Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felkészült vagyok rá? Hogy...

Felkészült vagyok rá? Hogy kéne felhoznom?

Figyelt kérdés

Április.04-én hajnalban elpusztult a kutyusom Lili. :(

Van egy párja (mert ő még mindig itt van érzem..) Fürge.

Fürgén nagyon látom hogy hiányzik neki a rengeteg játék más kutyával. A kemény bunyó örömét én sajnos nem tudom neki biztosítani..:/

Nagyon tetszenek a naagy kutyák (KÁJ, Dán dog, Német juhász leginkább) és szeretnék egyet (lehetőleg menhelyről vagy fajta mentőktől.

Pénzem van az oltásra, kajára, felszerelésre..és tudom milyen 3 kutyával.

Az első kérdés hogy a fent említett fajták ellennének egy spániellel (Ő amúgy harcias kutya..).

A másik pedig nem lenne ez szemétség Lilivel szemben.. hisz nem rég ment el.. és mielőtt bárki azt gondolná, hogy átestem azon hogy minden nap hiányzik.. az.. nagyon rosszul hiszi.. minden nap azon gondolkozom mit rontottam el.. :(



2012. júl. 27. 08:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! nekem tavaly kellett altatnom az egyik kutyámat, öregség miatt. hát én még így életemben nem zokogtam. akkor nem kellett új kutya. a gond az volt, hogy a másik kutyám kölyök volt még mikor a másik már ittvolt, tehát nem volt olyan perc az életében amikor nem ketten voltak. a kutya totál depis lett, kint elég antiszoci lett a viselkedése. most járunk ott, hogy talán megleszünk. de most meg már nem kell másik kutya, bár hétvégén majdnem elcsábultam egy kis fekete dugasznak :) nem tartom kizártnak, hogy lesz másik kutyám, de nem csak egy segédkelléknek akarom majd őt. a te Fürgéd is meglesz ígyis egy idő után, csak vidd sokat kutyák közé, és foglalkozz vele 3x annyit, mint eddig.
2012. júl. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szinte az összes fajta egyedei jól kijönnek a többiekkel, ha megfelelően van maga a kutya szocializálva. Vedd fel a kapcsolatot a menhelyekkel, fajtamentőkkel és szólj nekik, hogy olyan kutyát keresel amelyik jól kijönne a már meglévővel. A 3 fajta közül talán a dog az ami ebben a tekintetben a legkönnyebb és a KÁJ ami a legnehezebb esetnek mondható, de bármelyik mellett is döntesz szinte biztos hogy mind a 3 fajtában van sajnos olyan leadott kutya aki nektek tökéletes lenne.

A második kérdésedre a válasz egyértelműen nem, ha készen érzed magad arra hogy befogadj még egy kutyát és nem azt várod el tőle, hogy Lili legyen, hanem megőrzöd az ő emlékét akkor tiszta lehet a lelkiismereted.

2012. júl. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem segédkelléknek tekinteném.. de sajnos időm annyi van hogy 9.-10.30-ig reggelis sétán vagyunk utána általában alszik.

Este 4 körül indulunk fogattal lovakat jártatni oda jön a kutya is határban nagyon jól elrohangál.. 6-7 ig kb.

Kölyökre tudom hogy kell az idő.. amit valahogy meg tudok oldani.. hisz az a 20-25 perc amíg ő tud koncentrálni annyi van a lovak mellet.. :)

2012. júl. 27. 10:57
 4/9 Nagy Zia ***** válasza:
Figyelj ha kutyust akarsz a leghamarabban szerezd be! mert ha szegény kutyusod elpusztult akkor csak egy másik pótolhatja! én tudom milyen érzés! de én gyorsan pótoltam a helyét egy másik kutyussal!
2012. júl. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Nagy Zia ***** válasza:
ne legyél szomorú!
2012. júl. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A foglalkozás nem lesz kevés egy kölyöknek sem!!! Bárcsak minden kutya napi másfél órát sétálna és még kettőt lovat hajtana a határban! Kezet csókolna Neked az összes otthon bezárt, idegbajos, frusztrált kutya!


Nagyon jó gazdi vagy, légy büszke magadra!

2012. júl. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom.. :)

De van itt néhány aranyos kutyus.. :)

[link]

[link]

[link]

2012. júl. 27. 13:02
 8/9 A kérdező kommentje:

Waow most értünk haza.. :D

5kor indulunk. :) (reggel)

A kutyun még gondolkozom.. :)

2012. júl. 27. 20:50
 9/9 Nagy Zia ***** válasza:
az elsö link szerintem édi :)
2012. júl. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!