Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan aki pároztatja...

Van itt olyan aki pároztatja szuka csivaváját?

Figyelt kérdés
Van itt olyan aki szokta pároztatni szuka csivaváját, vagy tervezi? Evvel kapcsolatban lennének kérdéseim.
2012. júl. 27. 23:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
de ha a barátnőid szeretnének kutyát, gondolok ők is állatkedvelők, miért nem mennek el egy állatmenhelyre? szép dolog lenne befogadni egy- két kutyust.
2012. aug. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Itt most nem a miérteket kell keresni.

Menhelyeken segíteni, illetve onnan elhozni kutyust becsülendő, szép dolog, és ha tudok segítek.

De az most teljesen más dolog, hogy tetszik nekik az én csivavám, és az ő kölykeiből szeretnének.

Teljesen lényegtelen, undorító emberek vannak már itt többségben, ha kérdez valamit az ember, okoskodni tudnak, meg gusztustalan stílusban beszélni a másikkal. Baromira nem érdekel a vélemény, és hogy ki mit tanácsolgat.(Ezt most nem neked írtam utolsó , hanem volt egy két debil előtted)

2012. aug. 12. 17:14
 13/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! 8-as válaszoló vagyok, gondolom én is "debil" vagyok. Mi nem gusztustalan,undorító stílusban okoskodunk, hanem leírjuk a véleményünket a szaporítókról, és a közöljük veled, hogy bizony ez az undorító dolog, és Te is közéjük fogsz tartozni, ha pároztatod a kutyád. Szerintem érdemes lenne elgondolkodni azon, amit írtunk! Van elég sok igazság benne... Valamint ajánlom, hogy nézz utána még részletesebben a szaporításnak(google.hu, kutyaszaporítás, vagy újságok ésatöbbi ésatöbbi)...várj csak, segítek!

1. Mint már említettem, ha nem szűrtek a szülők, a kölykök sokféle örökletes betegséggel rendelkezhetnek. A csivavákra, ha jól tudom, veszélyt jelent a patella ficam (ez csak egy a sok közül), erre szűrni kell a szülőket, de még ott van sok más betegség is... és lehet, hogy a kutyád most egészségesnek látszik, és pároztatod, de a kutyád neadjisten két hónap múlva lebetegszik, és jön a ledöbbenés, mert kiderül, hogy egy öröklődő betegségről van szó, amiben a kiskutyák is szenvedhetnek.

Csak úgy mondom, egy valamilyen rejtett betegségben szenvedő kutya is lehet az egyik pillanatban szép, egészséges és vidám, de a másikban már halott!

2. Fogadjunk, azt se tudtad, hogy a kölykök, amik majd megszületnek, nem fajtatiszták, hanem keverékek lesznek, még akkor is, ha az anya nem egy agyonszaporított keverék, mert a MEOE által elismert származási lappal nem rendelkező kutyák csak fajtajellegű keverékek, mégha a szülei teljesen fajtatiszták is.

3. Arra az esetre, ha azzal jönnél, hogy Te nem szaporító vagy, hanem csak egyszer "szórakozásból" lehoznál egy almot, ki kell, hogy ábrándítsalak. Mindenki, aki törzskönyv nélküli kutyákat tenyészt(ha csak egy alkalomról van is szó), hivatalosan szaporító.

4.Mint már oly sokszor, most is felhívom a figyelmet az idegrendszeri problémákra, amit a túlszaporítás okoz, de most nem fejtem ki jobban, csak vésd az agyadba ezt a két szót: SZAPORTÍTÁS=IDEGGYENGESÉG.

5. És, hogy akkor az eltorzult küllemről szó se essék... attól, hogy a Te csivavád szép, még lehetnek a standardtől igencsak messze álló kölykök, ha nem fajtatiszta kutyával párosítod a csivavád.

6. Ha szűrve nincs is (ami nem kötelező, de nagyon-nagyon ajánlott!!!!), legalább tenyészszemlével rendelkezik a kutyád????

7. Nem veszekedni akarok, csak leírom a téyneket, és próbállak lebeszélni a rosszról...

8.Most olvasd el mégegyszer az első válaszomat. És kérlek (már könyörgök!!!) NE PÁROZTASD A KUTYÁD! Ezt nem azért mondom, mert okoskodok, hanem mert meg akarlak védeni csalódásoktól, stb.-től, és mert a szaporítók rossz fényt vetnek a magyar kutyázásra, és hát, ha úgyis mindenki a szaporítóktól vásárol, akkor a tenyésztők miért is dolgoznak?

9.Fogadjunk, hanyatt vágod magad, ha azt írom, 16 éves vagyok... :) (elnézést a tegeződésért :D :D :D :D).

10. És mégegyszer kihangsúlyozom: NEM VESZEKEDNI AKAROK!

2012. aug. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Előző,és 8-as válaszoló vagyok, még valamit kihagytam. Ha pároztatnád a kutyád (még mindig ne tedd!!!), elmennél a szuka gazdájához a fedeztetés előtt, és megnéznéd, milyen körülmények között tartják a szukát, elég időt és pénzt fordítanak-e rá, hogyan nevelik, okos, szófogadó-e, jó testfelépítésű, szép-e, elkérnéd-e a törzskönyvét, tenyészszemle és kiállítási eredményeit (a papírjait)? Ellenőriznéd, van-e, és ha van, mire van szűrve? Na, és azt, hogy megvannak-e az oltásai? Megkérdeznéd az állatorvost, mit gondol a szukáról?

Ezek csak költői kérdések, nem fontos válaszolni rájuk, és nem azért írtam, hogy szaporíts, és ezeket tedd meg, mielőtt pároztatnál, ja és továbbra sem vitatkozni akarok.

Egyébként, ha mindenképpen kutya kell nektek, vásároljatok a barátnőiddel TENYÉSZTŐKTŐL, igazi KENNELEKBŐL, mert ha van pénzetek egy kutya eltartására,biztosan akad arra is, hogy megvegyétek őket ILYEN HELYEKRŐL. Itt egy ista, ahol többségében megbízható, jó, ma is aktív TENYÉSZTŐK KENNELJEI láthatók(bár itt sem mindegyik valódi tenyésztőnek néz ki, ha azok is, én nem vásárolnék tőlük, de az ilyeneket fel lehet ismerni már a honlapról, viszont vannak első osztályúak is): [link]

2012. aug. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!