Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kíváncsi vagyok a véleményetek...

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, mert én nem tudom ezt hova rakni?

Figyelt kérdés

Szóval az a lényeg most már 3 hónapja vigyázok anyósomék kutyájára,aki egy shih-tzu. Tudni kell hogy nagyon elkényeztetett kutya,nem volt igazán nevelve,egyedül apósom neveli de ő igen keveset van otthon. Pl anno annak is szemtanúja voltam hogy véresre harapta játékból anyósom arcát.. Hozzám került tehát,még itt is lesz egy darabig mert házfelújítás van náluk,és kilógnak a vezetékek meg minden,és elejétől kezdve elkezdtem nevelni. Nem buta kutya látszik rajta,azt hogy ÜL nagyon hamar megtanulta,pedig másfél éves. De hihetetlenül hisztis. Eszünk,vagy unatkozik elkezd nyafogni,megyünk le lifttel végigsírja hogy mikor érünk már le, és ezt mindezt azért mert ha sírt akkor mindig jutalmazva volt,tehát ha könyörgött ételért akkor mindig meg is kapta anyósoméktól. De a legnagyobb probléma a behívás vele. Ha ketten visszük le párommal akkor annyira nincs gond,csak ha meglát egy kutyát,de általában 2.,3. hívásra odajön hozzánk,de ha ott vannak párom nagyszülei,ők is lejönnek velünk,meghülyül a kutya teljesen ilyen pofátlanságot én még nem láttam. Pl ott áll a dombon én tőle 2 méterre és hiába hívom szarik rám. Meglát egy kutyát rohan utána hiába hívom őt,van hogy elmegy olyan messze alig látom és nem jön ha hívom de ez csak akkor van ha a nagyszülők is ott vannak. Múltkor annyira felhúzott már hogy utána rohantam,épp kutyához futott ismét és ott helybe lenyomta a fölre és ordítottam vele,persze utána háborogtak az öregasszonyok hogy mit csinálok,de hirtelen nagyon ideges lettem. Másik ha fent vagyunk nagyszüleinél szintén,akkor ott végig sír,nyafog,ugrál az asztalra,folyamatosan csicskáztat mindenkit,ők meg meg is teszik neki. Pl mit szereetnél így mondják neki ő meg megy a hűtőhöz hogy adjanak neki enni,vagy a pórázához hogy vigyék le.. Ők meg mondják milyen okos kutya,közbe meg csak hülyére veszik őket de nem lehet meggyőzni erről őket..

Komolyan felépítek egy csomó dolgot ennél a kutyánál,itthon is első szóra idejön,nem értem miért van ez akkor miért kattan be ilyenkor,valaki ezt érti? Meg ilyenket csinál hogy a kutyámtól elveszi direkt a csontot mikor ő játszik vele,pusztán gonoszságból,meg fellöki a kutyámat ha eldobom a labdát neki..

Gondolom írni fogjátok a pórázt,de ez egy kutyás park ezért lehet szabadon.

Köszönöm az észrevételeket előre is,nekem ez nagyon új mivel az én kutyámmal semmi ilyen gond nincs,nem is kell szólnom neki mindig a közelemben van,ő póráz nélkül is gyönyörűen sétál,első szóra mindent megcsinál,ezért készít ki ez a helyzet..

Anyósom tuti üvegvitrinbe zárná ezt a kutyát,jobban félti mint egy embergyereket,ennyire elkényeztetett kutyával én még nem találkoztam. De akkor is hiszek benne hogy meg tudom változtatni,de hát másfél év berögződött viselkedéssel nem egyszerű..



2012. júl. 28. 14:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Azért egy panzió más, mint a család...
2012. júl. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
77%-os : persze de egy panzióba idegenek vannak, ezt a kutyát meg már ismerem 3 hetes kora óta,meg amikor hozzákerült anyósomékhoz első éjszakát is velem töltötte,szóval elég közeli kutya számomra,és míg nálam van azt csinálok vele amit akarok átvitt értelembe. Tehát most az én felelősségem a kutya,és nem megverem meg kínzom,megvan mindene nagyon szeretjük,de igenis ha úgy adja a helyzet,velem egy KUTYA ne legyen pofátlan. Akár idegen kutya,akár az enyém vagy családi kutya,kutya az kutya,nem engedhet meg mindent magának,főleg hogy ilyen régóta nálam van most.
2012. júl. 28. 21:52
 13/16 anonim ***** válasza:
Jó, akkor nem panziót irok, hanem a szomszéd Pistát, aki kiskora óta ismeri a kutyát elmész nyaralni, rábizod. erre a Pista nekiáll nevelni, meg képegzetni. örülnél neki????, nálam is van most egy fiatal dobi kan. a gazdája nem tanitotta meg a behivását, én nem fogom. sétál hosszu pórázon. Amiért rámbizták, azt a feladatot ellátom, megcsinálom maximálisan, de önhatalmúlag nem kezdem el nevelgetni. és szerintem ennek te sem örülnél. és más sem.
2012. júl. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A családtag az akkor is más, pláne az anyós, azzal az unokán is osztozni fogsz, ott se veszhettek össze a nevelésen. A gyerek majd pontosan tudni fogja, hogy a nagyinál mit szabad, meg otthon, de ettől még a nagyi nem lesz pofátlan, hogy nem úgy neveli a gyereket, ahogy te. A kutya ugyanez, akinek törődnie kell vele, az igazíthatja a kutya viselkedését a saját igényei szerint, ha tudja. Én is úgy sétáltatom anyós kutyáját, ahogy nekem tetszik, nem engedem csak azért macskát kergetni meg eltűnni a bozótban, mert ő úgy szokta meg.
2012. júl. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Jó ezen nem fogunk összeveszni. nekem más a véleményem, és a Tied is más. Én nem nevelem más kutyáját, más gyerekét, csakis ugy, ahogy azt ő otthon megszokta. majd a gazdája, anyja apja megneveli. egyébként az unokás példa sem tul jó, mert pont a nagyik többsége az aki majd jobban tudja:))))
2012. júl. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Igen,csak tudod már 3 hónapja van nálam,és hát elkezdtem kötődni hozzá eléggé..Volt hogy itt az oldalon is véletlenül példaként úgy írtam hogy kutyáim,aztán utána vettem észre:) Tényleg nem zavarna semmi ebbe a kutyában,ha nem lenne pofátlan,ezt egyik kutyától se tolerálom:) De megértem amire célzol persze. De biztos rohadtul fog hiányozni mikor elviszik,hiába ilyen kisördög,pl a reggeli keltése az nagyon édes,meg együtt választjuk ki mindig mit vegyek fel aznap :) Igazi egyéniség a kutya,szóval jó helye van amúgy nálam is,az az utcai esetnél lehet túlspiláztam a dolgot,de tényleg kiborult a bili,meg is ijedtem hirtelen meg ideges is lettem:)

Szerintem csökkentem egy ideig a kutya-mama találkozókat is :)

Tegnap beszéltem anyósommal amúgy,mert párom panaszkodott neki kutya viselkedéséről,mert azért ez nem saját lakás,hanem albérlet és a szomszéd már viccesen szólt hogy jaj te vagy az a kiskutya aki mindig ugaat? Mert a picinek nem is hallom a hangját.. Hát igen enyhe célzás. Aztán anyósom mondta biztos össze van zavarodva,mert nemrég itt volt nálunk anyós,aztán mentünk át párom nagyijához lehet sok volt a kutyának..Hát lehet. Biztos nehéz lesz neki hazaszokni azért újra.

2012. júl. 29. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!