Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ivartalanításnak mik az...

Az ivartalanításnak mik az előnyei?

Figyelt kérdés

Gondolkodtam rajta hogy az elkezdek gyűjteni és az egyik kutyusunkat ivartalanitatnánk vagy akár kettőt.

Az egyiknek viselkedésbeli problémái vannak. Az ivartalanítás ezen segítene? Mármint tudom hogy nem helyettesíti a következetes nevelést de úgy mégis. Azt hallottam hogy könnyebben kezelhető lesz így a kutya. Ez igaz?


2012. júl. 26. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Kan vagy szuka?


Előnyök:

-elkerülhető velük egy csomó betegség (szukánál méhgyulladás, kannál here daganat pl)

-szuka nem fog tüzelni, nem kell rá vigyázni, nem járnak utána a kanok

-kan nem megy a szukák után, kevésbé jelölget és kevésbé domináns


Ha különböző nemüek és csak egyiket ivartalanitjátok, akkor az a szuka legyen inkább.

2012. júl. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi!

Most jelenleg 3szuka és 1kan kutyánk van. De még nem tudjuk hogy melyiket kéne. Mert az egyik szukánknak vannak problémai, a másik csavarog. De az is lehet hogy a kan lesz.

2012. júl. 26. 14:40
 3/6 anonim ***** válasza:
2012. júl. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2012. júl. 26. 15:29
 5/6 anonim ***** válasza:

hát, inkább a kant. ha van 3 szukátok, akkor első sorban a kant kéne, hogy ne legyen egy rakás kölök. gondolj bele, ha megindul a tüzelés, ott a 3 szuka. azt mind megtöcsköli a kan, ha már kéznél van. és nem csak a csavizós szuka lesz vemhes. ami meg csavarog, meg kell kötni.


de az lenne a legbiztosabb, ha az összeset kipakoltatnátok, ez nem is lehet kérdéses.

2012. júl. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi!

A kan külön van a szukáktól. Vagyis egyel együtt van de ha tüzel majd elkülönítjük őket is.

2012. júl. 26. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!