Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kíváncsi vagyok a véleményetek...

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, mert én nem tudom ezt hova rakni?

Figyelt kérdés

Szóval az a lényeg most már 3 hónapja vigyázok anyósomék kutyájára,aki egy shih-tzu. Tudni kell hogy nagyon elkényeztetett kutya,nem volt igazán nevelve,egyedül apósom neveli de ő igen keveset van otthon. Pl anno annak is szemtanúja voltam hogy véresre harapta játékból anyósom arcát.. Hozzám került tehát,még itt is lesz egy darabig mert házfelújítás van náluk,és kilógnak a vezetékek meg minden,és elejétől kezdve elkezdtem nevelni. Nem buta kutya látszik rajta,azt hogy ÜL nagyon hamar megtanulta,pedig másfél éves. De hihetetlenül hisztis. Eszünk,vagy unatkozik elkezd nyafogni,megyünk le lifttel végigsírja hogy mikor érünk már le, és ezt mindezt azért mert ha sírt akkor mindig jutalmazva volt,tehát ha könyörgött ételért akkor mindig meg is kapta anyósoméktól. De a legnagyobb probléma a behívás vele. Ha ketten visszük le párommal akkor annyira nincs gond,csak ha meglát egy kutyát,de általában 2.,3. hívásra odajön hozzánk,de ha ott vannak párom nagyszülei,ők is lejönnek velünk,meghülyül a kutya teljesen ilyen pofátlanságot én még nem láttam. Pl ott áll a dombon én tőle 2 méterre és hiába hívom szarik rám. Meglát egy kutyát rohan utána hiába hívom őt,van hogy elmegy olyan messze alig látom és nem jön ha hívom de ez csak akkor van ha a nagyszülők is ott vannak. Múltkor annyira felhúzott már hogy utána rohantam,épp kutyához futott ismét és ott helybe lenyomta a fölre és ordítottam vele,persze utána háborogtak az öregasszonyok hogy mit csinálok,de hirtelen nagyon ideges lettem. Másik ha fent vagyunk nagyszüleinél szintén,akkor ott végig sír,nyafog,ugrál az asztalra,folyamatosan csicskáztat mindenkit,ők meg meg is teszik neki. Pl mit szereetnél így mondják neki ő meg megy a hűtőhöz hogy adjanak neki enni,vagy a pórázához hogy vigyék le.. Ők meg mondják milyen okos kutya,közbe meg csak hülyére veszik őket de nem lehet meggyőzni erről őket..

Komolyan felépítek egy csomó dolgot ennél a kutyánál,itthon is első szóra idejön,nem értem miért van ez akkor miért kattan be ilyenkor,valaki ezt érti? Meg ilyenket csinál hogy a kutyámtól elveszi direkt a csontot mikor ő játszik vele,pusztán gonoszságból,meg fellöki a kutyámat ha eldobom a labdát neki..

Gondolom írni fogjátok a pórázt,de ez egy kutyás park ezért lehet szabadon.

Köszönöm az észrevételeket előre is,nekem ez nagyon új mivel az én kutyámmal semmi ilyen gond nincs,nem is kell szólnom neki mindig a közelemben van,ő póráz nélkül is gyönyörűen sétál,első szóra mindent megcsinál,ezért készít ki ez a helyzet..

Anyósom tuti üvegvitrinbe zárná ezt a kutyát,jobban félti mint egy embergyereket,ennyire elkényeztetett kutyával én még nem találkoztam. De akkor is hiszek benne hogy meg tudom változtatni,de hát másfél év berögződött viselkedéssel nem egyszerű..



2012. júl. 28. 14:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mit nem tudsz ezen hova rakni, klasszikus elkényeztetett kutya, semmilyen tiszteletet nem tanult soha.

A vezényszavak megtanítása (ül) nem egyenlő azzal, hogy elfogad irányítónak. Attól még ugyanúgy leszar.

Ez a különbség a kiképzés, meg a fegyelmezés között.

Azzal pedig, hogy lenyomod, és saját bevallásod szerint is idegesen ordibálsz, csak kinevetteted magad a kutya előtt.

Ez csakis labilitást jelent a kutyának, márpedig egy kutya soha az életben nem fog követni egy ideges, labilis embert.

A tiszteletet csak kiérdemelni lehet, megkövetelni nem!!!

Az a helyzet, hogy kettőtök közül toronymagasan a kutya viselkedik következetesebben!

Nyilvánvaló, hogy ennek a kutyának falkasorrendbeli problémái vannak, és az is nyilvánvaló, hogy a falkavezérségnek az alapjaival sem vagy tisztában.

Büntetésként fogod fel a fegyelmezést, nem tanításként, nem vagy türelmes, nem vagy nyugodt, nem vagy határozott, nem vagy következetes, belemész a játékaiba, kompromisszumokat kötsz vele...

Teljesen érthető a viselkedése.

