hogy gondolkozhatsz így?

Előző kutyám 14 éves volt,őt el kellett altatni,mert annyit hányt meg fosott hogy már mindenhol csak vér jött belőle,gyomra is bevérzett,nem lehetett megmenteni,így úgy orvos javallatára döntöttünk így,de igen nehéz volt:(

2012. júl. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%

Láttál már olyan kutyákat, akik görgős műlábakkal élnek?


Egy kutya nem fogja fel olyan tragikusan ezeket, mint az ember, hanem alkalmazkodik.

2012. júl. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A vak, süket kutya boldogan élhet. Ha más komoly testi fájdalmai lennének, az más. Az én kutyám is megvakut a hályogtól egyik napról a másikra. A viselkedésén észre sem vettem. Egyszercsak szembesültem a tényekkel, hogy valószinű egyáltalán nem lát.
2012. júl. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%

Még egy béna hátsófelű, vagy egy háromlábú kutya is élhet boldog életet. Akkor egy vak és egy süket is nyilván tudna. Emiatt nem altatnám el semmiképp sem.


Ha az lenne a helyzet, amit ismerősöd 9 éves kutyusáról írtál, akkor már inkább elgondolkodnék a dolgon.

2012. júl. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Amíg boldog a kutyám és mosolyogni látom, addig nem altatnám el, mindent megtennék, hogy jobbá tegyem az életét.

De ha pl. a fél kutya le lenne bénulva (pl. bal fele), magatehetetlen lenne, akkor elengedném a szivárványhídhoz.

De teszem azt a hátsó lábaira vagy az első lábaira bénulna le, csináltatnék neki kis kocsit, amivel tudná húzni magát.

2012. júl. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Bozsikrisz ***** válasza:
100%

Más az, ha megvakul, vagy megsüketül, és más az, ha lebénul, képtelen önállóan enni-inni, fájdalmai vannak.

A vakság, süketség egy olyan dolog, ami a kutyának nem jelent túl nagy gondot. Mi emberek annak érezzük, de a kutya nem gondolkozik azon, hogy jaj de rossz nekem, hogy nem látok...neki ez egy adott élethelyzet, és természetesen együtt él vele.

Ha fájdalmai vannak, és nem lehet segíteni, akkor én sem hagynám szenvedni természetesen.

2012. júl. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én csak akkor altatnám el, ha szenvedne. Ha megvakul, megsüketül egy kutya, attól ő még lehet boldog, azon dolgoznék, hogy megkönnyitsem az életét. A fogyatékos családtagjainkat is segitjük, nem Dunába lőjük.


Ha fájdalmai lennének, menthetetlen lenne, akkor viszont az altatással sem késlekednék, szintén az ő érdekében.Fölösleges szenvedését nem nézném tétlenül.

2012. júl. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
Nem altatnám el. Ismerősömnek olyan kutyája van, aki teljesen vak és süket, bélrendszeri problémája miatt folyamatosan víz állagút kakil. Emiatt csont sovány, de a kutya szereti őt, ő is szereti a kutyát. Így is boldogan él a kutya, mert van, aki megfelelően törődik vele, és szereti. Ettől ő nem szenved, ez neki természetes.
2012. júl. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
a kutya boldogsága nem ettől függ. láttam én már 2 lábú kutyát, amelyik sokkal boldogabb, mint sok 4lábú társa. az embereket sem altatják el, amiért vak, vagy amputálni kell valamit.
2012. júl. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!