Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretnék egy kutyust...

Nagyon szeretnék egy kutyust magamnak, ki milyet ajánl első kutyám lenne?

Figyelt kérdés

-Emeletesházban lakunk

-Első kutyám lenne

-Rövidszőrű nem túl méretes kutyus érdekelne, ami nem olyan drága

-A Beagle érdekelne, de első gazdiként nem merem bevállalni mert sok olyat olvastam, kérlek adjatok ötleteket, tippeket, hogy mi is az ami esetleg tetszene nekem.

az ilyen csivava szerű bokacirkálók nem érdekelnek szóval olyan beagle méret körüli kutyus az amit el tudnék képzelni



2012. júl. 29. 15:54
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
basset hund, mondjuk ez sem 10ezer ft, hanem 35:)de nyugodt, sokat alszik, megfelelő méret, szerintem ideális lakásba.
2012. júl. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
középuszkár
2012. júl. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
A 6-os válaszoló, a kisfiú anyukája vagyok, és egyetértek vele. Amit neked ajánlani tudok, az valóban a boston terrier,a francia bulldog, a basset hound és a közép, vagy törpe snaci. Ezek közül a legnyugodtabb, és a legkevesebb mozgást igénylő a basset, viszont nem a legegészségesebb fajta: hátfájással és szemproblémákkal küzködhetnek, valamint idősebb korban a mancsokkal is akadhatnak problémák. A basset hound kb. 18-27 kg és 32-38 cm. A boston egy sokoldalú, vicces, kedves, egészséges kis kutya, intelligens, gyorsan és könnyen tanul, de következetesen kell nevelni, remek alkalmazkodóképességgel, finom testalkattal, kellemes természettel van megáldva, viszont eléggé aktív, de hasonlít egy kicsit a francia bulldogra, a laikusok közül ma is sokan összekeverik őket :). A boston terrier három súlycsoportban fordulhat elő: 1. 6,8 kg alatt, 2. 6,8-9 kg-ig, 3. 9 kg-tól-max. 11,3 kg-ig. Boston kennelek: The Best (Recse Mónika, 2x bronzkoszorús mestertenyésztő), Yaki-Tori (Petrován Mónika), BlackBead kennel. Ami a francia bulldogot illeti, a képzése bostonéhoz hasonló, talán egy kicsit nehezebb, egészségügyi problémák terén rövid pofájából adódó légzési-é szemproblémák veszélyeztetik, érzékeny a túlzott melegre, és hidegre is, csakúgy, mint az angol bulldog. Elég mozgékony, de szeretetre méltó, játékos, megbízható házi kedvenc, egykori (bikaheccelés miatt kialakult) agresszív természetéből kevés maradt meg. A francia bulldog valamivel nagyobb, mint a boston, kb. 10-12 kg, 30-31 cm. A törpe schnauzert könnyebb és ideálisabb lakásban tartani, a közép snacit is lehet, de ő inkább kertbe való. Mindkét méret képviselőire igaz, hogy házörzők, jó jelzőkutyák, idegenekkel szemben tartózkodóak, családjukhoz, gazdájukhoz nagyon ragaszkodnak. A snacik nagyon sportosak, kozmetikázást igényelnek. A törpe snaci terrierhez hasonló vérmérséklettel rendelkezik, de engedelmesebb, bizonyos vérvonalakhoz tartozó egyedek hajlamosak az idegességr, de ez általánosságban nem mondható el, az emberekkel és a kutyákkal szemben is türelmes, nem kapkodós fajta, kb. 6-8 kg és 30-36 cm. A közép schnauzer kb. 15-20 kg, 45-50 cm marmagasságú. Törpesnaci kennel: Arkovári fekete törpe schnauzer kennel (Dr. Slényiné Éliás Edina, Kétszeres aranykoszorús mestertenyésztő). Hosszúbereki-Császár törpe-és középsnaci kennel(Hodnics Istvánné, háromszoros aranykoszorús mestertenyésztő). Középsnaci kennel: Táncoslábú Silver só-bors közép schnauzer kennel (juhász györgyné, aranykoszorús, kétszeres bronzkoszorús mestertenyésztő). Akármelyik fajtát is választod, fordíts elég időt és pénzt rájuk, 10 000 Ft-ért maximum plüsskutyát tudsz venni, még szaporítónál se jutsz ennyiért hozzá egy ebhez. Gondosan válaszd meg a kutyát, olyat válassz, amelyik a Te életmódodhoz a legjobban illik. A tenyészetre is figyelj, ahonnan veszed a kölyköt,alaposan nézz utána, tenyésztő legyen, ne szaporító, akitől vásárolod, akár az általam ajánlott kennelek közül is válogathatsz. Figyelj: egy tenyésztő ad törzskönyvet a kölyökhöz, nem adja el 8-9 hetes koránál fiatalabban. Azt is nézd meg, hogy nem tér-e el nagyon a fajtajellegtől a kicsi. Ennyi. Jó kutyázást! :)
2012. júl. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez nagyon kimerítő volt!
2012. júl. 30. 00:23
 25/25 anonim ***** válasza:
Kérdező! Nem azt mondtad hogy nem akarsz dárga kutyát? Előttem irták a Boston terriert! Nos, ő sem egy olcsó kutya. Magyarországon nagyon ritka, és éppen ezért nagyon drága kutya. Drágább mint a francia bulldog, emellett azonban én is bátran ajánlanám. Nekem is ilyen kutyám volt! Nagyon okos volt, imádta a gyerekeket, és a szabadban fürge volt, de a házat sem verte szét, nyugodtan elvolt a fotelban az ölemben. Nem hiperaktiv mint egy jack russel, és nem is lusta mint a mopsz. Én klföldről kaptam, itthon 2-300 ezer között lehet vásárolni.
2012. júl. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!