Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kölyök kutyám elöl elakarom...

A kölyök kutyám elöl elakarom venni az ételt vagy csak nyúlok felé iszonyatosan nagyon morog rám. Ez normális? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. júl. 16. 16:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%

szija! én több helyről is hallotam erről, pl állatorvos, internet stb. de ott kissé durván van fogalmazva, és a doki szerint is úgy van, mint a neten, és ő aztán tudja.

azt mondják az a kutya nem hűséges, és nem jó kutya, amelyik kenyéradü gazdájára morog, mert hálátlan, sokan mondják, azt a kutyát ki kell hajítani :(

de erről még kiskorában le lehet, le Kell szoktatni, mivel ez nem normális!

így csináld:

valamivel piszkáld meg, vagy a kaját, vagy a kutyát, ha morog, csapj az orrára, hogy szembesüljön, rosszat cselekedett. ezt csináld meg mégegyszer, vagy annyiszor, ahányszor még morog, és amikor megpiszkálod, és már nem morog, dícsérd meg. ezt csináld meg minden nap, és pár napon, heten belül meg fogja tanulni. ja, és miután az orrára csaptál, magyarázd el neki, hogy :nem szabad, rossz kutya, a gazdára nem morgunk!

az egyik kiskutyám nekem is morgott, és őt is így kellet leszoktatnunk. remélem segíteni tudtam, sok szerencsét!

ui.: de ne a kezeddel nyúlj hozzá, nehogy beléd kapjon, hanem pl egy bottal, vagy ilyesmi!

2009. júl. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Egyébként még csak 10 hetes a pici!Ja és beagle
2009. júl. 16. 19:12
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Van erre egy nagyon jó módszer. Adj neki kicsivel kevesebb kaját, mint szoktál, és pont amikor elfogyna, nyúlj oda, és dobj be még egy falatot. Ha azt is megette, még egyet, és így tovább, amíg meg nem kapta az egész adagját. Rá fog jönni, hogy neki tulajdonképpen jó, hogy te odanyúlsz a táljához, és esze ágában sem lesz morogni.

Emellett pedig SOHA ne hagyd, hogy a morgása befolyásoljon. Ha el akarod venni azt a kaját, vedd el, meg se torpanj, észre se vedd, hogy morog. Ha megkap, csapj vissza egy picit, szidd le, és ne add vissza a kaját. Ha nyugodtan tűri, nagyon dícsérd meg és rakd le neki megint a tálat.

Etetésenként egynél többször nem ajánlott elvenni a tálat, nem jó túlhúzni a kutyát, de gyorsan megjavulhat, ha "kezelgeted".

2009. júl. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
és arra is számíts, h nem egyik napról a másikra megy a dolog...
2009. júl. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ha minden nap "edzel" vele, akkor pár nap alatt rendeződnek a viszonyok (nem értek egyet az előttem szólóval). Nálunk mindkét kutyánál így volt.
2009. júl. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
szia!Bocs,hogy nem a kérdésedre válaszolok!A családnak megengedi,hogy hozzá nyúljon a csontjához,de nekem nem pedig én séltáltatom és foglalkozok vele!Csak a csontnál ilyen!Mit lehetne tenni?Én miközben a csontját eszi még a közelébe se mehetek!
2009. júl. 17. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nem a kor számít mivel úgy látom mindent helyesen csinálsz az lehet az egyetlen gond, h nem vagy elég határozott v következetes.

Ne félj rákiabálni, ha falkavezér leszel csak jobban fog kötődni és neki sem kell a felelősség miatt aggódnia, ami a falkavezérséggel jár. Meghálálja, h nem neki kell ezt a terhet cihelni. :)

Mindent bele, csak türelem!

2009. júl. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok segítséget!!!
2009. júl. 17. 10:55
 19/20 A kérdező kommentje:
Ma este már nem morgott,csak amikor vettem fel a tálat nem akarta kivenni a fejét belőle.
2009. júl. 17. 22:33
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
Minek kell lepontozni az embert??? Kész röhej...
2009. júl. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!