Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9hónapos kutyámat leszoktatni...

9hónapos kutyámat leszoktatni a verekedésről szerintetek hogy lehet? Azokkal akikkel sétálunk abból is csak 1el a legnagyobbal csak értelmes válszt szeretnék.

Figyelt kérdés
2012. júl. 27. 09:40
 1/9 anonim ***** válasza:
A nagy kutya nem fegyelmezi? Vagy utána újrakezdi?
2012. júl. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
játszanak az enyém meg elkezd ugatni a másik meg megharapja A nagyra is rászólnak dominancia?
2012. júl. 27. 09:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Meg is sérül a kutyád? Mert vmelyiknek pusztán ilyen a játék stílusa. Én kutyám is úgy játszik a nagytestűekkel (szintén nagytestű kutyám van), hogy húzzák-tépik egymás fülét, nyakát, birkóznak, kergetőznek stb.
2012. júl. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
vannak rajta sebek vagy 30 40 kicsik de már unalmas
2012. júl. 27. 11:43
 5/9 anonim ***** válasza:

Értem, igen, ezek nálunk is előfordulnak, ha pl. picit jobban tépik egymás fülét...


Hallgat rád egyébként? Én azt csinálnám, ha durvul a játék, rájuk szólnék és elhoznám az egyiket a másiktól. Ha pedig úgy látod, hogy valós támadásba menne át, akkor nagyon figyeld az apró jeleket és ha már az egyik kutya befeszült, zökkentsétek ki és hívjátok magatokhoz mindkettőt. Ha pedig már megvan a baj (és ez is szintén konkrét támadás), a kezdeményező felet szidjátok le, de nagyon, esetleg mehet neki egy lenyomás is.

2012. júl. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezek már megvoltak de sajna semmi azért kösz
2012. júl. 27. 11:59
 7/9 anonim ***** válasza:
Kizárás?
2012. júl. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
volt porázra fogtam ut elengedtem és 10 perc ujra kezdte
2012. júl. 27. 12:02
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi ideig csináltátok folyamatosan azt amit Alexandra javasolt, de nálunk 1 évbe telett mire megértettük a menhelyről befogadott kutyával, hogy hogyan kell szépen játszani. (nem volt kölyökkori szocializációja és rossz tapasztalata volt a menhelyről valszeg)

Szóval ezek a dolgok nem 1-2 alkalom után kezdenek javulni, hanem folyamatosan következetesen csináljátok akkor előbb utóbb megtanulja.

Kitartás nélkül nem megy.

2012. júl. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!