2012. júl. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

jó de most hiába építek én fel bármit,ha hazamegy ugyanúgy lerombolódik,mert úgyanúgy jutalmazva lesz a helytelen viselkedése és nyafogása.

Tényleg nem vagyok türelmes ezt elismerem,de ki lenne az ha abból áll a délutánja hogy egy kutya után futkos aki szarik rá? Meg szarik mindenkire amúgy..

Azt nem értem ami volt a kérdésben hogy miért akkor kattan ba mikor párom nagyszülei képben vannak? Miért változik meg ennyire? Amúgy csak rám hallgat ha lent vagyunk páromal,vagy az öccsével csak nekem jön vissza,de ha ottvannak a nagyszülők még rám se..

Engem is harapott meg amúgy már játék hevében úgy hogy vérzett a kezem,1 napig hozzá se szóltunk,nem engedtük el pórázról,teljesen levegőnek néztük,azóta ezt nem is csinálja.

És pont ezt beszéltük párommal is,ezt a kutyát teljesen kinevezték falkavezérnek,és ugye furcsa neki hogy én ledominálom,itt fegyelmezve van,nem is érti ezt az egészet mivan?

2012. júl. 28. 16:33
 3/16 anonim ***** válasza:

"nem vagyok türelmes ezt elismerem,de ki lenne az"

Például én.

Egyébként az is ésszerű, hogy ha meglátja az "alattvalóit" (nagyszüleidet) akkor erősödik benne a vezér szerep.

És mégegyszer hangsúlyozom, nem akadékoskodásból tényleg így van, attól hogy lenyomod, nem leszel domináns.

ha idegesen, türelmetlenül, és büntetésből csinálod, az ég világon semmi hatása nem lesz, max félni fog, tisztelni nem! A lelkiállapotát figyeld, nem az számít, hogy lefekszik, vagy hogy úgy marad e, hanem hogy láthatóan behódoljon.


Egyébként tényleg semmi értelme az egésznek, ha a nagyszüleidnek így is megfelel, akkor úgysem tehetsz semmit, úgy is semmissé válik.

vagy ha nem felel meg, de nem hajlandóak változtatni a szokásaikon, ugyanez a helyzet.

A kutyák, (főleg az ilyen ölebek) többsége félre van nevelve, nem lehet megváltani a világot... Semmit nem tudsz tenni, ez már csak ilyen.

Régebben engem is bosszantott az ilyen, de felül kell emelkedni ezen, és el kell fogadni, mert úgy is tehetetlen vagy. Ez van.

2012. júl. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

"jó de most hiába építek én fel bármit,ha hazamegy ugyanúgy lerombolódik,mert úgyanúgy jutalmazva lesz a helytelen viselkedése és nyafogása."

Ez a kulcsmondat. Magadnak neveld meg, amíg vigyázol rá, ha van rá igényed, illetve neveld akkor is, ha anyósodék jelen vannak, feltéve, hogy engedik, egyébként meg hagyd a fenébe. Ha a gazdái nem nevelik, te sem tehetsz sokat.


"Múltkor annyira felhúzott már hogy utána rohantam,épp kutyához futott ismét és ott helybe lenyomta a fölre és ordítottam vele,persze utána háborogtak az öregasszonyok hogy mit csinálok,de hirtelen nagyon ideges lettem."

Ennek konkrétan semmi értelme nem volt, csak hülyét csináltál magadból a kutya szemében.


"Gondolom írni fogjátok a pórázt,de ez egy kutyás park ezért lehet szabadon."

Az, hogy szabadon lehet, nem azt jelenti, hogy szabadon kell lennie. Döntsd el, hogy azt akarod, hogy rohangáljon, de akkor ne is akard behívni, vagy behívást akarsz gyakorolni, akkor viszont rakj rá hosszú pórázt.


"Tényleg nem vagyok türelmes ezt elismerem,de ki lenne az ha abból áll a délutánja hogy egy kutya után futkos aki szarik rá? Meg szarik mindenkire amúgy.."

Ezért használj hosszú pórázt. Annak több értelme van, mintha idegbeteg módon próbálod nevelni a kutyát.


"Azt nem értem ami volt a kérdésben hogy miért akkor kattan ba mikor párom nagyszülei képben vannak? Miért változik meg ennyire? "

Azért, mert róluk biztosan tudja, hogy a falkasorrendben alattuk vannak, és a megszokott módon vigyáz rájuk, illetve irányítja őket, mert ő ezt érzi a dolgának. Ha te nem mutatod meg, hogy akkor is te vagy a főnök, amikor az "alattvalói" jelen vannak, akkor honnan tudná, hogy ez így van, ugye.

2012. júl. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Igen igazatok van teljesen! És hogy mutassam meg neki hogy én vagyok a főnök?

