Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fojtó, bőr vagy textil nyakörv...

Fojtó, bőr vagy textil nyakörv lenne jó egy nagytestű kutyának?

Figyelt kérdés

2 év múlva lesz egy német juhászom és nem tudom melyik nyakörvet vegyem majd meg neki :)


szerintetek melyik lenne jó??


2012. júl. 26. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:

addig meg van 2 ev!

van idod ezen gondolkozni :))

amugy en textilt ajanlok

2012. júl. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 sippara ***** válasza:
bőr, vagy szövet fémcsattal, fojtót csak "problémás" kutyánál használunk, és semmiképpen sem hasraütéses alapon, mert ha rosszul kezeled, árthat a kutyának. Jucikból egyébként ajánlom a fajtamentést, nagyon szép kutyáik vannak :)
2012. júl. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

tudom,hogy 2 év, csak már előre gondolok mindenre :D


akkor bőrt vagy textil nyakörvet veszek majd :)

én kölyök kutyát szeretnék venni vagy befogadni,mert most is van egy kutyám de ő már felnőtt volt amikor hozzám került és egy kölyökre vágynék :)

természetesen megnézem a fajtamentést, és a menhelyet is német juhász kölyök iránt,de még egy NJ keverék kis kutyában is benne vagyok :) csak kölyök legyen :)

2012. júl. 26. 20:00
 4/8 anonim válasza:
A legjobb a bőr fojtó semmi képen ne legyen mert a kutya szőrét is tönkre teszi meg sétáltatásnál sem fogja soha megtanulni hogy ne húzzon maximum csak azért nem fog húzni mert fáj neki. A textil sem rossz de szerintem a bőr a legjobb.
2012. júl. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 sippara ***** válasza:
66%

"fojtó semmiképpen ne legyen, mert a kutya szőrét is tönkre teszi, meg sétáltatásnál sem fogja soha megtanulni hogy ne húzzon, maximum csak azért nem fog húzni mert fáj neki."


Ezt alá tudnád támasztani bármivel az ég egyadta világon? A hosszú szőrű kutyáknál hosszított szemű fojtót használunk, ami nem tépi a szőrüket. A fojtó nem fájdalmat okoz, csak keskeny felületen fejt ki nyomást, amit a kutya (ellentétben a jóval szélesebb bőr nyakörvvel) meg is érez, és (megint csak a bőr/szövet nyakörvvel ellentétben) nem tud/nem akar/nem szeret bele feküdni. Nyilván egy teljesen problémamentes cocker spániel soha életében nem lát fojtót, de halkan megsúgom, hogy például egy problémás amstaffnak, vagy egy séta közben őrülten húzó huskynak szüksége lehet rá.

2012. júl. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Amíg nagyon pici, én textilt ajánlanék, hogy szokja, aztán jöhet a bőr és ha problémás, akkor fojtó.

Nekünk komplett készletünk van/volt itthon :D Jó párat már eladományoztam :)

2012. júl. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem 5 éves csodálatos kan németjuhászom van. Okos és nagydarab, imádjuk, velünk alszik, mégis széles fém fojtóval visszük sétálni, pláne emberek közé. Inkább kellemetlen neki, ha húz, semmiképpen nem fájdalmas, de én így érzem biztonságban őt. Egyszer ugrott meg (nem emberre) életében, az szörnyű volt.
2012. júl. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!!
2012. júl. 27. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!