Betartjuk hogy mindig én eszek először,aztán a kutyám,legvégén ő,mindig ő lép ki utoljára az ajtón,séta előtt addig nem lépünk ki az ajtón amig nyafog,ha elkezd hisztizni levesszük róla a hámot. Ha Lüszitől elveszi a dolgokat,akkor elveszem tőle,és nem kapja meg már,ha bedurvul a játékban azonnal abbahagyjuk,ha kajáért könyörög rá se nézek,legtöbbször el is megy,de ezek nem működnek komolyan párom nagyszüleinél..ezeket hiába csinálom ő szarik rá,ezt nem tudom leírni mennyire meghülyül olyankor,értem én hogy teljesen alattvalónak nézi őket,ezt én is észrevettem,de mit tehetnék még? Azért ne nézzetek pszichopatának tényleg tudok türelmes is lenni,de ennek a kutyának se jó szó,se a rossz nem használ,és ezek a fentiek se mindig,csak ha itt van nálunk,ebbe a lakásba,itt meghúzódobban viselkedik sokkal.


És persze egem nem érdekel anyósomék hogy b@sszák el a kutyát,de érdekes kihívást is jelent ez számomra:)

2012. júl. 28. 19:15
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A kutya később visszakerül a gazdáihoz, ugye? Akkor én nem változtatnám meg. Persze, viselkedj vele úgy, hogy ne menjen az idegeidre, ha nem behívható, vedd pórázra. De szerintem ne változtasd meg. Ha a gazdái úgy szeretik, ahogy van, ne csinálj belőle más kutyát, szimplán csak vigyázz rá. Én biztos nem örülnék neki, ha valaki megpróbálná átnevelni a kutyámat, amíg nyaralok. Ha annyira idegesít, hogy már nincs kedved foglalkozni vele, inkább mondd meg a gazdájának, hogy keressenek más kutyaszittert. Gondolj bele, ha fordítva lenne, te mit éreznél, ha egy teljesen más viselkedésű kutyát kapnál vissza?
2012. júl. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Igazából amíg ő úgy érzi, hogy anyósodék falkájába tartozik, addig azokat a szabályokat fogja alapul venni. Nálad lehet, hogy megtanulja a "túléléshez szükséges" dolgokat, de teljesen akkor fog téged vezetőnek tekinteni, ha elfogad tartósan falkatagnak, az meg nem két nap lesz, pláne, ha a gazdái rendszeresen látogatják. Momentán valószínűleg össze van zavarodva kicsit a hovatartozását illetően, ami kihozhatja a jobb vagy a rosszabb oldalát is.

Mindenesetre ha változást akarsz, folyamatosan küldd felé azt az információt, hogy te vagy a főnök, ne ordibálj, ne legyél ideges (az instabil vezetőre a kutyák nem hallgatnak), mindig méretezd a büntetés mértékét az elkövetett "bűnhöz", de még jobb, ha nem bünteted, hanem korrigálod a kutyát. Tehát ha nem megy vissza hívásra, visszakényszeríted (hosszú póráz, vagy simán csak odmész, megfogod a nyakörvét, és visszaviszed oda, ahova hívtad), ha nem ül le, leülteted, ha nem hallgat a tiltásra, fizikailag abbahagyatod vele, amit nem kéne csinálni, ésatöbbi.

De mondom, ideiglenesen szinte nem is éri meg ezekkel szenvedni, szar lesz látni, amikor hazakerül, és mintha nem is léteztél volna, visszaesik. Sőt, minden alkalommal visszaesik, amikor megjelennek a gazdái, mert az agya "visszakapcsol" otthoni üzemmódba, és megint szenvedetsz, mire "átállítod".

2012. júl. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

akumi számból vetted ki ezeket,komolyan teljesen én is így látom..most is itt bőg az ajtó előtt mert kint vannak a szomszédok,mindenért bőg teljesen bolond. De nem veszem már fel tényleg,már úgyse lesz szerintem sokáig nálunk.

Lehet még egy kérdésem tőled,csak nem akarok új kérdést feltenni. Lüszi cicije mellett ma kijött egy pattanás,ki is nyomtam neki mert már sárga volt,aztán bekentem aloe verával,de kutyán normális a patti? Előző kutyámon egyszer sem volt,meglepődtem:) Ti kutyátokon volt már?

2012. júl. 28. 20:23
 9/16 anonim ***** válasza:
Én nem láttam még kutyán pattanást, de hallottam, hogy létezik :D
2012. júl. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%
Ő NEM a te kutyád. vigyázol rá és elfogadod igy ahogy van. mert nem a te dolgod megnevelni. ha nem jön vissza, akkor sétál pórázon. most gondolj bele. Neked van kutyád. El kell utaznod, és beadod mondjuk egy panzióba. Erre rögtön nekiállnak kiképezni, és ha rendetlenkedik, vagy nem fogad szót, akkor földre nyomják, és leorditják a fejét. Szerintem megőrülnél.
2012. júl. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!